Najnowsze Wpisy

linkologia.pl spis.pl

Jak już wspomniałam nie wszyscy Mnie akceptują. Jest Mi czasem przykro, że nie wszyscy Mnie tolerują. Niektórzy zdrowi ludzie to myślą, że osoba niewidoma jest inna, a to nie prawda. Ja z tym się nie mogę pogodzić. Myślę, że ludzie zdrowi nie zdają sobie sprawy jak funkkcjonują niewidomi.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Jedno moje marzenie się spełniło. Spotkałam się z moim ulubionym zespołem Enej. A inne niestety nie. Osoba niewidoma ma takie marzenia jak widząca. Chciałabym pojechać na Ukrainę kiedyś i obejrzeć film z autodeskrypcją. A z marzeń zawodowych. Ciężko powiedzieć. Zawsze chciałam być nauczycielką lecz nie wiem czy to się spełni. Jestem traktowana czasami jak osoba upośledzona umysłowo oczywiście nie chcę obrażać tych ludzi. Ciężki okkres przede Mną.

karolinafen : :

Nauka osoby niewidomej Komentarze (0)
05. marca 2014 12:27:00
linkologia.pl spis.pl

Nauka osoby niewidomej właściwie niczym się nie różni. Nie rozumiem dlaczego chcą likwidować szkoły specjalne. Ja nauczyłam się w SOSWDla dzieci i młodzieży słabowidzącej i niewidomej i niechciałabym iść do szkoły masowej. Niebyłabym tam akceptowana przez rówieśników. Chociaż różnie to bywa.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Osoba niewidoma ma w życiu ciężko chociażby na rynku jak już wspomniałam wcześniej. Staram się jednak zachowywać jak osoba w pełni sprawna. Nie wszyscy sobie to wyobrażają. Kiedyś powiedziała Mi pewna kobieta, że jestem ładna, bo nie wyglądam na osobę niewidomą. Czy jak ktoś jest niewidomy to musi być brzydki.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Chciałabym w przyszłości dalej się kształcić tak jak moi koledzy. Mam problemy z matematyką i chciałabym reaizować swoje marzenia zostać jeszcze rok jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. Nie chcę tylko siedzieć w domu, chcę się dalej rozwijć dalej chcę inwestować w siebie. Na masarzystke nię mogę, bo przekracza to moje możliwości, na warsztaty terapii zajeciowej też n nie chcieli Mnie przyjąć. Cały czas jestem na lodzie. Chcę do ludzi.

karolinafen : :

kala | szczupak | monia | jakabytudacs | asutraliawakfa | Mailing