Archiwum listopad 2017


lis 30 2017 Było bardzo fajnie.
Komentarze: 0

Byłam na zajęciach gotowania. Było bardzo fajnie. Fajna jest atmosfera i spotkałam swoich zznajomych ze szkoły. Lubię tam przychodzić.

karolinafen : :
lis 29 2017 Trudno jest rozpoznać.
Komentarze: 0

Trudno jest rozpoznać zwłaszcza Mnie  czy ktoś jest młody, a czy stary. Mój asystent, którego bardzo lubię ma 25 lat, a głos ma taki jakby miał 40. Ja mogę przypuszczać po głosie, czy ktoś jest młody, czy starszy. Ja mam 23 lata, a ni ktoś Mi powiedział, że mam głos podobny do mamy. Nie powiedziałabym.

karolinafen : :
lis 28 2017 Dla Mnie on i tak jest idolem.
Komentarze: 0

Pan Białek choć nie zdobył dużej ilości głosów na stronie fundacji szansa to i tak jest dla Mnie idolem. On i tak jest dla Mnie idolem, bo podziwiam go za niezwykłe poczucie humoru i z dużo energii, której w sobie ma. Zwykły nauczyciel historii, ale jaki fajny. 

karolinafen : :
lis 27 2017 Niewidomi wcale nie dostają dużej renty....
Komentarze: 0

Jak ktoś uważa, że niewidomi dostają dużą rentę socjalną, to się grubo się myli. 600zł. T ja dostaje. Przecież z tego się nie wyżyje. Ciesze się, że wogóle coś dostaje, ale tak jest, że niewidomi mają małą rentę socjalną.

karolinafen : :
lis 26 2017 Kierowcy nie uważają.
Komentarze: 0

Wydawaćby się mogło, że niewidomy kiedy idzie z laską to bękierowca będzie jechaał wolniej, a mimoto kierowcy jeżdżą samochodami jak wariaci. Kiedyś kierowca omało nie zabił niewidomego. Nawet omało Mnie nie przejechał. Dobrze, że szłam z asystentką.

karolinafen : :
lis 25 2017 Chcieć to móc.
Komentarze: 0

Skoro w Krakowie można stworzyć ścieżkę edukacyjną do nauki orientacji, to i w Lublinie możnaby było. Chcieć to móc. Jak niewwiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

karolinafen : :
lis 24 2017 Ludzie nie myślą.
Komentarze: 0

Kiedy czekałam na mamę przed sklepem. Mama robiła zakupy wyszła jakaś Pani, która kazała Mi zamknąć drzwi. Ja nie widzę. Pani na szczęśncie się zorientowała, że nie widzę. Tyle się o tym mówi., a ludzie dalej nie wiedzą.

karolinafen : :
lis 23 2017 Ta asystentka jest o wiele lepsza niż popszednia....
Komentarze: 0

Ta asystentka jest o woele lepsza niż popszednia. Nawet jest bardzo dobra. Popszednia to nawet nie wiedziała jak się chodzi z niewidomym, a ta bardzo dobrze wie. Bardzo ją lubię.

karolinafen : :
lis 22 2017 Amerykanie sobie bardzo cennią.
Komentarze: 0

Amerykanie sobie bardzo cenią osoby niewidome zza nauczycieli od orientacji w terenie. To jak o ciekawostka. U Nas w Polsce orientacji w terenie uczą tylko osoby widzące, a w Am majczęściej osoby niewidome.

karolinafen : :
lis 21 2017 No i dobrze.
Komentarze: 0

Kurs wizażu się kończy, ale będę miała innej zajęcia. Zawsze będę mogła przyjeżdżać do stowarzyszenia. Zajmuje się Mną to stowarzyszenie. No i dobrze.

karolinafen : :
lis 20 2017 To tylko u Nas tak jest.
Komentarze: 1

To tylko u Nas tak jest, że nie wszyscy zwracają uwagę na osoby niewidome. Kiedy mój kolega był wza granicą to zwrócili uwagę na to, że on jest niewidomy i nie musiał pokazywać legitymacji, a ja kiedy zapisywałam się do biblioteki dla niewidomych, to nie dość, że musiałam wysyłać legitymacje, to jeszcze orzeczenie o niepełnosprawności. Jakbyby im było mało dokumentów.

karolinafen : :
lis 19 2017 Powinno się więcej dziać.
Komentarze: 0

Mało się dzieje. Jeżeli raz lub dwa razy do roku powie się, że istnieją osoby niewidome i raz do roku moą ziwedzać miasto to mało się dzieje. Powinno się więcej dziać. Ja w każdej chwili mogę pójść na stare miasto, a nie raz do roku przy okazji.

karolinafen : :
lis 18 2017 To nie atrakcja.
Komentarze: 0

Dobrze, że się coś dzieje dla niewidomych, ale to za mało. Raz do roku mogą niewidomi zwiedzać Lublin ststare miasto. To za mało.

karolinafen : :
lis 17 2017 Tak nie można.
Komentarze: 0

To, że nie widzę, nie znaczy, że mam być w Domu Pomocy społecznej. Ktoś Mi tak powiedział, a tam ludzie nie są dobrze traktowani.

karolinafen : :
lis 16 2017 Uważam, że mieszkanie dwópokojowe nie...
Komentarze: 0

Uważam, że mieszkanie dwópokojowwe nie jest dobre dla osoby niewidomej. Duża przepstrzeń jest bardzo ważna. Owszem może  się mniej płaci, chociaż to zależy. Bardzo ważne jest jak jest mieskanie przystosowane do osoby wogóle niepełnosprawnej, do niewowidomej też.

karolinafen : :
lis 15 2017 Mam żal.
Komentarze: 0

Mam żal do szkolnej Pani Psyycholog, która nie udzieliła Mi pomocy odnośnie dalszej edukacji. Mówiła, że nie muszę podchodzić do matury, a po szkole średniej nic nie ma dla Mnie. Trudno pogodziłam się z tym. Nie będęszkolnej Pani psycholog o nic prosić.

karolinafen : :
lis 14 2017 Jak rozmawiaćz niewidomym.
Komentarze: 0

żeby rozmawiać z niewidomym to trzeba rozmawiać z Nim twarzą w twarz. Nie dalej ko od niej. Niektóre osoby widzące o tym nie wiedzą.

karolinafen : :
lis 13 2017 Dzień osób niewidomych.
Komentarze: 0

Dzisiaj obchodzimy dzień osób niewidomych. Osób niewwidomych jest bardzo dużo. Dzień niewidomych obchodzi się dwa razy do roku. Uważam, że powinno się mówić o niewidomych na co dzień., a nie tylko dwa razy do roku., , więc poco taki dzień osób niewidomych.

karolinafen : :
lis 12 2017 Matura nie jesst najważniejsza.
Komentarze: 0

Matura nie jest najważniejsza. Po szkole średniej niewidomy nie ma żadnej alternatywy. Nikt nie musi być ze wszystkiego zdolny,ale to nie znaczy, że ja nie umiem nic.

karolinafen : :
lis 11 2017 Trudno sobie wyobrazić.
Komentarze: 0

Trudno sobie wyobrazić, że niewidomi uprawiają sport. Dla Mnie to normalne, ale dla widzących nie zawsze. Szczególnie strsze osoby się dziwią, że niewidomy np. gra na jakimś instrumencie.

karolinafen : :