Archiwum wrzesień 2015


wrz 30 2015 Wcale nie mam mam małoo tycch zajęć.
Komentarze: 0

Wcale nie mam tak mało tych zajęć. W każdą środę mam komputerowe zajęcia to, że ras nie będę miała to nic nie szkodzi. I tak nie będę chodziła do tej szkoły. Z kolegą z fundacji też się umawiałam i też będę miała zajęcia. Za tydzień jeszcze będę do niego dzwonić. Co Rodzice z tą szkołą! nie odpowiada Mi tam to nie odpowiada. Moja wina, że mają jakiś zjazd ! Ostatnio byłam na wyjździe i mówiłam koledze, że będę się umawi9ać z doradcą zawodoawym.

karolinafen : :
wrz 28 2015 Niewidomi są sumienni.
Komentarze: 1

Niewidomi tacy jak ja są sumienni, bo nie mają wyboru. Muszą sobie jakoś radzić. Widzący najczęście nie wierzą w niewidomych choć nie we wszystkich instytucjach to się sprawdza np. w szkołach masowych , które jak wcześniej wspominałam nie są przygotowane na przyjęcoie niewidomych uczniów.

karolinafen : :
wrz 27 2015 Wartości.
Komentarze: 0

Choć jestem niewidoma to mam wiele wartości. Jestem kulturalna, miła i staram się pomagać innym. Chciałabym też żeby Mnie ludzie szanowali i pomagali Mi umiejętnie, a nie namawiali Mnie np. na szkołę do, której ja nie chcę chodzić. Dziadkowie się wszystkiego dowiedzieli od mamy i dlatego poruszyli ten temat, ale i tak nie pójdę do tej szkoły. Wiem, że nie ma dla Mnie żadnej innej szkoły, ale chodzę na zajęcia do Związkuniewidomych to żaden wstyd.

karolinafen : :
wrz 26 2015 Co za różnica.
Komentarze: 0

Co za różnica czy chodzę na kurs komputerowy do Związku Niewidomych czy do szkoły. Ważne, że jestem wśród ludzi. Wystarczy Mi ras w tygodniu.

karolinafen : :
wrz 25 2015 Nic na to nie poradzę.
Komentarze: 0

Nic na to nie poradzę, że po szkole średniej jest Mi trudno cokolwiek znaleźdź. Psycholog nnie będzie wcielał się w doradcę zawodowegoPoco mam rozmawiać z kolegą, który się interesuje informatyką, jak nie idę. Zdaje sobie sprawę, że choć jestem niewidoma będę kiedyś musiała zamieszkać sama i gdzieś pracować. Jednak nie tylko ja mam taką sytuację, że siedzę w domu. To mama powinna się tłumaczyć, że powiedział dziadkom oszkole. Gdyby nic nie powiedziała to dziadkowie nie poruszyli tego tematu. Nie moja wina, że szkoły językowe nie przyjmują niewidomych i co ja zrobię. Ja wiem o co tu chodzi mama teras mówi nna Mnie, bo nie jest w stanie Mi pomóc Oriętajcję w terenie będę miała częściej. Mam koleżankę, która ma męża widzącego, ona sama jest niewidoma i też nie ma co ze sobą zrobić i jest po szkole średniej.

karolinafen : :
wrz 24 2015 Pomoc.
Komentarze: 0

Pomoc uzyskuje ze Związku Niewidomych i fundacji u mojego kolegi. Dzzisiaj miałam kolejne zajęcia komputerowe i też dużo się nauczyłam.

karolinafen : :
wrz 23 2015 Wymarzona praca.
Komentarze: 0

Wymarzona praca dla Mn9ie to praca w miłej atmosferze, praca umysłowa. praca w zespole. Taką pracę mam w Związku Niewidomych choć noie dostaje za nią pieniędzy to spotykam się z fajnymi osobami czasami ze znajomymi z dawnej szkoły. A jeśli kiedyś się znajdzie to chciałabym mieć właśnie pracę z fajnymi ludźmi, którzy zaakceptują moją niepełnosprawność.

karolinafen : :
wrz 22 2015 Audiobooki.
Komentarze: 0

W bibliotece PZN w Warszawie są świetne audiobooki. Są też filmy z audiodeskrypcją i książki brajlowskie. Można zajrzeć.  do internetu i się dowiedzieć.

karolinafen : :
wrz 21 2015 Doceniam to.
Komentarze: 0

Wiem, że powiedzenie umiesz liczyć licz na siebie sprawdza się w niektórych przypadkach właściwie w dużej ilości., ale nie można być do końca rozczeniowym. Byłam na wyjeździe z klubu Ikar i PZNN i starałam sobie radzić sama., ale nie sprzeciwiłam się jeżeli ktoś pomógł spakować Mi resztę ubrań z, którymi miałam problemy. Owszem samodzielność jest w życiu bardzo potrzebna, ale trzeba czasami dać sobie pomóc. Ludzie nie zawsze robią to umiejętnie, bo nie zawsze umieją, ale da się wyedukować chociażby prowadzenie osoby niewidomej.

karolinafen : :
wrz 17 2015 Ludziom się wydaje.
Komentarze: 0

Ludziom się wydaje, że jak umiem się ubrać, umiem się myć czy pościelić sobie sama łóżko to, że ja już żadnej pomocy nie potrzebuje, a to nie prawda. Chodzi tu o pomoc zrozumienia Mnie chociażby. Jestem jeszcze zbyt młoda na pracę, ale nie ma dla Mnie żadnej odpowiedniej szkoły. Narazie radzę sobie tak jak umiem i robię sama to co umiem. Jutro jadę do Krakowa z wolątariuszami.Myśle, że będzie fajnie. Umyć się umiem, ubrać też. Mam jeszcze problemy z dobieraniem jakie ubranie do, jakiego pasuje, ale i tego się nauczę wszystko w swoim czasie. Jestem niewidoma i pewnych barier nie przekroczę odrazu.

