Archiwum wrzesień 2016


wrz 30 2016 Niewidomi mogą zwiedzać muzeum w Kozłówce....
Komentarze: 0

Niewidomi mogą zwiedzać muzeum w Kozłówce. Sama tam byłam, jeszcze przewodnika specjalnego nie było, ale przewodniczka pozwoliła Mi dotykać niektóre edsponaty.

karolinafen : :
wrz 29 2016 Dobrze się złożyło.
Komentarze: 0

Dobrze się,się złożyło, że w klinice okulistycznej się Mną zajęli. Zawsze miałam takie przekonanie, że klinika to klinika same mądre głowy. Tylko chodziMi o to, że najlepiej jest jeżeli już do idzie się do przychodni dobrej po skierowanie czyli tak jak w moim prrzypadku do poradnii zaćmy, a pniej Mnie odesłali do poradni jaskrowej, bo miałam mieć podawane zastrzyki w oko.

karolinafen : :
wrz 28 2016 Szukam pomocy.
Komentarze: 0

Szuikam pomocy u różnych lekarzy, ale jeżeli lekarka w przychodni daje Mi złe skierowanie do poradn i jaskrowej, bo się boi zmierzyć ciśnienie t to nie jest dobra lekarka. Profesorowi żarnowskiemu również ufam tak samo jakswojemu lekarzowi okuliścieJeżeli szukam pomocy to u takiego lekarza, który da dobre skierowanie do kliniki i postawi dobrą diagnozę.

karolinafen : :
wrz 27 2016 Trzeba korzystać z pomocy innych, ale umiejętnie....
Komentarze: 0

Trzeba korzystać z pomocy innych, ale umiejętnie. Jeżeli następnym razem się zdarzy taka sytuacja z oczami, że będę potrzebowała pomocy to na miejscu szukałabym z koleżankami dobrego lekarza, albo szłabym do dobrej przychodzi,   do lekarza, ktry wypisze Mi dobre skierowanie do kliniki jeżeli nie będzie umiał Mi pomóc, a nie tak jak tamta lekarka do poradni jaskrowej.

karolinafen : :
wrz 26 2016 Marzę o jeszcze jednym spotkaniu.
Komentarze: 0

Marzę o jeszcze jednym spotkaniu z Panem Białkiem. Chciałabym dowiedzieć się jak on sobie radzi w szkole. Bardzo Mnie ciekawi.

karolinafen : :
wrz 25 2016 Mnie to nie przeszkadza.
Komentarze: 0

W szkole na Hirszfelda jednak było najfajniej. Lekcje angielskiego jednak nie sa dostosowane, ale radze sobie i bedę chodziła, bo to zawsze coś. Do normalnej szkoły bym nie poszła, bbo masowe szkoły nie są przygotowane. Może nie wszystkie,ale większość.

karolinafen : :
wrz 24 2016 Głos komputerowy nigdy nie zastąpi człowieka....
Komentarze: 0

Jeżeli słucham czasami audiobooków to wolę słuchać książek czytanych przez lektora, a nie w mowie syntetycznej. Lektor zawsze czyta lepiej, niż program głośnomówiący.

karolinafen : :
wrz 23 2016 Trzeba wypośrodkować.
Komentarze: 0

Trzeba wypośrodkować pewną rzecz. Chodziłam do szkoły na Hirszfelda i miał dobrych nauczycieli. Do szkoły na Wyścigową nie chce iść, bo miałam do czynienia z nauczycielami z tamtej szkoły i nie byłam z nich zadowolona. Teras chodzę na lekcje angielskiego i również mam dobrego nauczyciela. Tak samo jest z lekarzami. Ufam swojemu okuliście, ale ufam też profesorowi żarnowskiemu, który też jest dobrym lekarzem.

karolinafen : :
wrz 22 2016 Wszystkiego trzeba próbować.
Komentarze: 0

Do rodziców nie mogę miec pretensji jeśli chodzi o leczenie Mnie. Wszystkiego trzeba próbować. Od najmłodszych lat byłam leczona na oczy. Do tej pory wiem, że, że trzeba próbować wszystkiego nawet prszymrażania.

karolinafen : :
wrz 21 2016 Lekcje angielskiego.
Komentarze: 0

Dzisiaj idę na lekcje angielskiego. Podobają Mi się pomimo, że nie są do Mnie dostosowane. W grupie zawsze źniej.

karolinafen : :
wrz 20 2016 Ludzie, którzy chcą Mi pomóc.
Komentarze: 0

Ludzie, którzy chcą Mi pomóc. Najbardziej ich doceniam. Lekarzy, czyznajomych z fundacji. Swoją szkołę też wspominam bardzo mile.

karolinafen : :
wrz 19 2016 Nie można tak postępować.
Komentarze: 0

Mam tylko poczucie światła. Je też trzeba ratować. Trzeba utrzymywać to co jest. Dlatego zdecydowałam się na operację zaćmy.

karolinafen : :
wrz 18 2016 Samemu trzeba być wporządku.
Komentarze: 0

Samemu trzeba być wporządku. Ja nikomu w rzeczach nie grzebie. Mam kłopoty z oczami i wszystko musi być tak jak było. Nie widzę, ale to co się może rzydać nie wyrzucam. Zwłaszcza pamiątek. Mamma myśli co by tu Mi zabrać. Nie mamco robić. Ja jej pomagam, ale w jej rzeczach nie grzebię.

karolinafen : :
wrz 17 2016 Dostałam drrógi zastrzyk.
Komentarze: 0

Dostałam drógi zastrzyk. Czujesię dobrze. W paździenniku będę miała operowaną zaćmę.

karolinafen : :
wrz 15 2016 Drugi zastrzyk.
Komentarze: 0

Przepraszam bardzo, że wczoraj nie pisałam, bo byłam zmęczona po lekcji angielskiego. Jutro będę miała podawany drugi zastrzyk w oko. W październiku będę miała operowanął zaćmę.

karolinafen : :
wrz 13 2016 Zdaje sobie sprawę.
Komentarze: 0

Zdaje sobie sprawę, że lekcje angielskiego na, które chodzę nie są przygotowane. Mnie to nie przeszkadza. Przynajmniej osłucham się Przyjemnie nauczyciel prowadzi lekcje.

karolinafen : :
wrz 12 2016 Dobrze będzie.
Komentarze: 0

Nie chcę żeby dwoje rodziców  było ze Mną w szpitalu. Dobrze będzie. Oni się bardziej stresują niż ja. Jestem w dobrych rękach. Profesor Mi pomorze. Mój okulista na tyle, na ile będzie mógł też, a jak nie będzie mojego okulisty to profesor Mi pomorze.

karolinafen : :
wrz 11 2016 Program głośnomówiący nie zastąpi głosu...
Komentarze: 0

Program głośnomówiący jest pomocny, ale nie zastąpi głosu człowieka. Wolę słuchać książki audiobook czytanej przez lektora niż w słuchać mowy syntetycznej.

karolinafen : :
wrz 10 2016 Mile minął Mi dzień.
Komentarze: 0

Mile minął Mi dzień. Byłam u koleżanki z, która chodziłam do liceum. Słabowidzącą. Z Nią utrzymuje kontakt.

karolinafen : :
wrz 09 2016 Zdrowie jest ważniejsze.
Komentarze: 0

Zdrowie jest ważniejsze. Fundacja szykuje projekt komputerowy i wezmę w nim udział. Na angielski chodzę, ale nie przemęczam oczu, bo zdrwie jest ważniejsze. Przepraszam bardzo, że nie pisałam, ale miałam popsuty komputer.

karolinafen : :