Archiwum sierpień 2015


sie 30 2015 Dam sobie pomóc.
Komentarze: 0

Dam sobie pomóc. Rodzice mogą pomóc Mi w znalezieniu nauczyciela, który będzie uczył Mnie angielskiego, l. W szkole policealnej miałabym tylko zawodowy, a nie chcę. Język obcy zawsze się przydaje. Angielskiego zaczęłam uczyć jak miałam 4 lata.

karolinafen : :
sie 29 2015 Wszystko wróci do normy.
Komentarze: 0

Wszystko wróci do normy jeżeli rodzice dadzą sobie spokój z tą szkołą na Wyścigowej. Niewidomy nie mma szans na bycie informatykiem, a poza tym nie podoba Mi się tamta szkołaNie odpowiadają Mi tam kierunki, które tam mają być otwarte i szkoła.

karolinafen : :
sie 28 2015 Lepszy rydz niż nic.
Komentarze: 0

Może nie będę uczestniczyć w zajęciach co dziennie, bo nie mogę, ale lepszy rydz niż nic. Oprócz komputerów i czynności dnia codziennego będę miała spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym. Ja nie jestem taka, że jak czegoś nie spróbuje to nie idę na to. Na poczatku ras zastanawiałam się nad projektem, bo myślałam, że to ma być taki jak kiedyś, ktoś by miał przychodzić do Mnie do domu, a  okazało się, że to co innego. A szkoła policalna to nauka zawodunie mam pewności czy jest przystosowana jak są takie kierunki po pierwsze nie ciekawe, po drugie nie interesują, po trzecie nauczycielle z Hirszfelda ze szkoły byli bardzo przygotowani z uczniami niewidomy, a  ze szkoły na Wyścigowej nie wszyscy. A szkoły masowe wogule nie są przygotowane do nauki z dziećmi niewidomi. Wiem coś o tym i mam doświadczenie będąc w przedszkolu dyżurnym przez dwa miesiące wakacji si9edziałam na krzesełku i słuchałam o czym panie rozmawiały.

karolinafen : :
sie 27 2015 Zawsze znajdę czas na pisanie bloga.
Komentarze: 0

Cały czas zdania nie zmieniam i do tej szkoły nie chcę iść. Nie fer się zachowałam w stosunku do rodziców, też święta nie jestem. Wcale nie czuje się zbyt dorosła jak już pisałam wcześniej. To, że nie jestem już mała powiedziałam tak tylko z emocji, fakt, że swoje lata już mam. Mam ludzi, którzy chcą Mi pomóc. Ten informatyk, który ma ze Mną zajęcia ma bardz dobre podejście do niewidomych. Zapisałam się do tej fundacji poto żeby wyjść z domu. Przecież nie siedzę tylko w domu. Niewidomy po szkole średniej nie znajdzie pracy. Co z tego, że pójdę do tej szkoły jak nic po niej nie będę miała. Nie słyszałam i nie pamiętam, żebym zgodziła się na tę szkołę. Ja nigdy nie jestem taka, żee jak czegoś nie spróbuje to nie zrobię. Na zajęcia nie protestowałam. Spróbowałam i Mnie się spodobało. Wcale się szkoł  nie zmieniła, że liceum tam chodzi. To jakieś nieporozumienie. Byłam parę lat temu i nie ras się kontaktowałam z uczniami z tamtąd. Jak będę tam chodzić to nie będę miała czasu na pisanie bloga. Na to zawsze znajdę czas. Nie zawsze się życie toczy j tak jak by się chciało. Mam marzenie, które powoli się spełnia. Jestem cierpliwa. Spełni się

karolinafen : :
sie 26 2015 Rezygnuje z PZN i fundacji.
Komentarze: 0

Jak mam chodzić do tej szkoły do, której nie chcę to rezygnuje z tych projektów. Szkoda Mi tych zajęć i tej fundacji. Mam dobrego kolegę i gdyby nie ta szkoła to bym mogła spotykać się z Nim kiedy się umówię. Jeszcze się rodzice nie wyleczyli. Od początku moja mmama się skompromitowała. Napisała podanie niewiadomo nawet poco. Domowych rzeczy nie chcę pisać, ale mam lepszą naukę komputerową niż w tej szkpole. a początku wahałam się z tymi zajęciami, bo nie chciałam żeby ktoś do Mnie do domu przychodził, ale jak jest inaczej, ja taam chodzę to czego mam rezygnować. Wszystkie osoby w PZN myślą, że ja będę z Nimi współpracować i zapisują Mnie na zajęcia do południa. Co im odbiło z tą szkoł Tak trudno mamie zabrać z tamtąd papiery. Wszyscy się  jeste jesteś humanistką, a idziesz na informatykę. Nie wiem co icyh kierowało żeby zapisać Mnie do tej szkoły. Najbardziej żal Mi kolegi, który chce Mi pomóc. Poco było dzwonić d i odwoływać te zajęcia. Napewno babcia nie będzie zadowolona, bo musi coś powiedzieć, to nie jest jej wina, ja ją szanuje. To jest wina mojej mamy, która ją nakręca. Coto ja  nie widzę to można sobie Mną pomiać okropne.

