Archiwum grudzień 2015


gru 31 2015 Nadzieja jest we Mnie.
Komentarze: 1

Nadzieja zawsze jest we Mnie. Zawsze marzyłam o tym żeby odzyskać wzrok. Nadzieja jest zawsze we Mnie. Narazie na moją wadę wzroku nie ma lekarstwa to zawsze mam nadzieję, że się spełni to marzenie.

karolinafen : :
gru 30 2015 Znajomości wszędzie.
Komentarze: 0

Mam znajomości wszędzie i ktoś się Mną zajmuje w Związku niewidomych. Mam nadzieję, że będę miała jakieś ciekawe zajęcia czy wyjazdy. Zobaczymy.

karolinafen : :
gru 29 2015 Szansa na życie.
Komentarze: 0

Na zajęciach zawsze mam jakąś szanse na życie. Zawsze spotkam kogoś znajomego i skorzystam. Choć nie mam dużo tych zajęć, ale zawsze coś.

karolinafen : :
gru 28 2015 Prośba do fanów.
Komentarze: 0

Czytając komentarze do notek czasami mam wrażenie, że niektórzy z Was nie rozumieją co czy. Dajmy na to napisałam, że powinno się pamiętać o niewidomych. Nie chodziło Mi, że o innych ludziach nie trzeba pamiętać, tylko poprostu chodziło Mi o to, żeby czasami pomóc niewidomemu jeżeli tego potrzebuje czy zrozumieć go. Tak samo z biurokracją. Nie mówię, że lekarz źle zrobił, bo neurologiczne sprawyy mam, ale bardziej emocjonalne, a ruchowe to tylko mam słabszą stronę neurologicznie to każdy wcześniak ma i to wielu neurologów Mi powiedziało. Masarzystką nie mogę być, bo jestem za słaba, ale to trzeba zaakceptować. I niestety na komisji są lekarze nie z tym schorzeniem jakie ma pacjent. Oczywiście nie zawsze. Więc ciesze się, że dajecie szczere komentarze, ale komentujcie z głową i uważnie czytajcie c autor miał na myśli.

karolinafen : :
gru 27 2015 To błąd.
Komentarze: 0

Dawno nie pisałam przez święta. Powedziano Mi, że ja tylko obracam się wśród niewidomych. To błąd . Ja się nie obracam tylko wśród niewidomych. Owszem mam wielu znajomych niewidomych i słabowidzących, ale staram się też rozmawiać z widzącymi. Zresztą jestem taka sama jak inni.

karolinafen : :
gru 24 2015 Specjalna notka.
Komentarze: 0

Chciałabym moim wszystkim fanom złożyć życzenia wesołych świąt. Pamiętajmy o najbliższych i pomagajmy sobie na wzajem Pamiętajmy też o niewidomych szczególnie. To taki sam człowiek jak widzący, ale pamiętajmy żeby szczególnie w te spytać czy pomóc i pamiętajmy o przyjęciu osoby bezdomnej do stołu.

karolinafen : :
gru 23 2015 Jest tak jak jest.
Komentarze: 0

Kurs angielskiego i zajęcia w Związku Mi odpowiadają. Jest tak jak jest. Wcale nie muszę chodzić do szkoły na Wyścigowej. Rozmawiałam z kolegą, który mówił, że miał koleżanki cco poszły na kierunekogrodniczy i śmiał się, że sadzą rośliny do góry. I to jest prawda.

karolinafen : :
gru 22 2015 Pamiętajmy o niewidomych nie tylko od święta....
Komentarze: 0

Moim zdaniem nie powinno być święta Białej laski, bo to jest dzień obchodzony od niedawna. Już jest ogólnie dzień inwalidy, a poza tym o niewidomych się powinno się pamiętać na codzień, a nie tylko od święta.

karolinafen : :
gru 21 2015 Traktować normalnie.
Komentarze: 0

Osoby niewidome powinno się traktować normalnie tak jak osoby widące. Niewidomy ma takie same potrzeby jak widzący. Owszem powinno się pomagać na tyle na ile można, ale nie można postrzegać niewidomego tylko steoretypowo np. tylko mówić, że ma być masarzystą, To dobry zawód, ale nie każdy się do tego nadaje.

