Archiwum marzec 2014


mar 31 2014 Wielka szkoda.
Komentarze: 3

Wielka szkoda, że instytucje i i niektóre organizacje pozarządowe typu stowarzyszenia takie jak Mojej mamy tak obmumierają. Proszę sobie wyobrazić, że gdy idę do PZENU to osoby tam siedzące nic nie wiedzą. Nie mają atlasów brailowskich, nawet białą laskę dali mi z łaski. Musiałam iść do lekarza o zaświadczenie aż się ostałam w kolejce. Normalnie Państwo be! Straszne coto się dzieje w Polsce.

karolinafen : :
mar 31 2014 Owszem zawsze tak było.
Komentarze: 0

Owszem zawsze tak było, że do szkół specjalnych są przyjmowani uczniowie z innymi niepełnosprawnościami i w mojej też tak jest i trzeba brać macisk na inne niepełnosprawności, ale trzeba też stwarzać szczególne warunki niewidomym o to mMi chodziło wcześniej już wspomniałam. Moja szkoła bierze nacisk na niewidomych i słabowidzących poprostu napisałam ogólnie.

karolinafen : :
mar 31 2014 Co się widzi kiedy się niewwidzi.
Komentarze: 1

Czasami niektórzy ludzie pytają Mnie co się widzi kiedy się nie widzi. No jak można o coś takiego zapytać. Jak można być tak nieinteligentnym poprostu Mnie to drażni

karolinafen : :
mar 31 2014 Może rzeczywiście.
Komentarze: 0

Po dzisiejszej rozmowie telefonicznej z koleżanką na temat proorientacji zawodowej ppowiedziała Mi, że mogę pójść na terapię zajęciową. Ja jednak wolę pójść najpierw do lekarza medycyny pracy. Owszem nie mam przeciwskazań dźigania, są tam elementy pedagogiki, ale mało i obawiam się, że przez głupią komisję, która wydała Mi orzeczenie choroba neurologiczna, a nie wzrok to mogą Mnie nie przyjąć. Owszem nie zabardzo dałabym radę podnosić tak ciężkie osoby i opiekowacć się ludźmi starszymi wymagającymi szczególnej uwagi, więc to też może być dla Mnie przeszkoddą. Nawet jak bymbyła bardzo dobrze widząca też jednak nie wybrałabym tego zawodu. Koleżanki mają dobre intencję, ale nie traktują tej pomocy fachowo. Zresztą kierunek terapeuta zajęciowy nie zawsze gwarantuje, że będę miała pracę.

karolinafen : :
mar 30 2014 I gdzie tu jest sprawiedliwość na tym świecie....
Komentarze: 0

Najczęściej pieniądze z MOPRU to dostają ludzie, którzy nie potrzebują, a żebrzą tak samo u Mnie w szkole z nauczaniem indywidualnym. Jeden kolega wziął nauczanie indywidualne no może ktoś mu kazał wziąć z lenistwa i nikt się nie zastanawiał, że to grubymi nićmi szyte. Gdyby była klasa trzecialo to by nie było rozmowy. Ja bym bardzo chętnie oddała pieniądze owszem w tym roku dostałam i się cieszę, ale poco szkolna psycholog rozmawiała z psychologiem z poradni psychologicznopedagogicznej, że to naciągane. Teras sama nie potrafi Mi pomóc. Mówię o psycholog szkolnej, któraj jest na urlopie. A dyrektor zamiast przekonać mamę, że jest taka możliwość to powiedziała mojej mamie o jakimś spotkaniu i tylko poto przyszła. Poprostu straszne. Jestem zła na komisję, która dawała Mi orzeczenie o niepełnosprawności, że ja mam chorobę neurologiczną. Czy ja wyglądam jakbym była na wózku inwalickim!. Owszem każdy czasami nawet są osoby całkiem zdrowe, które wolą uczyć się czy w szkole na indywidualnym czy internetowo czy studiować online, ale jeśli chodzi o moją szkołę trzeba dawać szanse tym, którzy naprawdę chcą.

karolinafen : :
mar 30 2014 Jak wiadomo.
Komentarze: 0

Jak wiadomo talent trzeba rozwijać od najmłotrzych lat im dziecko młotsze tym łatwiej się rozwija i łatwiej rozwija swoje umiejeętności i zdecydowanie łatwiej można wykryć talent swojego dziecka. Ja też rozwijam swoje talenty od najmłotszych lat, ale nie lubię obracać się tylko wśród ludzi niewidomych, bo wtedy czuje się jak w pudełku to tak jakby Mi kazano chodzić z upośledzonymi ludźmi do klasy. Moja szkoła szczególnie powinna brać nacisk na niewidomych, a nie tylko na inne niepełnosprawności. Poprostu koszmar.