karolinafen : :
wrz 15 2015 Jakieś korzyści.
Komentarze: 0

Owszem ostatnio nie dostałam dofinansowania na wczasy, bo  się nie uczę. Jak mam się uczyć, jak nie ma dla Mnie odpowiedniej szkoły. Za granicę niech rodzice jeżdżą sami, a do Muszyny dziadkowie jeżdżą ze Mną prywatnie, jak nie będą mogli to pojadę z, kimś z rodziców. Jak jestem któryś ras to zawsze zchodzą z ceny, a poza tym na wakacje się oszczędzaa cały rok. Jestem niewidoma i chcę mieć z nauki i z wakacji jakieś korzyści. Wiem, że nie ma nic zadarmo. Dobrze będe miała legitimacje szkolną, dostanę dofinansowanie, ale będę się męczyć na kierunku, który jest bardzo ciężki. Pani psycholog chce Mnie przyciągnąć i pocieszyć, ale realia są inne. Nie poznaje swoich rodziców. Jestem ich córeczką i powinni o Mnie jeszcze bardziej dbać. Na nikogo nie hejtuje. Doradca zawodowy wymyśla kierunki takie, jakie wymyśla, ja nie mam nic przeciwko temu, że będzie np. florysta czy archiwista, ale ja nie mogę wykonywać takich kierunków, bo nie widzę. Ja wszystko rozumiem i nie jestem materialistką. Jak co roku jeżdże do Muszyny, są ludzie w różnym wieku i mają różną sytuację finansową, głównie niewidomi starają się i jakoś sobie radzą. Nigdy nie stracę kontaktu ze szkołą na Hirszfelda, i spotkam tam wszysstkich nauczyccieli. Zawsze nauczycieli szanuje i będę szanować jak pisałam wcześniej, ale to nie znaczy, że mam iść do szkoły, która Mi nie odpowiada i na kierunek, który Mnie nie interesuje.

karolinafen : :
wrz 04 2015 To ważne.
Komentarze: 0

Ważne jest dla Mnie to jaka jest atmosfera w danym środowisku. Jestem niewidoma i szczególnie patrze na atmossferę np. w szkole. Uważam, że w szkole na Hirszfelda była bardzo fajna atmosfera i byłam bardzo dobrze traktowana przez nauczycieli i uczniów znajomych pomimo, że nie zawsze miałam kolegów. 

karolinafen : :
wrz 03 2015 Moja mocna strona nad, którą się nie zastanawiałam....
Komentarze: 0

Powiedziano Mi, że kiedy się ze Mną rozmawia to zapomina się o tym, że jestem niewidoma. Może i tak. Nie zastanawiałam się nad tym, ale jeśli ktoś to zauważył to myślę, że chce Mi pomóc i Mnie zaakceptował.

karolinafen : :
wrz 02 2015 Oszczędności.
Komentarze: 0

Wszystko się dzieje w ramach oszczędności. Po Jak ktoś siedzi za biurkiem i ma dziecko zdrowe to najchętniej likwidowałby ośrodki specjalne. W szkołach masowych nauczyciele nie znają nawet braila, aninie mają odpowiednich pomocy naukowych. Kolega, który przyszedł ze szkoły masowy i jeszcze rok został na Hirszfelda 2 razy nie zdał. Szkoła Na Wyścigowej nie jest przystosowana, ani dla młodszych dzieci, ani dla liceum ogólnokształcącego, rozumiem jakby były klasy trzydziestoosobowe czy czterdziestoosobowe. A najlepiej mówić jak ktoś się nie zna na edukacji. Moja mama sama niedawno podpisała żeby nie przenosili szkoły Na Hirszfelda i odczepiliżeby tylko więcej uczniów było. N Nie żałuje, że rodzice oddali Mnie do szkoły specjalnej. Nie będę też żałować tego, że nie chcę iść do szkoły  na Wyścigowej. Szkoła policealna, a studia to dwie różne rzeczy. Zapytano Mnie kiedyś do jakiej szkoły chodzę powiedziałam, że dla Słabowidzących na Hirszfelda na Hirszfelda. Pytano Mnie, a gdzie to jest to o czym my tu mówimyJa sama chciałabym mieć rodzeństwo, ale nie będę miała.

karolinafen : :
wrz 01 2015 żadne przedłużenie edukacji.
Komentarze: 0

Szkołpolicealna to żadne przedłużenie edukacji. Są tam przedmioty tylko zawodowe, które nie każdego interesują. Co z tego, że mam spotkała panią psycholog ze szkoły na Hirszfelda. To jest głupota, że wogule zostało przeniesione tam liceu. Byłam tam i wiem, że tamta szkoła na Wyścigowej nie nadaje się do normalnego liceum. Na studiach to można sobie przedłużyć młodość, a szkoła policealna trwa tylko dwa lata, które nic nie dają niewidomemu. Ja nie chcę siedzieć w domu. Nauczyciele przyjeżdżając do Związku niewidomych nieras zapraszali Mnie na HirszfeldaCzego musiałam sobie zrocić badania okresowe, bo to jest nauka zawodu! Ja wiem jakie są realia edukacji, najlepiej to likwidować wszystkie szkoły specjalne, bo poco!

karolinafen : :