Archiwum wrzesień 2014


wrz 29 2014 Oprócz obcji mówionej.
Komentarze: 0

Oprócz obcji mówionej w autobusach informującej, który jest przystanek powinna być opcja, która mówi jaki numer autobusu nadjeżdża. To bardzo ułatwia niewidomym. Niewidomi się pytają jaki to autobus, ale, czasem ludzie widzący nie dojrzą lub nikogo nie będzie. . Można też na upartego spytać się kierowcy jednak najłatwiej byłoby gdyby była obcja informująca numer nadjeżdżającego.

karolinafen : :
wrz 25 2014 Jak już mówiłam.
Komentarze: 0

Jak już mówiłam. Dawniej było lepiej. Były egzaminy wstępne i na studia szli ludzie, którzy coś sobą reprezentują. Każdy zawód jest potrzebny. Fachowców zawsze będą potrzebować. I nie pujdę na żadną Wyśccigową do szkoły. Mama słucha się głupicuh ludzi i potem to Mnie powwtarza, a mówi tak jakby się z choinki urwała, a sama kiedyś podpisała petycje żeby nie likwidowali szkoły na Hirszfelda. Wszystkio jest tak jak dawniej. Nadal nazywa się Specjalny Ośrodek Szkolnowychowawczy dla dzieci i młodzieży słabowidzącej dla dzieci młodzieży słabowidzącej i niewidomej imienia Profesor Zofii Senkoskiej. I nadal są te same Panie Dyrektor. I wcale nie było żadnych zakłusów, że tamta szkoła na Wyścigowej jest Be, bo chcą zachować tamtą szkołę moją ulubioną są też inne powody! Moi rodzice myślą, że ja dam sobie spokój iże nie będę ich dć, że nie pozwolili Mi jeszcze rok zostać tak jak mojemu koledzy.Mało ucznów poszło na Wyścigową z własnej woli. Niektórzy wylecieli z Hirszfelda na własne życzenie. I niech rodzice nie opowiadają bzdur. Mmówią to co jest oczywiste osd lat! Sama mama mówiła,że lepiej jest tak jak kiedyś. Owszem też nie jestem święta też nie zawsze MMnie się chcę cokolwiek, ale w tym przypadku to rodzice powinni być ukarani karą bożą, Sami nie wiedzą co Mówią. To, że jestem niewidoma nie znaczy to, że mam iść na Wyścigową i nie mówie, że wszyscy nauczyciele tam są źli, bo nie można oceniać kogoś kogo się nie zna, ale niestety byłam tam i w zawodówce niektórzy nauczyciele nie zwrajają uwagi na niepełnosprawność. hodzi o zawodówk Ja wiem jak tam jest i nikt propagandy Mi nie będzie robił.

karolinafen : :
wrz 24 2014 Nie rozumiem.
Komentarze: 0

Nie rozumiem dlaczego wwszystkie programy głośnomówiące w komputerze spowalniają pracę komputera. Na facebooku korzystam już bez problemów. Zmiany się przydały, ale dlaczego szczególnie podczas ogólnej pracy te programy spowalniają pracę komputerów. A co najgorsze najczęściej w takiej sytuacji komputer się zawiesza.

karolinafen : :
wrz 21 2014 Moi koledzy i moje koleżanki narzekają...
Komentarze: 1

Czytam książkę pod tytuem Tajemnica Peli o 14- letniej uczennicy, która została oddana do pennsji z internatem prowadzonej przez siostry zakonne. Nie mogła nosić swoich ubrań, nie mogła używać swojej szczoteczki do zębów, a nawet swojego mydła, a co najgorsze zabrano jej torbę z całym ekwipunkiem. Musiała wychodzić ze szkoły tylko w gronie pedagogów lub zakonnic. Moi koledzy i moje koleżanki narzekają na ten internat w mojej szkole na Hirszfelda. Nauczycielki są przyjemne, interesują się Mną, a oni j jeszcze narzekają. Gdybym ja nie doceniała to bym nie chciała chodzić na Hirszfelda.

karolinafen : :
wrz 17 2014 Audiodeskrypcja.
Komentarze: 0

Audiodeskrypcja pozwala niewidomym bez osoby trzeciej oglądać filmy w kinach lub w telewizji. Ja oglądałam już dwa razy film z audiodeskrypcją ściągnięty  ze specjalnej strony centralnej biblioteki PZN i był nagrany komentarz gdy nie było dialogów.

karolinafen : :
wrz 14 2014 Protest PZN.
Komentarze: 0

PZN protestuje przeciwko reformom leczenia zaćmy. NRZ robi selekcje i kwalifikuje ludzi i jednych chcę leczyć zadarmo, a inni niech sobie załatwiają prywatnie. Kwalifikują ze względu na to jak duża jest zaćma. Czy nie można wszystkich traktować jednakowo.

karolinafen : :
wrz 12 2014 Dlaczego nie honorują w komunikacji miejskiej...
Komentarze: 0

Nie poto wyrabiałam tę legitymacje żeby teras wylądowała w koszu. Owszem mam legitymację szkolną to znak,że jestem uczennicą, ale pocoś mam tę pzenkę. Z orzeczeniem o niepełnosprawności ablolutnie nawet nie mam zamiaru jeździć, bo nie lubię pokazywać tego dokumentu, a w wolne dni to co mam kupować bilety miesięczne!

karolinafen : :
wrz 09 2014 Biblioteka dotykowa.
Komentarze: 1

W mojej szkole jest biblioteka dotykowa założona przez jedną nauczycielkę. Są książeczki z obrazkami wypukłymi i pisane brailem. Głównie dla małych dzieci.

karolinafen : :
wrz 05 2014 Ona wszystko to sobie wymyśliła.
Komentarze: 0

Rozmowiałam z koleżanką również niewidomą, która jechał autobusem i rozmowiała z dwiema starszymi Paniami. Mówiła, że studiuję i chodzi do szkoły muzycznej, a chodzi, a te starsze panie nieuwierzyły i powiedziały przyniej, że ona wszystko to sobie wymyśliła, że gra na skrzypcach i, że studijuje żeby tylko się nad nad nią nie użalać.

karolinafen : :
wrz 02 2014 Bzdura.
Komentarze: 0

To bzdura, że do szkoły zawodowej idą ludzie, którzy są zdolni. To jest każdeggo wybór. Gdyby były egzaminy wstępne tak jak kiedyś to na studia szliby ludzie, którzy rzeczywiście coś sobą reprezentują, a potem dziwią się, że poziom studentówj jest na niskim poziomie. A poza tym dla niewidomych jakie zawody mogą być architektonik po tym nie ma żadnej przyszłości. Minister Edukacji powinna się zastanowić cco mówi.

karolinafen : :
wrz 01 2014 Szkoła masowa to nie dla Mnie.
Komentarze: 0

Nie chodziłam nigdy do szkoły masowej, ale chodziłam do przedszkola zwykłego podczas wakacji, bo ośrodek jest zamknięty. Nauczycielki wogóle się Mną nie zajmowały. Tylko siedziałam i podsłuchiwałam co mówią. Koleżanka Mi mówiła, że nic się nie nauczyła i była wyśmiewana, że jest niewidoma. Owszem zależy na jaką klasę się trafi. Piszę w tej chwili o sobie. Urząd napewno byłby zadowolony żebym uczyła się w szkole masowej, bo chodzi o pieniądze, ale Mama wywalczyła .

karolinafen : :