Archiwum kwiecień 2018


kwi 30 2018 Zawsze mam ograniczenia.
Komentarze: 0

Zawsze mam ograniczenia za asystentami. Rozumiem, jak trzeba iść do lekarzaa to jest ważniejsze. AlAle chyba o coś tam chodzi też, że nie mogę zbyt często chodzić ze swoim asystentem.

karolinafen : :
kwi 29 2018 Rodzice dalej protestów.
Komentarze: 0

Rodzice dalej protestują. Rząd mówi, że rodzicom dzieci niepełnosprawnych chodzi o gotówkę, a to nie o to chodzi. Dzieci, które ptrzebują całodobowej opieki medyczne muszą miieć asystenta. Ja ni. A rząd mówi na temat gotówki.

karolinafen : :
kwi 28 2018 Szkoda Mi tych rodziców.
Komentarze: 0

Szkoda Mi tych rodziców protestujących przed sejmem.  Nie prawdą jestżżże doszło do porozumienia.  Ja dostaje 600zł. renty. To są małe pieniądze. Nie wierze w obietnice rządu, któryy Mówi, że dostanę więcej pieniędzy.

karolinafen : :
kwi 27 2018 To były turnusy.
Komentarze: 0

Jak jeździłam na turnusywypoczynkoworehabilitacyjne ze Związku niewidomych to to jeździłam z grupą i mogłam ździć nawet, bo zabiegów nie było tylko jmiałamm zajęcia z nauczycielami ze zkoły.  Ja preferuje góry. Nad morzem byłam dwa razy zrqas z klasą, a ras z mamaą na wyjeździe zorganizowanym przez fundacje Fugamundi. Nad morzeem mało jest ośrodków PZN. Większość to same molochy.

karolinafen : :
kwi 26 2018 Nie wiedziałam o tym.
Komentarze: 0

Nie wiedziałam o tym, że tenis dla niewidomych wymyślił japończyk. Jak widać niewidomi też mogaą grać w tenisa.

karolinafen : :
kwi 25 2018 Na komisjach są lekarze ne tej specjalizacji...
Komentarze: 0

Kobietę zamiast badać ortopeda to badał pediatra. Mnie też nie badał lekarz okulista tylko lekarz neurolog. Kobiecie lekarka uszkodziła kręgosłup, a Mnie lekarz wpisał w orzeczeniu, że nie jestem niewidoma tylko, że mam chorobę neurologiczną.

karolinafen : :
kwi 23 2018 Jak się osoby w Związku niewidomych to...
Komentarze: 0

Jak się w Związku niewidomych osoby zmieniają to nie jest dobrze. Jak była PanoiLa to organizowała turnusy rehabilitacyjnee razem ze stowarzyszeniem , coś się działo. A teras jak osobzmieniły to nic się tam nie dzieje. A Fundacja Ikar dużo robi.

karolinafen : :
kwi 22 2018 Ja już nawet nie liczę.
Komentarze: 0

Wniosek o dofinansowanie na turnus wypoczynkoworehabilitacyjny złozżyłam, ale nie wiem czy dostanę dofinansowanie. Ja już nawet nie liczę. Pojadę prywatnie do Muszyny.

karolinafen : :
kwi 21 2018 To nie o to chodzi.
Komentarze: 0

Mam niby dostać wyżdzą rentę socjalną. Wicepremier Beata Szydło mówiła żeby opodatkować bogatych, a zabrać biednych. To nie o to chodzi. Ma tak być ustawowo, że renta socjalna Mi się należy po osiemnastym roku życia, a zasiłek tym niepełnoprawnym, których rodzice przerwali pracę żeby się Nimi opiekować, a nie tym, którzy wogóle nie pracują.

karolinafen : :
kwi 20 2018 Lubię podróże, ale sągranice.
Komentarze: 0

Lubię podróże, ale sągranice. Byłam w Warszawie w galerii Milenium gdzie oprowadzały nawet osoby niewidome. Pisałam o tym wcześniej, w czerwcu jadę do Muszyny do ośrodka dla niewidommych Podróże kształcą i zawiera się nowe znajomości, ale poco jechać gdzieś, ciągle w to samo miejsce np. do Nałęczowa i włuczyć się bez celu. Piękne miasto, ale poco ciągle tam jeździć. Byłam w Kozłówce pani pozwalała Mi dotykać przedmiotów.

