Archiwum styczeń 2015


sty 31 2015 Jak dokładnie pomóc niewidomemu.
Komentarze: 0

Należy spytać czy odoba niewidoma nie potrzebuje pomocy gdy stoi na chodniku lub stoi przy drodze. Następnie spytać dgdzie niewidomy chce iść podpowiedzieć tej osobie albo stytać drugą osobę widzącą jeżeli ma się wątpliwości gdzie dany budynek się znajduje. Doprowadzić tę osobę do budynku. Nie powinno się wskazując miejsca palcem  odpowiadać np. gdy osoba pyta się gdzie jest szkoła czy sklep ludzie najczęściej odpowiadają a zaraz o tam.

karolinafen : :
sty 29 2015 Niektórzy ludzie niestety nie umieją Mi...
Komentarze: 0

Są ludzie, którzy choć usiłują to nie umieją Mnie umiejętnie pomóc. Chociażby nie znają specjalizacji rynku pracy niewidomych i tylko próbują Mnie pocieszyć. I jak mam patrzeć optymistycznie na śwoiat. Na blogu muszę pisać różne rzeczy czasami są wesołe, a czasami bardzo smutne, bo życie osoby nie jest tragiczne, ale w niektórych syttuacjach jest ciężkie. Pomaga się czynami, a nie tylko słowami.

karolinafen : :
sty 28 2015 Florysta.
Komentarze: 0

Czy florysta to zawód dla niewidomych. Nie byłabym tego taka pewna jeśli trzeba zajmowaać się arażacjami kwiatowymi, więc jak mogę siię wybrać na ten kierunek.

karolinafen : :
sty 28 2015 Jest nadzieja.
Komentarze: 0

Jest nadzieja, że będę chodzić na kurs tańca towarzyskiego. Przynajmniej będę miała jakieś zajęcie. Traktuje to jako formę integracji i rechabilitacji.

karolinafen : :
sty 27 2015 Piąta pora roku.
Komentarze: 0

Piąta pora roku to fundacja, która pomaga osobbom niewidomym. funduje między innymi bilety na filmy z audiodeskrypcją. Chciałabym się kiedyś wybrać na jakiś film i chciałabym poznać jaką pomoc ta fundacja oferuje.

karolinafen : :
sty 26 2015 Biblioteka PZN w Warszawie.
Komentarze: 0

Nalże do centralnej biblioteki PZN w Warszawie. To ogólnopolska biblioteka. Można odbierać książki osobiście lub pocztą. Można także korzystać z bibblioteki online. Polecam.

karolinafen : :
sty 25 2015 Niewidomi wokół nas.
Komentarze: 0

Niewidomi są wokół Nas. Ogólnie radzą sobie w życiu to nie znaczy, że osoby widzące nie mogą mam pomagać. Jednak osoby widzące powinny się edukować osób chociażby instruktorów  oriętacji przestrzeni czy nauczycieli oriętacji lub ogólnie tyflopedagogów jak umiejętnie pomagać innym.

karolinafen : :
sty 24 2015 Szkoła językowa dla niewidomych.
Komentarze: 0

Gdyby była jakaś szkoła językowa dla niewidomych to tto bym poszła ewentualnie, ale zwykłe szkoły językowe nie są przygotowane na przyjęcie niewidomej osoby. Na Wyścigowej nie otwierają żadnej takiej szkoły językowej dla niewidomych, więc mama ma tylko iść do szkoły na Hirszfelda mojej tylko poto żeby złożyć papiery do szkoły, którą mają otworzyć. To jest szkoła specjalna, ale tylko w nazwie.

karolinafen : :
sty 24 2015 Nir pozwolę na to.
Komentarze: 0

Nie pozwolę na to żebym w przyszłości chodziła do szkoły żeby coś robić. Jestem niewidoma, a nie upośledzona umysłowo i nie chcę wykonywać zawodu, który nie jest dostosowany dla Mnie np. introligator czy archiwista.

karolinafen : :
sty 23 2015 Nic się nie dzieje.
Komentarze: 0

Nic się nie dzieje nowego na rtynku pracy dla niewidomych. Nawet informatyk dla niewidomych nie jest dobrym zawodem no chyba, że po szkole wyższej, ale trzeba być bardzo dobrym z matematyki, a ja jestem humanistką. A archiwista to jest zawód dla słabowidzących, a nie dla niewidomych.