karolinafen : :
sie 25 2015 Zawsze coś.
Komentarze: 0

Te zajęcia w PZN i fundacji to zawsze coś. Nie nudzę się tamZawsze coś się dzieje. To moja droga do dalszej rechabilitacji.

karolinafen : :
sie 24 2015 Mam pomoc w tej fundacji.
Komentarze: 0

Mam pomoc w tej fundacji do, której się zapisałam Zawsze ktoś ze Mną porozmawia i pomorze. To typowa fundacja dla osób niewidomych i słabowidzących. I mogę tam chodzić, a nie do szzkoły na Wyścigowej.

karolinafen : :
sie 23 2015 Tam Mnie się podoba.
Komentarze: 0

Ta fundacja do, której się zapisałam rzeczywiście pomaga niewidomym i słabowidzącym. I mają naprawdę podejście do niewidomych. Pomagają Mi organizować dla Mnie czas. Pracy jako informatyk dla Mnie nie znajdą, ale może pomogą Mi w organizacji sobie życia. Nikt Mnie nie namówi do szkoły na Wyścigową nie idę tam, bo Mi nie odpowiada ta szkoła.

karolinafen : :
sie 22 2015 żadna motywacja.
Komentarze: 0

Dzisiaj byłam u psychologa na rozmowie. Nie rozmawiałam z Nim n temat nauki, ale wiem, że to żadna motywacja ze strony rodziców, że mam iść do szkoły tylko dlatego, bo nic dla Mnie nie ma. Mam wsparxcie fundacji, więc czas wolny mam wypełniony. Ja wiem teras trudno to wszystko odkręcić.

karolinafen : :
sie 21 2015 Trudno się odkręcić.
Komentarze: 0

Mam  pomoc od kolegi z ze szkoły swojej  dawnej co prawda nie uczestnicze jeszcze w projekcie, ale jest to  jakaś szansa. Bardzoiej by Mi się opłacało w tym uczestniczyć niż w tej szkole. Dyrektorka na pewno powiedziała, że nie ma matematyki, poto żeby Mnie przyciągnąć. Może niektóre szkoły odpuszczają, ale jest gożej niż w liceum, bo szkoły policealne nie są przygotowanne do przyjęcia niewidomych uczniów. Rodzice złożyli podanie i teras nie chcą go zabrać z tamtąd, a mogliby. Mamma sobie ubzdurała, że ja ras w tygodniu mogę tam chodzić, a to wcale nie prawda. Nawet jak wrócą z wycieczki to i tak nie będę tam chodzić. Wcale tam nie chciałam. Więcej się nauczyłam na kursie komputerowym niż bym się nauczyła się w tej szkole. I poco to. Co z tego, że to dwa llata. Przecież do szkoły się i jak ja mam chodzić ras tu, a ras do szkoły. Jak będę moiała nieobecności to nie będę klasyfikowana. będę miała problemy z nadrobieniem później materiału. Jak nie zabiorą podania to nie będę chodzić ani na zajęcia w PZN ani do szkoły. Chcę tylko chodzić na zajęcia w PZN i koniec. Moi koledzy jeżeli studiują to po pierwsze będą mieli później szansę na życie, a po drugie zdaje sobie sprawę, że zajęcia nie będą codziennie np. kurs tańca ze względu na moich znajomych chodzących ze Mną.

karolinafen : :
sie 20 2015 Zaległości.
Komentarze: 0

Nie da się pogodzić tych zajęć w PZN i szkoły na Wyścigowej. Po pierwsze nie chcę tam chodzić, a po drugie jak ras nie pójdę to będę miała zaleggłości. Chcę chodzić tylko na te zajęcia. Jeszcze znajomy Mi coś pomorze. No jak można być tak upartym. Kiedyś mama sama nie chciała Mnie dać tam do szkoły, ja też nigdy nie chciałam, bo byłamm tam i wiem jak  tam jest, a teras raptem chce Mnie tam dać. A co Mnie jacyś koledzy obchodzą, którzy skończyli szkołę informatyczną. Nawet jeżeli kolega nie znajdzie dla Mnie pracy, bo niewidomi mają szczególniee ciężko znaleźć pracę, to będę miała przynajmniej kontakt z Nim. To jest absolwent tej samej szkoły co ja, więc o co chodzi. Jak grochem o ściianę.