karolinafen : :
kwi 19 2018 Niewidomi też funkcjonują.
Komentarze: 0

Słyszałam dzisiaj w radiu o niewidomym, który gra w tenisa, jździ samochodem, oczywiście sam nie prowadzi tylko ktoś. NNiJa też gram w tenisa i jechałam z mamą tandemem. Jak się okazuje niewidomi też funkcjonują.

karolinafen : :
kwi 18 2018 Warsztaty terapii zajęciowej to nie dla...
Komentarze: 0

Mam kolegę, który chodzi na warsztaty terapiii zajęciowej. Większość osób tam jest niepełnosprawna intelektualnie. Tak Mi opowiadał, ale ja też sama wiem, bo jak byłam na wyjździe nad Morzem to były osoby chodzące na warsztaty terapii zajęciowej i też były niepełnosprawne intelektualnie. Jakbym ja tam chodziła to co bym z Nimi robiiła. 

karolinafen : :
kwi 16 2018 Masarzysta to nir jest tylko zawód dla niewidomych....
Komentarze: 0

Masarzysta niee jest tylko zawód dla niewidomych. Ja nie dałabym rady pracować jako masarzystka, niedla tego, że nie widzę tylko z innych powodów, ale wiem, że jest coraz więcej widzących masarzystów.

karolinafen : :
kwi 15 2018 Trudno jest zaakceptować, ale trzeba.
Komentarze: 0

Znam osoby, które straciły wzrok w trakcie życia. Trudno jest zaakceptować, ale trzeba. Ciężko jest pogodzić się z problemem, ale trzeba.

karolinafen : :
kwi 13 2018 Jestem w Związku niewidomych formalnie.
Komentarze: 0

Jestem w Związku niewidomych formalnie. Korzystam tylko z pomocy asystenta, a tak nic oni nie robią, tylko biorą pieniądze.

karolinafen : :
kwi 12 2018 Niewidomy po szkole średniej nie znajdzie...
Komentarze: 0

Niewidomy po szkole średniej nie znajdzie pracy. Ja nie jestem dobra z matematyki i nie zdałabym, zresztą matura jest wogóle trudna, ale po szkole średniej niewidomy nie znajdzie pracy. Jedyną  pracą jakaby mogłabyć to m masarzysta, ale jja nie dam rady. Sama potrzebuje masarzu.

karolinafen : :
kwi 11 2018 Pani bardzo chciała Mi pomóc korzystając...
Komentarze: 0

Pani z fundacji odwoziła Mnie do domu. Korzyst korzystała z nawigacji G i zabłądziła. Owszem nawigacja jest pomocna, ale nie zastąpi człowieka.

karolinafen : :
kwi 10 2018 Nic fundcja nie robi, bo nie ma pieniędzy....
Komentarze: 0

Nic fundacja nie robi, bo nie ma pieniędzy. PEFRON ogranicza  wszystko. I o dofinansowaniu na turnusrehabilitacjyjnowypoczynkbędę dopiero wiedziała pod koniec kwietnia. Najlepiej nie dać niepełnosprawnym.

karolinafen : :
kwi 08 2018 Czytajcie mój blog ze zrozumieniem.
Komentarze: 0

Czytajcie mój blog ze zrozumieniem. Czytam komentarze i niektóre są zgodne ze wpisem, a niektóre nie.. Owszem czasami zdarza Mi się zrobić błąd, bo jak chcee skasować literę, to Mnie program głośnomówiący nie informuje, co ja kasuje, ale czasami komentarze sie wogóle nie zgadzają z moim wpisem. Program jest tak ustawiony. To komputer, a nie normalny człowiek. . Spam i obrźliwe komentarze nie będą prze ze Mnnie wogó tolerowane.

karolinafen : :
kwi 07 2018 Wszędzie powinni honorować linie papilarne....
Komentarze: 0

Wszędzie powinni honorowacć linie papilarne z wyjątkiem szpitali, bo nie jest to możliwe, ale jeżeli jestem z rodziną, to rodzina powinna za Mnie się czytelnie podpisać, bo nikt nie będzie ode Mnie wygagał czy czytelnego podpisu.

karolinafen : :