Najnowsze wpisy, strona 3


mar 10 2018 Fundacja Szansa dla niewidomych.
Komentarze: 0

Fundacja Szansa dla niewidomych zaproponowała Mi konkurs, który polegał na napisaniu opowiadania. świat bez barier, moja droga do dalszej rehabilitacji. Wzięłam udział, ale nawet nie potwiedzili, że dostali maila. Nie przejmuje się tym.

karolinafen : :
mar 09 2018 Stronę internetową mają.
Komentarze: 0

ZPZN sie reklamuje. Stronę internetową mają, ale nic nie robią Owszem korzystam z asystentów, mam legitymajcje,  al nie ofiarują Mi żadnej pomocy poza asystentami.

karolinafen : :
mar 08 2018 Przywiązałam się do mojej asystentki.
Komentarze: 0

Przywiązałam się do mojej asystentki. Może się jeszcze kiedyś spotkamy. Ona ma w sobie dużo empatii. Jeden asystent ze Związku niewidomych też jest bardzo . Nie lubiłam jednej popszedniej asystentki. Dobrze , że już ze MMną nie chodzi.

karolinafen : :
mar 07 2018 Niech babcia sobie mówi co chce.
Komentarze: 0

Niech babcia sobie mówi co chce. Rozumiem, że lekarze chcą Mi pomó, ale żeby usypiać Mnie do zmierzenia ciśnianienia w oku i mam wyjść ze szpitala tego samego dniI w dodattku muszę sobie zrobić badabnie krwi. Dobrze, ale lekarz nie ppowiedział Mi wcześniej, że trzeba.

karolinafen : :
mar 06 2018 Nie ma teras dobrej opieki medycznej.
Komentarze: 0

Jak byłam malutka owszem miałam pod narkozą mierzone ciśnienie w oku, ale na pewno nie wychodziłam tego samego dnia ze szpitala. W czwartek też będę miała. Po tamtej dwa dni dochodziłam do siebie po drógim zastrzyku. Odkąd mama pracuje w aptece nie mam teras dobrej opieki medycznej.

karolinafen : :
mar 04 2018 Jeden człowiek chciał Mi pomóc.
Komentarze: 0

Kiedy szłam z asystentką na przystaneik zobaczył nas pewien mężczyzna i zapytał. Pomóc Wa,. Odpowiedziałyśmy, że nie, że nie dziękujemy. Obie miałyśmy przyciemnione okulary, więc myślał, że obie jesteśmy niewidome miło z jego strony.

karolinafen : :
mar 03 2018 żadne urządzenie nie zastąpi człowieka....
Komentarze: 0

Poco Mi gps. Mże i pomaga, ale żadne urządzenie nie zastąpi człowieka. Jechałam z Panią z fundacji, odwożącą Mnie do domu, korzystającą z z z nawigacji gps błądziłyśmy, bo nas tak prowadził. . To maszyna, a nie człowiek.

karolinafen : :
mar 02 2018 Oczopląs to coś, co Mi Gdybym go nie miała,to...
Komentarze: 0

Gdybym go nie miała to posługiwałabym się czarnodrukiem. Chodzi o oczopląs. Jak rozmawiam z kimś i próbuje na kogoś patrzeć to oczy Mi latają. Dlatego nie mogę również czytać i pisać w czarnodruku. Chciałabym, ale nie mogę i muuszę to zaakceptować.

karolinafen : :
mar 01 2018 To nie zawsze jest zdrowe.
Komentarze: 0

Re Fajnie jest zaistnieć czasami w mediach. Mówi się,  reklama źwignią handlu. To nie zawsze  jest zdrowe. Mam niewidomego znajomego, który umie łowić ryby. Ja nie umiem łowić ryb, ale za to gram w tenisa stołowego. Nie muszę ummieć wszystkiego. Nie jestem ideałem.

karolinafen : :
lut 26 2018 Niewidomi powinni głosować internetowo.
Komentarze: 0

Nakładki to nie jest ułatwienie. Niewidomi powinni głosować internetowo. Chyba, że na nakładce będzie numerek i nazwisko kandytata.

