Archiwum kwiecień 2015


kwi 30 2015 Zdania nie zmienię.
Komentarze: 0

Zdania nie zmienię i nie idę do szkoły na Wyścigową. Będę miałaa gdzie indziej zajęciaa komputerowe i zajęcia z oriętacji w terenie. Może tam gdzie będę miała te zajęcia to informatyk nauczy Mnie jak odpowiednio prowadzić bloga czy strony internetowe. Wcale nie muszę uczyć się zawodu.

karolinafen : :
kwi 30 2015 Dawniej.
Komentarze: 0

Dawniej jak nie było technologii to ludzie byli jednak bardziej wrażliwi. Pomimo ciężkich czasów rozmawiali ze sobą i w ten sposób ludzie niewidomi mieli wsparcie duchowe. Gdybym mogła to bym mogła się cofnąć do przeszłości i żyć bez facebooka i internetu. Owszem mam bloga, bo od komputera się nie ucieknie choć by sięchciało, ale gdyby ich nie było też dałabym sobie bez niego radę.

karolinafen : :
kwi 29 2015 Najlepiej to likwidować szkoły specjalne....
Komentarze: 0

Najlepiej to likwidować szkoły specjalne. żeby szkoły masowe były przygotowane na przyjęcie uczniów np. niewidomych. Jak niewiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze. W szkole masowej niema nauczyciela, który prowadzi oriętację w przestrzeni, nie ma nauczyciela braila niewidome dziecko nie ma tego zapewnionego. Coto urzędników obchodzi.

karolinafen : :
kwi 28 2015 Nawet sympatycznie było.
Komentarze: 0

Nawet sympatycznie było na koncercie Artura Andrusa na, którym byłam w zeszły piątek. Nie widziałam go, ale go słyszałam. Niektórzy ludzie sobie nie wyobrażają, że niewidomy chodzi na koncerty.

karolinafen : :
kwi 27 2015 Sytuacja.
Komentarze: 0

Któregoś dnia idąc  z grupą osób znajomych ze szkoły leżał pies. Zagrodził Nam drogę. Ktoś zdenerwował się i mówi, że jesteśmy niewidomi. To psu trzeba ustępowa miejsca . Wyobraźcie sobie psa leżącego na środku drogi.

karolinafen : :
kwi 26 2015 Ludzie nie wiedzą.
Komentarze: 0

Ludzie nie wiedzą coto jest fundacja, a coto jest stowarzyszenie. Przez to też wogóle nie umieją pomagać niewidomym. W stowarzyszeniu Bliżej świata pomagającemu dzieciom niewidomym i słabowidzącym przekazując 1 procent, bo jednak ludzie przekazali to nie na imię konkretnej osoby tylko na stowarzyszenie. I tak już go nie będzie. Pamiętajmy, że fundacja, a stowarzyszenie to dwie różne rzeczy nawet pomagające osobom niewidomym.

karolinafen : :
kwi 25 2015 Czy niewidomym jest potrzebna umiejętność...
Komentarze: 0

Rozważmy teras czy rzeczywiście osoba niewidoma musi umieć się podpisać. Niby umiejętność bardzo ważna, ale najczęściej w większości instytucjach takich jak urzędy niewidomy nie wie co podpisuje.przypuśćmy, że przychodzi do domu listonosz i ma dla Mnie list polecony i każe Mi podpisać się. Nie mówi coto  jest i każe Mi to podpisać. Nawett gdybym umiała podpisywać się inicjałami, próbowałam, ale Mi nie wychodziło, bo nie mogłam oderwać ręki przy długim nazwisku nie zgadzałabym się np. wziąć tego dokumentu, ale podpisałabym ten dokument w ciemno. Więc teras rozważmy czy rzeczywiście ta umiejętność jest nam niewidomym potrzebna. kiedy my nie wiemy co podpisujemy. Panie w PZN udają, że coś robią, bo projekt jest realizowany przez inną instytucję mają czas mogą Mnie nauczyć podpisu, ale czy rzeczywiście ta umiejętność Mi się przyda, bo co z tego, że nawet podpiszę się inicjałami jak nie będę wiedziała co ja podpisuje. Jak się bym spytała coto jest to bym wyszła za analfabetkę, że nie umiem czytać. W PZN miałam szczęście, że wiedziałam co podpisuje podpisałam się oczywiście z pomocą mamy, ale najczęściej jest tak, że niewidomy nie wie jaki dokumennt podpisuje, bo mu nikt nie powie co to jest.

