Archiwum marzec 2018


mar 31 2018 Niewidomemu to już nic nie wolno.
Komentarze: 0

Kolega opowiadał Mi historię Niewidomy chłopak szedł na piwo. Po. Podesszła do Niego  starsza kobieta i zapytała się gdzie on idzie. On odpowiedział jej, że idzie na piwo. Kobieta zdziwiona powiedziała Mu. O niewidomy na piwo. Niewidomemu to już nic nie wolno.

karolinafen : :
mar 30 2018 No trudno.
Komentarze: 0

Brałam udział w konkursie zorganizowanym przez fundacje Szansa dla niewidomych. Miałamnapisać opowiadanie temat świat bez barier moja droga do dalszej rehabilitacji. Nauczycielka polskiego pomogła Mi wysłać emailem. Nawet nie potwierdzili, że dostają emaila. Trudno.

karolinafen : :
mar 29 2018 To wciąż za mało.
Komentarze: 0

W czechach bez problemu weszłam do skalnego miasta, a u Nas w Polsce to musiałabym pokazać legitymacje. Niby się zmienia stosunek do niewidomych. To wicąż za mało.

karolinafen : :
mar 28 2018 Z tym jest problem.
Komentarze: 0

Na początku myślałam żeby sobie nagrywać lekcje angielskiego. Ale to nhie możliwe. Z tym jest problem. Mam koleżżankę, która chodziła też na kurs angielskiego to  na maszynie brailowsiej nie ogła pisać, bo to rozpraszało, na początku nagywać też nie mogła, bo się nikt nie chciał zgodzić. Dopierźniej się ktoś zgdodził żeby mogła nagrywać zajęcia.

karolinafen : :
mar 27 2018 Hipoterapia.
Komentarze: 0

Hipoterapia to dobra rzecz dla niewidomych. Chdziłam i byłam zadowolona. Teras nie chdzę, boo stowarzyszenie nie oferuje teg, ale byłam zadowolona.

karolinafen : :
mar 26 2018 Boje się tej metody.
Komentarze: 0

Podobno mówi się o leczeniu oczu komórkami macierzystymi. Boje się tej metody. Nie dlatego, że księża coś mówią, zresztą księża o tym nic nie mówią, no może nie wiem. To jest eksperyment. Nie uległam wypadkowi żeby stosować na Mnie takie metody.

karolinafen : :
mar 25 2018 Już po zawodach.
Komentarze: 0

Już po zawodach. Zajęłam siódne miejsce. Ciesze się, że niee jestem ostatnia. Nie zajęłam pierwszego miejsca, ale nie zajęłam też ostatniego.

karolinafen : :
mar 23 2018 To już jutro.
Komentarze: 0

To już jutro mam zawody w tenissie stołowym. Myślę, że jestem dobrze przygotowana. Będzie trochę osób z Częstochowy i z Przeemyśla. Nie wiem jak to będzie. Zobbaczymy.

karolinafen : :
mar 22 2018 W fundacji się ludzie starają.
Komentarze: 0

W fundacji się ludzie starają. Tak jak w stowarzyszeniu Bliżej świata, które Mama moja prowadziła. Dużo jest tam zajęć i bardzo Mnie to cieszy. . Będę korzystała z zajęć, j, jak tylko będę mogła.

karolinafen : :
mar 21 2018 Popszednia asystentka to nie umiała ze Mną...
Komentarze: 0

Popszednia asystentka, ta co ze Mną chodziła  wcześniej to nie umiała ze Mną chodzić. Chodziła ze Mną zbyt szybko i nie zatrzymywała się przed schodami. Ta, co do niedawna ze Mną chodziła chodziła lepiej. Szkoda, że już ze Mną nie chodzi.

karolinafen : :
mar 20 2018 Zawody.
Komentarze: 0

W tę sobotę będę miałazawody w tenisie stołowym. Wezmę w nich uciał poto ,,, aby siebie sprawdzić. One będą w fundacji Ikar.

karolinafen : :
mar 18 2018 Niewidomy nie mógł honorowo oddać krwi....
Komentarze: 0

Niwewidomy nie mógł bhonorowo oddać krwi, bo nnie umiał się podpisać. Niewidomi powinni wypełniać ankietę medyczną za pomocą lekarza lub osoby trzeciej, a nie sami.

karolinafen : :
mar 17 2018 Jak można wymagać czytelnego podpisu.
Komentarze: 0

Kiedy leżałam w szpitalu to musiałam podpisywać dokumenty. Rozumiem, to medyczne dokumenty, ale przecież Moja mama nmogła podpisać. Nie, bo ja nie jestem ubezwłannowolniona. Rozumien gdybym przyszła z kimś obcym, ale z mamą. To głupota. Owszem dokumenty medyczne są bardzo ważne, ale kiedy jestem z mamą to ona podejmuje decyzje,, pomimo, że jestem pełnoletnia.

karolinafen : :
mar 16 2018 trudno jest zaakceptować.
Komentarze: 0

Znam ludzi w fundacji, którzy stracili wzrok w trakcjie życia. Niektórzy tracą wzroka tudno jest zaakceptować, że się traci wzrok, ale trzeba.

karolinafen : :
mar 15 2018 Tego nie rozumiem.
Komentarze: 0

Kiedy jedziłamm z nauczycielką orientacji w terenie i nawet z asystentką to wszyscy ustępowali Mi miejsca. To, że jestem niewidoma to nie znaczy, że wszyscy Mi mają ustępować Mi miejsca. To ja I I to głównie starsi Mi ustępują miejsca. To ja powinnam ustępować starszym miejsca, a nie oni Mnie.

karolinafen : :
mar 14 2018 Drodzy czytelnicy.
Komentarze: 0

Drodzy czytelnicy. Dziękuje Wam za komentarze. Nie zawsze trafne. Dobrze, że nie są obrliwe. Pamiętajcie czytajcie ze zrozumieniem.

karolinafen : :
mar 12 2018 Kurs tańca jest dla niewidomych.
Komentarze: 0

Kurs tańca jest dla niewidomych. Ułatwia to koordynacje ruchową i pomaga w oriętacji. Chciałabym zapisać się na kurs tańca towarzyskiego.

karolinafen : :
mar 11 2018 Chciałabym żeby tak było.
Komentarze: 0

Zadzwonił do Mnie lekarz i powiedział, że w czwartek mam nie przychodzić na badanie, bo , bo nie mam morfologii. Myślałam, że wogóle nic Mi nie będą robić. Chciałabym żeby tak było. Morfologię mam. śniło Mi się, że mi dali spokój i, że żadnego badania nie będzie. Chciałabym żeby tak było.

karolinafen : :
mar 10 2018 Fundacja Szansa dla niewidomych.
Komentarze: 0

Fundacja Szansa dla niewidomych zaproponowała Mi konkurs, który polegał na napisaniu opowiadania. świat bez barier, moja droga do dalszej rehabilitacji. Wzięłam udział, ale nawet nie potwiedzili, że dostali maila. Nie przejmuje się tym.

karolinafen : :
mar 09 2018 Stronę internetową mają.
Komentarze: 0

ZPZN sie reklamuje. Stronę internetową mają, ale nic nie robią Owszem korzystam z asystentów, mam legitymajcje,  al nie ofiarują Mi żadnej pomocy poza asystentami.

karolinafen : :