karolinafen : :
gru 20 2015 Pomoc.
Komentarze: 0

Na kursie angielskiego jest osoba, która pomaga Mi wejść ddo sali i wychodzi ze Mną. Może nie robi tego umiejętnie, ale przynajmniej ma dobre intencje. Są jednak ludzie, którzy mają dobre intencje, ale udzielają Mi pomocy bez głowy.

karolinafen : :
gru 19 2015 życzliwość ze stronny innych.
Komentarze: 0

życzliwość ze strony innych jest bardzo ważna. Wtedy Nam niewidomym jest łatwiej żyć. W szkole miałam dużo życzliwości ze strony nauczycieli i, a teras mam mam ze strony kolegi.

karolinafen : :
gru 18 2015 Mam nowe marzenie.
Komentarze: 0

Mam nowe marzenie. Chciałabym zobaczyć wystawę sztuki z audiodeskrrypcją i jeszcze jedno marzenie mam. Chciałabym jak już mówiłam zobaczć jak pan Białek prowadzi lekcje.

karolinafen : :
gru 17 2015 Dobrze Mi jest.
Komentarze: 0

Choć nie chodzę do szkoły to chodzę na kurs angielskiego na, którym dużo korzystam i należę do fundacji, która pomaga niewidomym. Dobrze Mi z tym.

karolinafen : :
gru 16 2015 Urządzenia dla niewidomych.
Komentarze: 0

Urządzenia dla niewidomych powinny być tansze, a nie są. Ludzie myślą, że Panstwowy fundusz dopłaci i zarabiają na ludzkiej krzywdzie.

karolinafen : :
gru 15 2015 Tam Mnie dobrze trraktują.
Komentarze: 0

W fundacji i w Związku nniewidomym traktują Mnie normalnie. Rozumieją Mnie. Owszem nie mogę się obracać tylko wśród niewidomych. Mam też widzących znajomych. Jednak na spotkaniach są ludzie naprawdę życiowi i fajni.

karolinafen : :
gru 14 2015 Jestem traktowana normalnie.
Komentarze: 0

Na kursie angielskiego jestem traktowana normalnie. Choć nie rozwiązuje sama zadań i odrabiam prace domowe w miarę swoich możliwości to i tak jestem traktowana normalnie.

karolinafen : :
gru 13 2015 Marzenia można spełniać dwa razy.
Komentarze: 0

Marzenia można spełniać dwa razy. Dwa razy udało Mi się spotkać z zespołem swoim ulubionym Enej. Chciałabym też może nie tyle porozmawiać, bo już rozmawiałam, ale chciałabym zobaczyć lekcje Pana Biiałka. Ciekawi Mnie jego podejście do uczniów i sposób prowadzenia lekcjii.

karolinafen : :
gru 12 2015 Niewidomi są sumienni.
Komentarze: 0

Niewidomi są sumienni, bo nie mają wyboru. W pracy, w szkole. Widzący też są ambitni, niewidomi również, a nie są docenniani.

karolinafen : :
gru 11 2015 Ludzie Mi pomagają.
Komentarze: 1

Na kursie angielskiego ludzie Mi pomagają. Pomagają Mi rozwiązywać zadania i rozmiawiają ze Mną. Bardzo fajna grupa.

karolinafen : :
gru 10 2015 Taka biurokracja.
Komentarze: 0

Taka biurokracja, że niewidomego na komisji lekarskiej o nowe orzeczenie czy staranie się o rente nie ma lekarza okulisty. Najczęściej jest lekarz innej specjalizacji. Jak byłam na komisji o nowe orzeczenie to był lekarz neurolog, a nie okulista i nie wpisał Mi, że  jestem niewidoma tylko choroba neurologiczna przez niego nie chodziłabym do szkoły na Hirszfelda. Jestem niewidoma. Lekarze tylko z tych komoisji pieniądze biorą, a i tak nic z tetgo nie wyniknie.

karolinafen : :