Najnowsze Wpisy

linkologia.pl spis.pl

Ludzie zdrowi często mylą pojęcia. Współczucie  i zrozumienie to dwie różne rzeczy. Rozumienie osob niewidomej to nie dogadywanie oraz nie naśmiewanie się z Niej. N natomiast wspóczucie to branie osoby niewidomej na siłę na rękę lub wsadzanie jej nie do tego autobusu.

karolinafen : :

Odniosłam sukces.  Komentarze (0)
18. marca 2014 08:51:00
linkologia.pl spis.pl

tydzień temu odniosłam sukces. Zajęłam trzecie miejsce w konkursie recytatorskim. Był to konkurs integracyjny. Więc były osoby niepełnosprawne i pełnosprawne. I komisji, która oceniała nie przeszkadzało to, że nie widzę ani to, że trochę się denerwuję. Ja widać osoba niewidoma może się rozwijać.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

 Najczęściej nurtuje Mnie to, że szczególnie starsi ludzie są nadopiekuńczy. Często pytają się gdy chcę gdzieś iść gdzie idę zamiast czy potrzebuję pomocy. Albo też na siłę dosołwnie wsadzane są do nie tego autobusu co trzeba. albo jeszcze na za pytanie gdzie jest dany budynek odpowiadają tam, albo za tym czarnym budynkiem.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Kiedyś powiedziano Mi kiedy bbyłam w kuratorium pytając o pomoce naukowe dla niewidomych zapytano Mnie czy ja muszę mieć maturę. Teoretycznie nie. Ale co mogę robić w życiu. Osoby widzące też mają z tym problem. Wolą robić po dwa kierunki studiów niż siedzieć w domu. Czy szczególnie osoba niewidoma musi być pozostawiona sama sobie z problemami.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Jak już wspomniałam nie wszyscy Mnie akceptują. Jest Mi czasem przykro, że nie wszyscy Mnie tolerują. Niektórzy zdrowi ludzie to myślą, że osoba niewidoma jest inna, a to nie prawda. Ja z tym się nie mogę pogodzić. Myślę, że ludzie zdrowi nie zdają sobie sprawy jak funkkcjonują niewidomi.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Jedno moje marzenie się spełniło. Spotkałam się z moim ulubionym zespołem Enej. A inne niestety nie. Osoba niewidoma ma takie marzenia jak widząca. Chciałabym pojechać na Ukrainę kiedyś i obejrzeć film z autodeskrypcją. A z marzeń zawodowych. Ciężko powiedzieć. Zawsze chciałam być nauczycielką lecz nie wiem czy to się spełni. Jestem traktowana czasami jak osoba upośledzona umysłowo oczywiście nie chcę obrażać tych ludzi. Ciężki okkres przede Mną.

karolinafen : :

Nauka osoby niewidomej Komentarze (0)
05. marca 2014 12:27:00
linkologia.pl spis.pl

Nauka osoby niewidomej właściwie niczym się nie różni. Nie rozumiem dlaczego chcą likwidować szkoły specjalne. Ja nauczyłam się w SOSWDla dzieci i młodzieży słabowidzącej i niewidomej i niechciałabym iść do szkoły masowej. Niebyłabym tam akceptowana przez rówieśników. Chociaż różnie to bywa.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Osoba niewidoma ma w życiu ciężko chociażby na rynku jak już wspomniałam wcześniej. Staram się jednak zachowywać jak osoba w pełni sprawna. Nie wszyscy sobie to wyobrażają. Kiedyś powiedziała Mi pewna kobieta, że jestem ładna, bo nie wyglądam na osobę niewidomą. Czy jak ktoś jest niewidomy to musi być brzydki.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Chciałabym w przyszłości dalej się kształcić tak jak moi koledzy. Mam problemy z matematyką i chciałabym reaizować swoje marzenia zostać jeszcze rok jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. Nie chcę tylko siedzieć w domu, chcę się dalej rozwijć dalej chcę inwestować w siebie. Na masarzystke nię mogę, bo przekracza to moje możliwości, na warsztaty terapii zajeciowej też n nie chcieli Mnie przyjąć. Cały czas jestem na lodzie. Chcę do ludzi.

karolinafen : :

ewka13i | tadeo | receprecz-odtybetu-wolnosc | student-marnotrawny | umyslpolska | Mailing