Archiwum listopad 2014


lis 30 2014 Czytak.
Komentarze: 0

Czytak to urządzenie ułatwiające osobom niewidomym czytanie książek. Nagrane są na Nim ksążki głównie lektury nie koniecznie szkolne. Jednak nie jest do czytsania podręczników, a o nie trudno. Program nauczania się szybko zmienia i zakłady nie nadążają z drukowaniem. .

karolinafen : :
lis 28 2014 PEFRON.
Komentarze: 0

Kiedy byłam mała więcej mogłam starać się ze środków dofinansowanych przez PEFRONDziś wszystko przeszło do Miejskiego ośrodka Pomocy Rodzinie. Chociaż są pewne ograniczenia co do refundacji chociażby nna turnusy wypoczynkoworechabilitacyjne. Dorośli dostają co dwa, trzy, a nawet cztery lata, a młodzież i dzieci naczczęście co roku, ale jak się uczy.

karolinafen : :
lis 23 2014 Nie jestem rozczeniowa i dam sobie pomóc....
Komentarze: 0

Nie jestem rozczeniowa i dam sobie pomóc chociażby kiedy zabłądzę czy mam problem z wejściem do autobusu. Jednak szczególnie osoby starsze są zbyt nadopiekuńcze i niestety nadużywają pomocy niewidomym. Ja co prawda nie miałam takiej sytuacji, ale rozmawiałam z koleżankami niewidomymi, który opowiadały Mi jak to starsza ko kobieta chciała na się pomóc jej przejść przez jezdnię.

karolinafen : :
lis 21 2014 Karty parkingowe.
Komentarze: 0

Karty parkingowe dla inwalidów n nie są dla osób pełnosprawnych. Jednak ludzie parkują na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Ja jestem niewidoma i miałam nieprzyjemną sytuację. Jechałam z mamą i nauczycielką ze szkoły. Mama zostawiła samochód na chwilę i Mnie xz nauczycielką.  podszedł do Nas strażnik miejski pytając moją nauczycielkę gdzie jest kierowca tego pojazdu. Nauczycielka odpowiedziała, że moja mama zaraz przyjdzie i uświadomiła mu, że jestem niepełnosprawna, że nie widzę. A on nato, że mama ma przyjść na komisariat. Najczęściej Ci ludzie, którzy parkują na kopertach nie mając uprawnień niech zastanowią się co robią.

karolinafen : :
lis 19 2014 Atrybut niewidomego.
Komentarze: 0

Atrybutem niewidomego jest biała laska. Niektórzy akceptują chodzenie z białą laską, niektórzy nie. Ja jeszcze nie zabardzo umiem chodzić, uczę się, ale nie mogę sobie zafundować samodzielnego wyjścia gdzie kolwiek jeżeli nie mam pewności. Nie rozumiem jednego. Dlaczego kiedy jeest gdzieś osoba niewidoma to to widzący ją popychają.

karolinafen : :
lis 12 2014 Ten klub Ikar nie dla Mnie.
Komentarze: 0

Jak wspominałam wcześniej o klubie sportowym Ikar w którym spotyka się młodzież, ale tam nic nie ma ciekawego, bo tylko są szachyi sala treningowa i nic więcej.

karolinafen : :
lis 12 2014 Nikt nie przejmie stowarzyszenia.
Komentarze: 0

Niestety nikt nie przejmie stowarzyszenia Bliżej świata rodziców, przyjaciół, dzieci niewidomych Bliżej świata. Na dzisiejszym zebraniu nikogo nie było tylko dwie osoby i niestety za dwa lata nikt nie będzie działał. Takie czasy nastały, że ludzie nie robią nic społecznie oczywiście nie wszyscy.

karolinafen : :
lis 07 2014 Te nakładki w brajlu na wybory też nie...
Komentarze: 0

Media robią szum, a te nakładki, które są przygotowywane na wybory do głosowania wcale nie ułatwiają życia niewidomym. Są tylko podawane numerki, a nie ma kandydatów. Osoba widząca musi powiedzieć kandydatów czy partię, a media robią szum, że to takie ułatwienie, a to wcale nie prawda. Najlepiej to jest jak się ma napisane wszystko w brailu i się wtedy stawia krzyżyk, a nie w ten sposób.

karolinafen : :
lis 06 2014 Rząd tylko chwali się tylko przaed kampanią...
Komentarze: 1

Rząd tylko chwali się przed kampanią wyborczą, że robi dużo dla niepełnosprawnych chociażby dla  niiewidomych, a tak naprawdę nic nie robi. W autobussach nawet jak jest obcja mówiona to bardzo cicho, a co najgorsze gdy autobus podjeżdża nie ma komunikatu jaki numer.Niewidomi się pytają, ale widzący czasem nie dojrzy, a nawet oszuka i niewidomy wsiada nie do tego autobusu. Nie wszędzie jest sygnalizacja świetlna i w większości supermarketach nie ma pomocy osobom niewidomym. Tylko w sieci Stokrotka jest. Polega to na tym, że wzywa się ochroniarza, który przyprowadza kogoś z kasy z zewnątcz i ta osoba pomaga Mi robić zakupy, bo niewidomy nie wie gdzie co leży. Przepraszam Was piszę drugi ras. Złośliwość rzec zy martwych. Tamtej notki nie czytajcie.

karolinafen : :
lis 01 2014 Nie pujdę, bo nie zagłosuję.
Komentarze: 0

Niedługo wybory na radnego lub burmistrza czy chociażby na wójta wsi. Ja nie pujdę, choć wiem, że to obywatelski obowiązek. Nie mam możliwości głosować internetowo ani nie dostałam nakładki popszednim razem. Zraziłłam się. Urzędnicy tłumaczyli się, że tylko ja byłam jedna zainteresowana, więc nie chcę żeby mój głos był jawny.

karolinafen : :