Archiwum październik 2014


paź 25 2014 Spektakl z audiodeskrypcją.
Komentarze: 0

Byłam wczoraj w teatrze starym w Lublinie na spektaklu z audiodeskrypcją pod tytuem Machia. Ja jako niewidoma miałam komentarz czytany przez lektora kiedy nie było dialogów aktorów. Sztuka była poświęcona Nicolo Machiawellemu i jego filozofii. Przedstawione były jego poglądy na temat polityki, śmierci. 

karolinafen : :
paź 25 2014 Afera z psami przewodnikami.
Komentarze: 0

Przepraszam piszę dopiero dzisiaj wczoraj był tylko tytuł, bo komputer Mi nawalił. Chciałam opisać wam sytuacje w której niewidoma osoba nie mogła wpuścić psa przewodnika. Szkolone psy mają specjalne oznakowanie i mogą wchodzić do miejsc publicznych,a w pewnej restauracji w jednym z miast pies nie został wpuszczony. Ochrona nie podała konkretnego powodu dla, którego pies nie mógł wejść.

karolinafen : :
paź 23 2014 Wybory.
Komentarze: 0

W listopadzie odbędą się wyboru stowarzyszeniowe. W SOSW w Lublinie. Rodzice będą wybierać prezesa i wiceprezesa stowarzyszenia Bliżej świata. Oczywiście ssą tylko ci rodzice, których dzieci chodzą do szkoły na Hirszfelda i przede wszystkim ich dzieci są słabowidzące i niewidome. To już ostatnia chwila aby się zaangażować w udział w stowarzyszeniu. Zapraszam na stronę www.blizejswiataorg.pl i tam można zasięgnąć informacje na temat organizacji. Można też dowiedzieć się w specjalnym Ośrodku szkolnowychowawczym dla dzieci i młodzieży słabowidzącej Imienia Profesor Zofii Senkoskiej.

karolinafen : :
paź 20 2014 Komisje lekarskie.
Komentarze: 0

Komisje lekarskie orzekające i prztyznające niepełnosprawnym grupę inwalidzką to strata czasu. Urzędnicy tylko biorą piedniądze za te komisje i nie powołują lekarzy odpowiedniiej specjalizacji do niepełnosprawności osoby. Tak jak to w moim przypadku stawałam już którś ras w wieku 16 lat i był lekarz neurolog, a nie okulista. Przez Niego nie chodziłabym do ośrodka na Hirszfelda, bo on Mi wpisał chorobę neurologiczną. Po pierwsze na pierwszym miejscu jest wzrok, a po drugie zrobił ze Mnie kalekę. Moje problemy, które mam od urodzeniato trzeba zaakceptować, a nie wpisywać odrazu Mi chorobę neurologiczną i do tej pory najważniejszy było  wzrok.

karolinafen : :
paź 15 2014 Dzień białej laski.
Komentarze: 0

Dziś niewidomi obchodzą dzień białej laski. To dzień w którym niewidomi i słabowidzący pokazują społeczeństwu, że są i, że ważne j są bariery jakie mają niewidomi. Edukacja. Więcej książek  brajlowskich, państwo nie powinno likwidować ośrodków specjalnych takich jak w Lublinie czy w Laskach, zdecydowanie powinno być więcjej autobusów z obcją mówioną i wiele innych, których nie będę wymieniać. Ale nie powinno się myśleć o niewidomych wogóle o niepełnosprawnych tylko od święta, ale i na codzień.

karolinafen : :
paź 13 2014 Więcej filmów z autodeskrypcją w TV.
Komentarze: 1

Uważam, że powinno być więcej filmów z autodeskrypcją w telewizji polskiej. Są już filmy dla niesłyszących,  ale powinny być jeszcze filmy z autodeskrypcją dla niewidomych w telewizji.

karolinafen : :
paź 09 2014 To już ostatni dzwonek.
Komentarze: 0

To już ostatni dzwonek żeby zainteresowani rodzice mogli się zdecydować czy chcą należeć do stowarzyszenia mieszczącego się w szkole na Hirszfelda w mojej szkole i czy ktoś chcę przejąć je czy nie. Rodzice czekają do listopada. Można wejść na stronę www.blizejswiataorg.pl i zasięgnąć informacje naprawdę warto.

karolinafen : :
paź 04 2014 Kolejne marzenie.
Komentarze: 0

Oprócz wyjazdu do ukochanej Muszyny, do, której jadę w przyszłym roku z dziadkami jeżeli wyrobią się z remontem tam to chciałabym pojechać do Limanowej tak z ciekawości. Chciałabym zobaczyć jak tam jest, bo nigdy tam nie byłam.

karolinafen : :
paź 01 2014 Niewidomi zwolnieni z abonamentu radiowotelewizyjnego....
Komentarze: 0

Niewidomi zwolnieni są z abonamentu radiowotelewizyjnego. Niestety też nie płacą ludzie pełnosprawni i co parę lat czepiają się wszystkich. I nawet niewidomi muszą się wyrejstrowywać, bo widzącym nie chcę się płacić abonamentów. Nawet pokazanie orzeczenia o niepełnosprawności nie pomorze.

karolinafen : :