karolinafen : :
mar 30 2014 Czasami mam wrażenie.
Komentarze: 0

Czasami mam wrażenie, że niektórzy ludzie Mnie nie słuchają, że czuje się niepotrzebna i, że ludzie boją się osób niewidomych jak nosacizny. Jest Mi przykro, że  tak jest czasami. Już jak byłam młotsza miałam jedną koleżankę, ale kiedy dowiedziałam si że jestem niewidomprzestała ze Mną utrzymywać kontakt, bo nie mogłam wyjść z Nią na dwór, bo moi rodzice się martwili. Bardzo Mnie to zabolało.

karolinafen : :
mar 29 2014 Może kiedyś.
Komentarze: 0

Może kiedyś znajdę takich ludzi, którzy Mi pomogą. Chciałabym mieć takiego kogoś żeby Mi pomógł w nauce czy porozmawiał ze Mną nawet godzinę to już jest coś. i chciałabym mieć taką przyjaciółkę od serca, która by Mnie wysłuchała i nie zostawiałaby Mnie w grudnych sytuacjach.

karolinafen : :
mar 29 2014 Dzieje mi się krzywda.
Komentarze: 1

Dzieje Mi się krzywda, że nie mogę uczyć się tak jak chcę. Zwłaszcza w domu nie mam nic do powiedzenia. Rodzice myślą, że jak mam jedzenie i komputer to już mamm zaspokojone potrzeby. Ja nie dlatego teras nie rozwijam swoich zdolności muzycznych typu gry na instrumentach muzycznych czy śpiewu, bo Mi się nie chcę, chociaż teras najważniejsza jest matura nie dlatego, że Mi się nie chcę, tylko dlatego, że nie mam środków i mój tata by chciał żebymm ja siedziała w domu. Owszem ja też nie jestem święta i czasami trzeba Mnie gonić i mobilizować do pracy, ale moja mama nie pracuje w szkole zresztą nie nadawałaby się to nie ma podejścia do nauki i czasem denerwowałam się, że Mi coś nie wychodziło tak jak każdy, ale najczęściej to mama na Mnie krzyczała, bo myślała, że ja wtedy zrozumiem co kolwiek.

karolinafen : :
mar 29 2014 Czy ktoś potraktuje Mnie poważnie.
Komentarze: 1

Zadaje sobie pytanie czy ktoś potraktuje Mnie poważnie i pomorze Mi w przyszłości się dalej kształcić, a potem żebym mogła pracować. Systemu szkolnictwa nie zmienię, ale szkoła daję Mi szansę żebym sobie przedłużyła trzecią klasę lo i żebym mogła pójść do szkoły pomaturalnej lub na studia. Na takie jakie chcę. Przez to, że jestem mam pewne ograniczenia to nie mogę wszystkich kierunków wykonywać chociaż ktoś powiedział Mi, że mogę być nauczycielkaą lub psychologiem. Psychologiem raczej nie chcę być, a nauczycielką no w takiej szkole jak ja chodzę, bo w masowej to Mi będzie ciężko. Chciałabym teeż uczyć alfabetu braila, ale nie mogę, bo są osoby, które mi w tym przeszkadzają i dla, których ważne stanowisko i pieniądze. Nie mówię tutaj o rządzie, bo rząd nie ma nic do tego w sęsie politycy tylko inne instytucję typu poradnie psychologicznopedagogiczne i tym podobne.

karolinafen : :
mar 28 2014 Mówi się o tym.
Komentarze: 0

Mówi się o tym jak żyją osoby niewidome i wogóle niepełnosprawne, więc ludzie zaczynają się trochę zmieniać, ale wciąż za mało ludzie wiedzą o osobie niewidomej, a co Mnie jeszcze zdenerwowało to, że nie dostałam specjalnej nakładki dla niewidomych podczas wyborów, urzędnicy się tłumaczyli, że tylko ja jedna byłam zainteresowana nakładką, ale to tymbardziej mogli się zainteresować. Lenie jedne taką kasę biorą!

karolinafen : :
mar 28 2014 Jak za czasów komunizmu.
Komentarze: 0

Czasami jak za czasów komunizmu ludzie są upośledzeni i wogóle nie wyobrażają sobie jak funkcjonują osoby niewidome. Może najlepiej bybyło żeby osoba niewidoma nie chodziła do szkoły odpowiedniej. Szkoły masowe nie ssą przygotowane na przyjęcie niewidomych. Owszem droższe jest utrzymanie dziecka niewidomego w szkole specjalnej tylko,, że w szkołach masowych nauczyciele nawet braila nie znają. Na siłę trzymają dzieci w tych masówkach tylko po to żeby się ilość zgadzała. Jeden chłopiec u Mnie w szkole, który przyszedł z normalnej szkoły nie umie czytać, bo mu nauczyciele nie poświęcali czasu.

karolinafen : :
mar 28 2014 Staram się.
Komentarze: 0

Staram się już chodzić trochę sama z białą laską, ale nie czuje się na tyle pewnie żeby chodzić sama po mieście. Owszem trzeba próbować. Moja mama to myśli, że już natychmiast. Jak będę musiała sama chodzić naprzykład na zakupy to życie Mnie do tego zmusi.