karolinafen : :
kwi 25 2015 Czasem niewidomy więcej umie niż widzący....
Komentarze: 0

Czasem niewidomy więcej umie niż osoba widząca. Niewidomy posługuje się telefonem komórkowym lepiej niż widzącym nie mówię o dotykowym, posługuje się lepiej też komputerem niewidomy lepiej niż osoba widząca. czy innymi sprzentami elektrycznymi. Czasami osoby widzące nie zdają sobie sprawy, że tak jest, a to jest prawda.

karolinafen : :
kwi 24 2015 Na Wyścigową do szkoły pierwszego września...
Komentarze: 0

Jak już wspominałam wiele razy nie idę pierwszego września do szkoły. Wcale nie chciałam składać tam podania i zostawiać świadectwa. świadectwo można odebrać i zrezygnowawać. W ośrodku na Hirszfelda mogę się spotykać z nauczycielami, poco mam tak daleko jeździć aż na Wyścigową. Będę odwiedzała szkołę na Hirszfelda jeżeli rodzice nie będą rozmawiali na temat tamtej szkoły.

karolinafen : :
kwi 24 2015 Zgłosiłam się na zajęcia w PZN.
Komentarze: 0

Zgłosiłam się na zajęcia w PZN. Wolę to niż choddzić w przyszłym roku do szkoły na na Wyścigową na ten kierunek Technik informatyk. Szkoda, że nie mam z nauczycielką oriętacji w przestrzeni w ze szkoły na Hirszfelda, Pani na pewno chcę, tylko nie może, bo jest taki program, który wymaga żebym miała zajęcia z tamtymi osobami. Zajęcia komputerowe to Mnie się bardziej przydadzą. Podpsywać uczyłam się, ale Mi nie wychodzi. Zawszee się przyda, ale poco, jak mogę korzystać z pieczątki. Kiedyś też z niej korzystali niewidomi. Owszem czynności dnia codziennego są potrzebne, ale wolę np. wsiadanie do autobusu czy chodzenie, a nie ubieranie się, bo to umiem. Wlać wodę jestem w stanie sobie sama, wkładając palec delikatnie do szklanki i jak się zamoczy to jest pełna szklanka. Tego Mnie nauczyła moja nauczycielka Oriętacji w przestrzeni.

karolinafen : :
kwi 24 2015 Prześladowanie dzieci i młodzieży niewidomej...
Komentarze: 0

Niewiem czego nie mówi się o prześladowaniach dzieci i m młodzieży w szkołach masowych. Nauczycielol przez 45 minut nic nie zrobi to jest sprawa jasna, przede wszystkim rodzice powinni mówić swoim dzieciom, że są osoby niewidome czy z inną niepełnosprawnością. Jak ktoś nie miał do czynienia z osobą niepełnosprawną to się  nie zaangażuje w pracę. To nie jest wina nauczycieli, że dzieci niewidome są prześladowane w szkołach masowych, to szkoły specjalne są likwidowane, choddzi tu o oszczędności, a szkoły masowe nie są przygotowane do przyjęcia uczniów z niepełnosprawnością.

karolinafen : :
kwi 23 2015 Niewidomi grają w piłkę nożną.
Komentarze: 0

Niewidomi grają w piłkę nożną. Możliwe. Sama nie próbowałam, ale słyszałam o tym. Kiedyś trenowałam trochę Karate, teras zajmuje się tańcem towarzyskim i jak już wspominałam wcześniej nie zgadzam się z opinią, że taniec nie jest potrzebny niewidomym. Bardzo się przydaje.