karolinafen : :
sie 19 2015 Kurs komputerowy.
Komentarze: 0

Dzisiaj miałam kurs komputerowy. Jest świetny informatyk, który świetnie Mi tłumaczy. Też mam przez dwa lata ten kurs. Wcale nie muszę chodzić do żadnej szkoły. Oczywiście badania zostały zaniesione. Jak pogodzę te zajęcia, a szkołę przecież to nie możliwe! Spotkałam znajomego z dawnej szkoły i on też ma dla mnie propozycje na lepsze życie, więc poco Mi ta szkoła na Wyścigowej, poco to jak bym nie mogła chodzić na te zajęcia na, które bardzo lubię.

karolinafen : :
sie 18 2015 Będę pisać do skutku.
Komentarze: 0

Będę pisać do skutku. Będę pisać dotąd aż rodzina zrozumie, że nie chcę do szkoły na Wyścigową. Poco jeszcze mieszać w to dziadków, oni tylko to wykorzystują. Niewidomi po szkole policealnej mają marne szansę na Pójdę do PZN jeżeli Mama nie będzie brała tych badań ze sobąJa od dawna nie chciałam siedzieć w domu, ale wiedziałam, że nic dla mnie nie ma. Mam myśli już szkołę otworzyli! Jest pewna czy jest dobra dla Mnie poco było składać to podanie! Te zajęcia mam tylko do południa to nic, że nie są codziennie. W szkole nigdy nie miałam prawdziwej bratniej duszy poza Marysią. Mówiąc o kolegach, a nauczyciele z Hirszfelda ze szkoły bardzo Mnie lubili, a ja do dziś ich mile wspominam. Tylko będę odwiedzać szkołę jeś;li nikt nie będzie rozmmawiał na temat szkoły na Wyścigowej.

karolinafen : :
sie 17 2015 Nie żałuję.
Komentarze: 0

Nie żałuję tego, że zapisałam się na kurs komputerowy. Nie lubię komputerów, ale zapisałam się żeby coś umieć. Wcale nie muszę chodzić do tej szkoły na Wyścigową. Będę miała zajęcia indywidualne i fajna jest atmosfera w PZN i będę tam chodzić.

karolinafen : :
sie 16 2015 Dobre kontakty z ludźmi.
Komentarze: 0

Potrzebuję dobrych kontaktów z ludźmi żeby znaleźdź dla sieb dobrą alternatywę. Rodzina nie jest w stanie Mi pommóc. Doradcom zawodowym nie nie ufam, bo chcą zrobić ze Mnie lalkę, ale potrzebuję ludzi mądrych, którzy Mnie zrozumieją i podejdą  podejdą poważnie do mojego problemu.

karolinafen : :
sie 16 2015 Dobre kontakty z ludźmi.
Komentarze: 0

Potrzebuję dobrych kontaktów z luźmi, poto żeby znaleźdź dla Siebie lepszą alternatywę. Rodzina nie jest w stanie Mi pomóc. Doracom zawodowym nie ufam, bo chcą zrobić ze Mnie lalkę, ale chciałabym porozmawiać z mądrymi ludźmi, któey Mnie zrozumieją i podejdą poważnie do mojego problemu

karolinafen : :
sie 15 2015 Jestem ciekawa.
Komentarze: 0

Jestem ciekawa czy każdy postrzegałby Mnie ja jak normalną osobę. Może i jestem inna, bo nie widzę, ale czymś się różnię od swoich rówieśników Też mam marzenia i zainteresowania i mam takie same potrzeby jak widzący ludzie

karolinafen : :
sie 14 2015 Pomoc asystenta.
Komentarze: 0

Mam możliwość korzystać z asystentaa. Mogę korć chociażby podczas jazdy autobusem wszystko jedno czy do szkoły czy na zajęcia w PZN to wygoda

karolinafen : :
sie 13 2015 Brak przeciwskazań.
Komentarze: 1

Byłam dzisiaj u lekarza medycyny pracy. Po badaniu napisano Mi brak przeciwskazań. No jakie mogę mieć przeciwskazania jako informatyk. Ale nawet ludzie się dziwią znajomi, że jestem humanistką, a idę na informatyka. Nie powiedziałabym, że ta szkoła do, której idę jest przystysowana do niewidomych, jak tam są uczniowie z różną niepełnosprawnością i pełnosprawni. Może i na zajęcia w PZN nie chodzę codziennie, ale przynajmniej uczę się porzytecznych czynności i mam nsadzieję, że ktoś znajdzie dla Mnie tam lepszą alternatywę.

karolinafen : :
sie 12 2015 To karygodne.
Komentarze: 0

Jak można podawać się za osobę niepełnosprawną i stawać na kopertach. Takie zachowanie jest karyygodne. Ja niewidoma niewidoma nie prowadzę samochodu, ale jeżddże z rodzicami i najczęściej denerwuje Mnie kiedy ludzie stają na miejscu przeznaczonym dla inwalidy. Nie wiem czy chcieliby być na moim miejscu. Chyba nikt niechciałby bć na miejscu niepełnosprawnego.

karolinafen : :