karolinafen : :
lut 25 2018 Fajnieby było.
Komentarze: 0

Fajnieby było gdyby były zajęcia angielskiiego dostosowane do niewidomych. Do Domu kultury będę chodzić, ale jak zajęcia są dostosowane do niewidomych to jest inaczej.

karolinafen : :
lut 24 2018 Mało jest takich ludzi.
Komentarze: 0

Miałam dobrego nauczyciela informatyki, który bardzo dobrze uczył obsługi komputera. Przychodził do Mnie do domu i żadnych pieniędzy nie brał. Mało jest takich ludzi. Niestety miał wypadek. Szkoda Mi go.

karolinafen : :
lut 22 2018 To jeszcze za mało.
Komentarze: 0

Kiedy byłam w Czechach  i i gdy wchodziłam do skalnego miasta to nawet nie musiałam legitymacji pokazywać legitymacji PZN, a w Polsce to trzeba, bo mało kto się domyśli, że ja nie widzę. Mówi się o niewidomych, w telewizji. TTo jeszcze za mało.

karolinafen : :
lut 21 2018 Dobrze, że nie wyskoczył.
Komentarze: 0

Gdy wracałam z mamą z zakupami jechał samochód. Niechcący dotknęłam reklamówką na ten samochód. Nie wiem kto to jehechał, czy yto mężczyzna, czy kobieta. Dobrze, że nie wyskoczył. Ja przecież zrobiłam to niechcący. 

karolinafen : :
lut 20 2018 Ja nie muszę umieć wszystkiego.
Komentarze: 0

Ja nie muszę umieć wszystkiego. Denerwuje Mnie kiedy ktoś Mnie do czegoś namawia. To, że jestem niewidoma  ninie znaczy, że muszę umieć wszystko robić. Owszem reklamźźwignią handlu, ale czasami jjest nie zdrowa. Nie umiem nppłowić ryb poprostu nie umiem i nic złego się nie dzieje.

karolinafen : :
lut 19 2018 Wszystko jest ważne.
Komentarze: 0

Jak może PEFRON decydować co jest ważne dla niewwidomych. Wszystko jest ważne. Nauka języków obcych również. Nauka tańca też jest formą renabilitacji. Niech PEFRON niemówi, że nauka tańca to nie jest rehabilitacja dla niewidomych.Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

karolinafen : :
lut 18 2018 Aż Mi słabo.
Komentarze: 0

Jak pomyślę o tej narkozie toaż Mi słabo. I do tego wychodzę tego samego dnia ze szpitala. To nie o to chodzi, że nie będę mogła pare dni, czy miesięcy grać w tenisa stołowego, tylko chodzi ogólnie o moje zdrowie.  Fundacja zajmuje się Mną tak jak trzeba, a klinika okulistyczna różnie. Nawet wtedy kiedy rozeszło się to kim moja Mama jest z zawodu.

karolinafen : :
lut 17 2018 Introligator to już nie jest zawód dla...
Komentarze: 0

Introligator to już nie jest zawód dla niewidomych. Kiedyś jak działała drukarnia w Lublinie to może i był, a teras już ten zawód nie funkcjonuje. Więc poco ten zawód trzymać w szkole na Wyścigowej. Tam jest pani z doradctwa zawodowego, którea nie zna specjalizacji osób niewidomych.

karolinafen : :
lut 16 2018 Mało jest takich ludzi.
Komentarze: 0

Mało jest takich ludzi, którzy pomagają bezinteresownie. Ten mój asystent z, którym codzę owszem on bierze pieniądze, ale chodzi ze Mną kiedy może i jest do d punktualny. Potrafi chodzić z niewidomymi. Niektórzy ludzie to, a zaraz, nie mogę teras, rozumiem, może nie może, ale są osoby, które tylko pieniądze chcą.

karolinafen : :
lut 15 2018 Fajnego mam asystenta.
Komentarze: 0

Fajnego mam asystenta. Poszedł ze Mną wczoraj do filharmonii. Bardzo podobał Mmu koncert, Mnie też. On ma naprawdę bardzo dobre podejście do niewidomych, tak jak asystentka, która chodziła ze Mną na zajęcia.

karolinafen : :