karolinafen : :
kwi 22 2015 Niewidomi nie mogą głosować.
Komentarze: 0

Zbliżają się wybory, a niewidomi nie mogą oddać głosu. Te nakładki to ściema i nie u ułatwiają niewidomym życia, ale ja chcę zagłosować sama, a nie z kimś. Czego niewidomy nie może zagłosować internetowo tylko musi iść do lokalu wyborczego. Można, ale tylko za granicą, a nie w Polsce nie idę na wybory.

karolinafen : :
kwi 21 2015 Chipoterapia.
Komentarze: 0

Chipoterapia to dobre dla niewidomych. Rozwiaja samodzielność. Chodziłam na chipoterapię gdy stowarzyszenie prężnie działało. Uwielbiam konie. Teras nie chodzę szkoda. Super było.

karolinafen : :
kwi 20 2015 Fajne spotkanie
Komentarze: 0

Fajne było spotkanie z koleżanką. Zjadłam pizzę i rozmawiałam. To jest jedyna koleżanka z, którą utrzymuję kontakt. Moja jedyna bratnia dusza. Nawet sympatycznie było wczoraj z koleżanką. Oczywiście spotkałam się z pseudobezinteresownością, bo kolega powiedział Mnie. żali Mi Ciebie. Nie lubię czegoś takieggo, bo nie lubię gdy się ktoś użala Nade Mną to pseudobezinteresowność.

karolinafen : :
kwi 19 2015 Jak się zachować.
Komentarze: 0

Jak się zachować ma niewidomy kiedy nie potrzebuje pomocy poprostu ma odmówić niby proste. Czego o tym piszę. Najczęściej niewidomi krzyczą na widzą na widzących, a nie powinni poprostu nie dziękuję. Ja nieras miałam taką sytuację, że jechałam autobusem z nauczycielką oriętacji w terenie i osoba starsza chciała Mi na siłę ustąpić miejsca. Ja mówiłam nie dziękuję powiedziałam ze dwa razy i starsza osoba zrozumiała i dała Mi spokój.

karolinafen : :
kwi 19 2015 Bezinteresowność.
Komentarze: 0

Bezinteresowność jest słowem ważnym dla niewidomych. Jednak widzący nie powinni mylić bezinteresowności z nadużywaniem jej. Jak rzeczywiście niewidomy potrzebuje pomocy to wtedy należy mu pommóc, a nie jak nie potrzebuje jej osoba niewidoma. Jednak szczególnie starsi ludzie o tym zapominają. Nawert nieras spotkałam się z sytuacją kiedy to widzący na siłę chcą pomóc niewidomemu.

karolinafen : :
kwi 18 2015 Moja bratnia dusza.
Komentarze: 0

Koleżanka z liceum to moja bratnia dusza. Jest słabowidząca i razem się trzymamy. Ona Mnie rozumie, a ja ją. Jutro znów do Mnie przyjedzie.

karolinafen : :
kwi 17 2015 Za mało filmów z autodeskrypcją.
Komentarze: 0

Jest za mało filmów z autodeskrypcją. O wieole za mało nie prawda, że jest mało to za mało powiedziane praktycznie wogóle nie ma. Oglądałam ras jeden film z autodeskrypcjąw TVPPOLONIA Dla niewidomych dla Mnie również jest to duże ułatwienie i wygoda.

karolinafen : :
kwi 16 2015 Wolę zajęcia w PZN.
Komentarze: 0

Wolę zajęcia w PZN niż chodzić na Wyścigową do szkoły. Przydadza Mi się zajęcia z psychologiem, a nie jakiś technikinformatyk. Więc poco składać tam podanie i zzostawiać świadectwo jak niechcę to niie. Już wymieniałam powody dla, których nie chcę tam choddzić we wcześniejszych notkach.

karolinafen : :