Archiwum grudzień 2017


gru 30 2017 Cieszę się.
Komentarze: 0

Cieszę się, że spotkam się z tą samą asystentką. Bardzo Mnie rozumie. Może stowarzyszenie Mi coś innego zaoferuje. Liczę na to.

karolinafen : :
gru 29 2017 Technologia to nie wszystko.
Komentarze: 0

Jak już wspominałam we wcześniejszych notkach, że nie nadaje się do tego pokolenia. Nadaję się do pokolenia moich rodziców, moich dziadków, moich pradziadków. Nawigacja nie doprowadzi Mnie w każde miejsce. Nawet w medycynie chnie wszystko da się zrobić. Liczy się człowiek. Jeżeli lekarz umie posługiwać się nowoczesnymi urządzeniami to zrobi coś dobrze, a jeżeli nie umie. Tole wykona dny zabiegg.

karolinafen : :
gru 28 2017 Miałam ossobę, która się zna.
Komentarze: 0

Miałam osobę, która się zna i umie przekazywać wiedzę niewidomym. Dobry nauczyciel. Uczył Mnie w liceum. Takich ludzi to naprawdę ze świecą szukać.

karolinafen : :
gru 27 2017 Nie powieziałabym.
Komentarze: 0

Nie powiedziałabym, że uczniowie, w masowych szkołach masowych szkołach bardzo dobrze się rozwijają. Owszem zależy to od szkoły. Jednak różnie z tym bywa. Jak chodziłam do trzeciej klasy szkoły podstawowej to przyszedł kolega, który nie umiał czytać, ani pisać, bo mu nikt nie poświęcał czasu w masowej szkole.

karolinafen : :
gru 23 2017 To nie jest dobre określenie.
Komentarze: 0

Czasami na niewidomych mówi się ślepy. To nie jest dobre określenie. ślepa to może być kura, a ludzie to sa niewidomii.

karolinafen : :
gru 22 2017 Lubię chodzić na angielski.
Komentarze: 0

Lubię chodzić na angielski. Na ostatniej lekcji Mnie nie było, bo jestem chora. Są rżne osoby. W pierwszym roku jak zaczęłam chodzić to było fajnie. Teras są różne osoby. Jedni ludzie są sympatyczni, a inni nie, ale ja nie chodzę dla Nich.

karolinafen : :
gru 21 2017 To bardzo trudne.
Komentarze: 0

Niewidomi korzystając z internetu używają głównie klawiatury. To bardzo trudne, ale daję radę. Dla niektórych widzących jest to wyzwannie, którzy posługują normalnie.

karolinafen : :
gru 18 2017 Poznaje ludzi po głosie.
Komentarze: 0

Poznaje ludzi po głosie. Czy kgoś jest wesoły, czy smutny. Można. Twarz łatwo można ukryćNiektórzy widzący pytają jak rozpoznać kogoś po głosie. Można. Potrafię osobę rozpoznać po głosie  np. Jeden Pan ma gtakigłos jak Zenek Martyniuk z zespołu Akcent.

karolinafen : :
gru 17 2017 Bardzo wzruszający film.
Komentarze: 0

Oglądałam dzisiaj bardzo wzruszający film. O chłopcu, którego tata tracił wzrok. Bardzo się wzruszyłam kiedy oglądałam ten film. Ten chłopiec bardzo tacie pomagał i bardzo chciał żebby jego tata widział. Rzucił kamień do wody i powiedział marzenie żeby mój tata widzoał. Wierzć zawsze trzeba. Jego tata powiedział, że jakgby trochę lepiej widzi. Jakby ytovhę marzenie się spełniło, ale ppowiedział mu też, że marzebnia mogą się spełniać, ale nie muszą. Bo choruje on na chorobę nieuleczalną. Ja zawsze uważam, że marzenia się spełniają. Jeżeli nie teras, to kiedyś.  Niektóre narazie U Mnie się nie spełnią, ale kiedyś może. Zobaczymy, okaże się.

karolinafen : :
gru 16 2017 Są osoby, którym mogę podziękować za...
Komentarze: 0

