Archiwum maj 2014


maj 28 2014 Nieprzyjemności.
Komentarze: 0

Słyszałam dziś w telewizji, że niewidomy mężczyzna zwracając uwagę huliganom miał straszne nieprzyjemności. Został wyzwany przez dziewczynę. Nie chciałabym być na jego miejscu. Co za ludzie!

karolinafen : :
maj 28 2014 Nic się nie zmieniło.
Komentarze: 0

Nic się nie zmieniło. Jak już mówiłam to, że ludzie nie mają pracy to jest spowodowane kryzysem, ale nadal na studia idą ludzie, którzy coś sobą reprezentują. Owszem dawniej był lepszy poziom nauczania, ale pod tym względem nic się nie zmieniło.

karolinafen : :
maj 27 2014 Niespodzianka.
Komentarze: 0

Dostałam niespodziankę. Wiewiórkę od nauczycieli. Mam ją w pokoju. Jak myślicie co bybyło dla Mnie najlepszą niespodzianką.

karolinafen : :
maj 25 2014 Na pewno się nauczę kiedyś pewności siebie....
Komentarze: 0

Kiedyś jak skończę szkołę to wtedy nauczę się pewności siebie, bo życie Mnie do tego zmusi.  Narazie jeszcze żyje w swoim środowisku. Owszem staram się być samodzielna, ale do pewnych rzeczy jeszcze muszę ddorosnąć. żadne zajęcia z PZN NIE  są Mi potrzebne no chyba, że ze szkolną instktorką.

karolinafen : :
maj 23 2014 Stowarzzyszenie się rozpada.
Komentarze: 0

Niestety stowarzyszenie Bliżej świata zajmujące się dziećmi i młodzieżą słabowidzącą i niewidomą się rozpada i padnie śmiercią naturalną. Nikt z rodziców nie chce przejąć tego stowarzyszenia. Nauczyciele próbowali zachęcić rodziców, a jak przyszło co do czego to nikogo nie było. Owszem jest to duża odpowiedzialn ale csą rodzice, którzy nie pracują i nic nie chcą robić. Straszne jest to pokolenie nie chcę nikomu pomagać! A Szkoda!

karolinafen : :
maj 22 2014 Wciąż nie rozumiem.
Komentarze: 0

Wciąż nie wiem dlaczego ośrodków specjalnych do takich jak ja chodzę jest coraz mniej. Przecież uczniowie się rozwijają w tych ośrodkach. Co z tego, że w szkole masowej gdzie są klasy integracyjne jest nauczyciel wspomagający jak ma trzech uczniów pod opieką. Musi pójść do łazienki z uczniem na wuzku, zająć się niewidomym i jeszcze innymm uczniem z innym zabużeniem.

karolinafen : :
maj 22 2014 Okulary.
Komentarze: 0

Chciałabym dostać takie okulary w których lepiej widzę. Fajnieby było. Narazie noszę tak kosmetycznie żeby choć trochę ukryć oczopląs.

karolinafen : :
maj 17 2014 Zmora.
Komentarze: 0

Największą dla Mnie zmorą to była nauka podpisywania się. Naszczęście obeszło się bez tego. Poco Mi to potrzebne jak mogę się pieczątką posługiwać na, której jest moje imię i nazwisko czy tam osoby upoważnionej. Trzeba walczyć o swoje jak już wcześniej wspominałam. Na temat nauki i mmojej sytuacji szkolnej później.

karolinafen : :
maj 17 2014 Kolejny problem.
Komentarze: 0

Kolejnym problemem z jakim się borykają niektórzy niewidomi to głosowanie. Ciekawa jestem dlaczego niewidomi nie mogą głosować internetowo. Parę lat ttemu chciałam zagłosować za pomocą nakładki i co i nici! Wysłałam zgłoszenie do urzędu żeby móc zagłosować i nikt nawet się nie ruszył. Lenie jedne!

karolinafen : :
maj 15 2014 Nowy telefon.
Komentarze: 0

Mam nowy telefon dostosowany do moich potrzeb. Z programem głośnomówiącym. Narazie głos mówiący będę miała na miesiąc, bo straszne są problemy z zakupieniem takiego telefonu. Proponują tylko ifony i myślą, że każdy sobie poradzi z ifonem. Widzący mają z tym problemy, a co dopiero niewidomi!

karolinafen : :
maj 12 2014 Spotkanie.
Komentarze: 0

Wczoraj miałam spotkanie z moją koleżanką z klasy. Przyszła do Mnie. Jadłyśmy pizze i rozmawiałyśmy. Fajnie było.

karolinafen : :
maj 12 2014 Prośba.
Komentarze: 0

Na facebooku dostałam prośbę o podpisanie petycji i przyłączenie się do akcji dla chorej dziewczynki. Pan minister zdrowia nie chce ufundować jej leczenia zachęcam do przyłączenia ssię do akcji. Online.

karolinafen : :
maj 09 2014 Dzień pełen wrażeń.
Komentarze: 0

Wczoraj miałam dzień pełen wrażeń. Byłam na koncercie zespołu Enej, który bardzo lubię, wytańczyłam się i usłyszałam swoją ulubioną piosenkę. Miałam wyjątkowo dzień pełen wrażeń i radości.

karolinafen : :
maj 06 2014 Wiem co jest w życiu dla Mnie najważniejsze....
Komentarze: 0

Wiem. Doskonale wiem co jest w życiu dla Mnie najważniejsze. Uważam, że wszystko się liczy. Niewidomi również mogą się uczyć tak jak widzący i rozwijać. Mogą się komunikować z ludźmi tak jak widzący. Poprostu trzeba dać nam szansę.

karolinafen : :
maj 05 2014 Super dzień.
Komentarze: 1

W sobotę miałam super dzień. Spotkałam się z koleżankami z byłej klasy. Było super jadłyśmy pizzę i rozmawiałyśmy. Nigdy takich koleżanek nie miałam. Rozumieją Mnie i pomagają mi. Miałam wyjatkowo super dzień.

karolinafen : :
maj 03 2014 Wszystko się liczy.
Komentarze: 0

Wszystko się liczy. Wykształcenie również. Nauczyciele chcą Mi pomóc i chcieliby żebym jeszcze rok została w trzeciej klasie i nie mówią tego grzecznościowo. Mój kolega zostaje poto żeby się przygotować.

karolinafen : :
maj 01 2014 Trzeba walczyć o swoje.
Komentarze: 0

Trzeba walczyć o swoje. Nie można być spychanym na boczny tor. Tak jak rodzice walczyli o swoje dzieci o prawo do zasiłku, tak samo niewidomi. My też możemy się uczyć, później pracować w wybrannym zawodzie tylko trzeba dać nam szansę. A przede wszystkim trzeba dostosować odpowiednio wszystkie zewnętrzne egzaminy żby niewidomym ułatwić życie jak napisze później.

karolinafen : :
maj 01 2014 Bzdura.
Komentarze: 0

Któregoś dnia usłyszałam, że w szkołach takich do jakiej ja chodzę uczniowie nie rozwijają się prawidłowo. To bzdura! To ja w swojej szkole nauczyłam się braila, mam zajęcia z orientacji w terenie czyli chodzenie z białśął laską to nazywa się nic! A to chodziło o to żeby nie dawać dzieci do takich właśnie ośrodków.

karolinafen : :