karolinafen : :
sty 23 2015 Kurs tańca towarzyskiego.
Komentarze: 0

Chciałaabym chodzić na kurs tańca towarzyskiego. Traktuje te zajęcia jako rechabilitację i jako formę integracji. Chodziłam parę lat temu i bardzo Mnie się poedobało.

karolinafen : :
sty 20 2015 Nie jestem ofiarą.
Komentarze: 0

Nie jestem ofiarą i wiem, że są ludzie tacy jak ja i sobie radzą w życiu. Chodzi Mi wciąż o to, że niewidomi nie mogą zaistnieć na rynku pracy. Jedyny dla niewidomych zawód to masarzysta, a też nie każdy może go wykonywać. Tak samo jak archiwista to jest zawód dla osób słabowidzących czy introligator. Propunują Mnie te zawody na Wyścigowej w szkole. To jest szkoła specjalna, ale szkoła zawodowa, która miała być otworzona czy policealna nie jest dostosowana dla Mnie. Nie hejtuję na nikogo, ale byłam tam i też rozmawiałam z tymi uczniami uczęszczającymi do tamtej szkoły i wiem, iż ssą nauczyciele, którzy nie zwracają uwagi na niepełnosprawność. I wcale nie sugeruje siętylko opinią nauczyccieli pracujących w szkole na Hirszfelda chociaż wiem, że jeśli ktoś wie oco chodzi to nie oszukuje, ale mam też swoje zdanie, bo byłam tam.

karolinafen : :
sty 16 2015 Otwarta furtka do interpretacji.
Komentarze: 0

Zostawiam otwartą furtkę do interpretacji. Jednak czytając mojego bloga i komentując go starajcie się pisać zrozumiale  i obrazowo. Radzę komentować to co rozumiecie. Niektóre wpisy trzeba brać dosłownie, ale nie wszystkie.

karolinafen : :
sty 14 2015 Co roku wspieram różne akcje harytatywne....
Komentarze: 0

Co roku wspieram różne akcje harytatywne międzyinnymi WOŚP. Fundacja pomagała też wcześniakom i dzieciom niewidomym. Jak wspomniałam na początku bloga sama jestem dużym wcześniakiem i wiem jakiej noworotki potrzebują pomocy. Dobrze, że WOŚP. pomaga też ludziom starszym oniteż potrzebują godnej opieki medycznej. Jeśli ktoś nie chcę zbierać na WOŚP to niech wspiera inne fundacje. Znam osoby, którym Wielka Orkiestra pomogła.

karolinafen : :
sty 12 2015 Niewidomy nauczyciel.
Komentarze: 0

Teras jest kręcony film o niewidomym nauczycielu dokładniej o nauczycielu, który tracił powoli wzrok i musiał zacząć życie. Od nowa musiał się wszysttkiego uczyć. Człowiek, który nie widzi od urodzenia też wcale nie ma leekko, ale może się przyzwyczaić do sytuacji. Tyle, że człowiek, któryy kiedyś widział pamięta kolory i litery czarnodrukowe. Natomiast ja nie widząc od urodzenia jestem już przyzwyyczajona do bycia niewidomym, mam poczucie światła liter nie widziałam czarnodrukowych i jak mam się podpisać skoro nigdy nie umiałam.

karolinafen : :
sty 08 2015 Jeden fajny powód.
Komentarze: 0

Jest jeden fajny powód i plus bycia niewidomym. Nie zgadniecie jaki. Można czytać książki nawet po ciemku. Jest ciemno, światło jest zggaszone i można normalnie czytać.

karolinafen : :
sty 04 2015 Pomoc dla Jasia.
Komentarze: 0

Jasio Karwowski ma zaledwie 17 miesięcy i zmaga się z groźnym nowotworem oka siatkówczakiem. Będzie przechodził bardzo kosztowną operację. Rodziców nie stać na zfinasowanie tej operacji, więc można wpłacać pieniądze na konto fundacji Ludzie serca. Dowiecie się na facebooku, a jak kto woli na stronie fundacji. Pomószmy małemu Jasiowi, aby mógł zobaczyć świat.

karolinafen : :