Archiwum lipiec 2014


lip 31 2014 Nieporozumienie.
Komentarze: 1

Któregoś dnia słyszałam w wiadomościach, że nie wpuszczono dziewczynki z zespołem Dauna do ogródka przy supermarkecie. Stwierdzono, że musi być ona z opiekunem. Matkadziewczynki poskarżyła się twierdząc, że jej córka nie stanowi żadnego zagrożenia. To jest sprawa do podyskutowania, bo jak ktoś nie zna dziecka to nie wie jak się ono będzie zachowywać. Chociaż nie każda niepełnosprawność stanowi zagrożenie. Ja jestem niewidoma i nie stanowię nigdy nie stanowiłam zagrożenia dla innych.

karolinafen : :
lip 29 2014 W końcu mam naprawiony telefon.
Komentarze: 0

W końcu mam naprawiony telefon. Mój kuzyn Mi naprawił. Dobry człowiek. Nikt z moich rodziców nie potrafiłby tego zrobić. Mam telefon z pprogramem głośnomówiącym, a nie jakiś głupi ifon do niczego potrzebny! Sklep w którym chciałam kupić telefon powiedział, że niewidomi sobie świetnie radzą z ifonami. żeby tylko zarobić.

karolinafen : :
lip 29 2014 Wizyta u koleżanki
Komentarze: 0

Wczoraj spędziłam wieczór u koleżanki z klasy Marysi słabowidzącej. Fajna jest rozumie Mnie i trzymamy się razem. Rozmawiamy na różne tematy nawet o szkole.

karolinafen : :
lip 28 2014 Nie rozumiem.
Komentarze: 0

Nie rozumiem dlaczego ludzie parkują na miejscach dla niepełnosprawnych. Miałam taką sytuacje, że siedziałam z nauczycielkką w samochodzie i podszedł strażnik miiejski i czepiał się, że parkujemy na miejscu dla niepełnosprawnych. Nauczycielka tłumaczyła się, że ja jestem niewidoma. Może nie wyglądam na niewidomą, ale jestem. To co mam sobie oczy wyjąć!

karolinafen : :
lip 25 2014 Popsuł Mi się telefon.
Komentarze: 0

Popsuł mi się jeden telefon komórkowy z systemem głośnomówiącym dla niewidomych Nie mogę wogóle odebrać za pomocą przycisku tylko muszę go wysuwać, sni nie mogę zadzwonić do nikogo. Będę miała naprawiony dopiero po niedzieli, bo oczywiście mój brat cioteczny no chciał przyjechać dzisiaj, ale my musimy do Niego jechać. A co ja mogę zobaczyć jeżeli będzie brzydka pogoda w Kraśniku. Drugi skolei nie działa.

karolinafen : :
lip 22 2014 Perspektywa dla rodziców.
Komentarze: 0

Perspektywa dla rodziców, którzy chcą dalej przejąć stowarzyszenie, o, którym pisałam. Naprawdę warto podjąć się tej funkcji, bo to robi się dla swoich dzieci. życie na Ziemi wcale nie jest wesołe jak się ludziom wydaje, więc trzeba pomagać słabszym. Szczególnie dla niewidomych życie na Ziemi to piekło jak wcześniej pisałam, więc warto się zastanowić.

karolinafen : :
lip 20 2014 Jeszcze rodzice, którzy się nie zdecydowali...
Komentarze: 0

Jeszcze rodzice, którzy zgłosili się, abby podjąć się pełnienia funkcji stwarzyszenia Bliżej świata mieszczącego się w Specjalnym Ośrodku szkolnowychowawczym przy ulicy Hirszfelda6 Imienia Professor Zofii Senkowskiej jeszcze mają czas poważnie się zastanowić. Naprawdę warto podjąć się tej funkcji prezesa, bo tego nie robi się dla nauczycieli tylko dla swoich dzieci. Ja bardzo dużo korzystam i korzystałam z lekcji i zajęć dodatkowych, a także z organizowania czasu wolnego. Zapraszam na stron internetową www.blizejswiataorg.pl i na stronę www.sosw.lublin.pl tam dużo dowiecie się o szkole.

karolinafen : :
lip 18 2014 Bratnia dusza.
Komentarze: 0

Lubię jeźdźić do Muszyny, bo zawsze znajdę jakąś dla siebie bratnią duszę. Kogoś, kto jest taki jak ja niewidomy, albo widzący, który Mnie wysłucha. W szkole też ma takie bratknie dusze wśród uczniów i nauczycieli. A gdyby tak mieć wśród innych widzących rówieśników taką bratnią duszę.

karolinafen : :
lip 14 2014 Nie do końca się zgadzam.
Komentarze: 0

Nie do końca zgadzam się z tym, że człowiek nie umie stawiać sobie żadnego celu. Owszem w szkole tego nie uczą, ale każdy mam jakieś swoje skryte marzenia nawet niewidomy. Zawodowe i szkolne tak jak ja, ale o tym później. Owszem nie można człowieka zmienić chyba, że ssam się zmieni. To, że nie każdy realizuje się w swoim zawiodzie to głównie jest to, że nie jest odpowiednio do niego przygotowany, albo, że idzie na studia, a tak naprawdę nic sobą nie reprezentuje pomimo, że ma maturę w tej chwili mówię ogólnie. Wydaje Mnie się, że tamten psychiatra prowadzący szkolenie u mamy w pracy zbyt pewne rzeczy idealizował nie to, że mówił całkiem nie prawdę.

karolinafen : :
lip 13 2014 Czasem myślę, że nie pasuję do tych czasów....
Komentarze: 0

Myślę, że nnadawałabym się do dawnego pokolenia. Do pokolenia moich rodziców i dziadków. Owszem zawsze chciałam być nauczycielką lub psychologiem, ale nie mogę wykonywać żadnego zawodu bez studiów czy przygotowań. Jak wspominałam wcześniej człowiek nie może być czyjąś własnością i nie może robić nic bez przygotowania.

karolinafen : :
lip 11 2014 Nowa akcja w szkole.
Komentarze: 0

Zapewne niektórzy pamiętają o akcji, która była niedawno. oddaj stary telefon. Dzięki pieniądzom część moich kolegów pojechało do Rzymu. Teras jest nowa akcja harytatywna. Zbieramy nakrętki i makulaturę. Zapraszam do przyłączenia się do tej akcji. O szkole i o mojej sytuacji w szkole o, której pisałam już we wcześniejszych notkach będę pisać później.

karolinafen : :
lip 09 2014 Tych wakacji nigdy nie zapomnę.
Komentarze: 0

Dawno nie pisałam, bo wróciłam z wakacji. w Muszynie. Byłam, bo dostałam dofinansowanie z MOPRU. Bo się uczyłam Było fajnie. Poznałam wielu kolegów niewidomych, którzy uczą się w podobnej szkole tylko, że w Laskach. Są bardzo weseli i pełni energii. Chciałabym pojechać tam w przyszłym roku.

karolinafen : :