Są osoby, którym mogę podziękować za wszystko. Za pomoc. Mojej asystentcę, która poświęca Mi swój cenny czas. Mogłaby np. pójść do sklepu sama, a chodzi ze Mną. Rodzicom i dziadkom też zawsze dziękuję za pomoc i za to, że Mnie kochają. Niektórzy lekarze też zasługują na podziękowanie np. profesor żarnowski czy mój okulista. Niektóre lekarki w poradni jaskrowej nie za bardzo się starają, więc nie zasługują na duże podziękowanie i lekarrze w mojej przychodni. Tylko papier wypełnią i nic więcej.

karolinafen : :
gru 15 2017 I co z tego.
Komentarze: 0

Mama po znajomości załatwiła Mi wypełnienie wniosku o dofinansowanie naa wczasy. Lekarz wypełni sam. I co z tego jak dofna dofinansowanie nie mam szans. .  Najlepiej zabrać niepełnosprawnym. Ludziom, którzy kombinują to dają, a rzeczywiście niepełnosprawnym nie, bo poco.

karolinafen : :
gru 13 2017 Bierze piedniądze, a nic nie robi.
Komentarze: 0

Związek niewidomych w Lublinie bierze pieniądze, a nic nie robi. żadnych zajęć dodatkowych, niczego. Oni są tylko po to żeby podbić lefgitymacje  I ZBIERAJĄ PIENIĄDZE NA SKŁADKI, A POZA TYM NIC.

karolinafen : :
gru 12 2017 Ludzie ustępują Mi miejsca.
Komentarze: 0

W autobusie ludzie ustępują Mi miejsca. Niie mam do nikogo pretensji, ale dziwie się kiedy starsi ludzie ustępują Mi miejsca. Jeżeli człowiek jest wstarszy, schorowany to lepiej niech on usiądzie. Zdarzyło Mi się, że ktoś młody ustąpił Mi miejsca. To miłe, ale starszym to się dziwie.

karolinafen : :
gru 10 2017 Mam dobrą asystentkę.
Komentarze: 0

Mam dobrą asystentkę, która poświęca Mi swój czas. Popszednia tylko zaprowadziła Mnie na zajęcia i konie, a ta nie. I bardzo dobrze. Takich ludzi to ze świecą szukać.

karolinafen : :
gru 09 2017 Szkoda, że ograniczają.
Komentarze: 0

Szkoda, że oggraniczają udział w zajęciach. To przez PEFRON. Chodzę na tenisa tzw. Schowdown i chciałabym jeszcze na norbingwalking, a nie mogę. Szkoda.

karolinafen : :
gru 08 2017 Jak rozmawiać z osobą niewidomą.
Komentarze: 0

Jak rozmawiać z osobą niewidomą. Tak jak z osobą widzącą. Nie rozumiem wątppliwości niektórych osób. Normalnie z niewidomymi się rozmawia.

karolinafen : :
gru 07 2017 Dobra sprawa.
Komentarze: 0

Ktoś podpowiedział Mi żebym załatwiła sobie pieczątkę z podpisem. Dobra sprawa. Jest to pewne ułatwienie. Ja jestem za. Mój podpis też by ktoś mógł podrobić.

karolinafen : :
gru 06 2017 Mam marzenia, ale nie materialne.
Komentarze: 0

Mam mar marzenia, ale nie materialne.  Ale nie materialne. Spotkałam się ze swoim ulubionym zespołem muzycznym i rozmawiałam z Panem Białkiem na temat filmu Carteblanche. Teras chciałabym porozmawiać z Nim na temat prowadzenia lekcji. Nie wiem czy Mi się uda. Może.

karolinafen : :
gru 05 2017 Brak tolerancji.
Komentarze: 0

Odoby niewidome wciąż nie są tolerowane w społeczeństwie. Niby coś się zmieniło, ale niewieleMówi się o tym w telewizji, ale pod publikę.

karolinafen : :
gru 04 2017 Pewnych rzeczy się nie skontroluje.
Komentarze: 0

Pewnych rzeczy się nie skontroluje np. oczopląsu. Oczopląs to rzecz niezależna i nie można tego skontrolować. To jest choroba oczu i osoby niewidome, słabowidzące czasami też mają oczopląs, więc nie da się tego skontrolować.

karolinafen : :