karolinafen : :
mar 28 2014 Wiadomo, że chodzi o pieniądze.
Komentarze: 0

Jak nie wiadomo co co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Połączyli mój ośrodek z ośrodkiem na Wyścigowej nawet nie było konkretnego powodu. Może i tamta szkoła jest większa, ale nikt dokładnie nie skontrolował czy się nadaje na liceum ogólnokształcące. Poprostu paranoja! Wszędzie szukają oszczędności. Owszem jak już wspomniałam wcześniej gimnazja mogą być okej. No, ale żeby łączyć ośrodki i jeszcze chcieli przenosić, bo to w fajnym miejscu. Państwo be.

karolinafen : :
mar 28 2014 W szkoła jest dla Mnie drugim domem.
Komentarze: 0

Szkoła jestdla Mnie drugim domem oczywiście moja. Nauczyciele próbują Mi pomóc. Nie mówię wszystkim o swojej sytuacji naprzykład wychowawczyni, która nie wie, że chcę nie zdać wczoraj nie zdążyłam jej o tym powiedzieć, a tak wszyscy nauczyciele są za tym, żebym miała jeszcze rok przedłużenia. Wiadomo, że  do pięćdziesięciu lat nie będę chodziła, ale ja mam dopiero 19 lat. Za czasów mojej mamy to dopiero w tym wieku kończyło się liceum. Owszem gimnazja też są dobre, bo moim zdaniem nie ma sensu likwidować według ministerstwa edukacji jest to dłuższa edukacja no może coś w tym jest, ale ja mam prawo uczyć się tak jak ja chcę, chcę być w ludzki sposób traktowana. Przynajmniej gdyby były licea czteroletnie to uczniowie wychodziliby z większaą wiedzą. Tak nie będzie wiem o tym, ale jeżeli szkoła daje Mi szansę to chciałabym ją wykorzystać, ale nie mogę.

karolinafen : :
mar 28 2014 Dopiero miałam wyobrażenie.
Komentarze: 0

Dopiero miałam wyobrażenie i w końcu zrozumiałam temat z biologii, który przyda Mi się w życiu i który musiałam poprawiać na sprawdzianie. Mam wsumie dwa tygodnie. Nauczycielka poszła Mi na rękę i za to ją doceniam oczywiście nie chcę się chwalić, ani pokazywać, że się nie uczę ani, że nauczyciele aż tak Mnie pobłażliwie traktują tylko chcę pokazać, że osobie niewidomej nauka niektórych przedmiotów idzie wolniej. Niektóre rzeczy muszę sobie wyobrazzić wtedy najlepiej zapamiętuję. To dotyczy też osób widzących też im nauka idzie zdecydowanie wolniej.

karolinafen : :
mar 27 2014 Ja doskonale wiem czego chcę.
Komentarze: 0

Ja doskonale wiem czego chcę. Nawiązując do poprzedniej propozycji danej Mi przez dyrekcję szkoły. Owszem jestem, ale żeby nawet pomagać słabszym uczniom tnawet w formie wolątariatu to też trzeba mieć przygotowanie. No mogłabym raz odrobić lekcję, ale równie dobrze mogę robić to chodząc do szkoły. Muszę dokładnie porozmawiać z dyrekcją, a nie z rodzicami. Mój tato to nie ma pojęcia co mówi! Sam siedzi w domu przed telewizorem. Tylko jeszcze piwa mu brakuje.

karolinafen : :
mar 27 2014 Nie powiedziałam ani tak, ani nie.
Komentarze: 0

Zaproponowano Mi żebym pomagała młodszym dzieciom w nauce. Owszem lubię angielski, ale muszę mieć uprawnienia i pedagogiczne przygotowaniwe, no chyba, że z małymi dziećmi,. Praca przy komputerze no niby fajna, ale samo pisanie i i bycie na portalach społecznościowych to za mało. Nie powiedziałam ani tak ani nie, lecz jestem ostrożna. Dyrekcja szkoły powinna się dobrze zastanowić nad propozycją dla Mnie.

karolinafen : :
mar 26 2014 Wyobraź sobie.
Komentarze: 0

Wyobraź sobie, że oglądasz świat z zamkniętymi oczami. Zapomnij o wszystkim i wyobraź sobie, że cały czas masz zamknięte oczy. Widzisz tylko ciemność, potykasz się o nierówności chodników, idziesz po omacku, a co najgorsze masz wokół siebie złych ludzi, którzy Ciebie omijają i wogóle nie masz pomysłu co robić w życiu.

karolinafen : :
mar 26 2014 I niech Mi ktoś powie.
Komentarze: 0

 Niech Mi ktoś powie, że dla niewidomych tyle się robi. Nauczyciele, którzy mają ze Mną do czynieniawiedą o co chodzi. Jestem wciąż pozostawiona sama sobie z problemami i całą sytuacją. Niemam książek brajlowskich, bo tylko chodzi o pieniądze, a ludzie mówią, że osoby niewidome mają ułatwienia. Pytam się jakie.

karolinafen : :