Najnowsze Wpisy

Dziesiątego grudnia.  Komentarze (2)
07. grudnia 2014 15:27:00
linkologia.pl spis.pl

Dziesiątego grudnia w budynku PZN odbędzie się zebranie stowarzyszenia w celu omówienia ważnych spraw bierzących. Czy się rozpadnie nie wiem może będą wybierane nowe władze. To już ostatnia szansa aby się zdecydować aby ktoś z nowych rodziców sprawował władzę nad stowarzyszeniem

karolinafen : :

Nikt Mnie nie oszuka.  Komentarze (1)
04. grudnia 2014 16:52:00
linkologia.pl spis.pl

Wciąż myśle o przyszłości. Jednak nie mogę wykonywać zawodu, który jest ponad moicje możliwości. Nie mogę robić też niczego bez przygotowania. Rozmawiałam dzisiaj z osobą z doradztwa zawodowego znającą się na pracy niepełnosprawnych. Podpowiedziała Mi, że informatyk. Ale informatyka to nie mój konik. Nawet osoba niewidoma żeby być profesjonalistą to musi cały czas siedzieć w tym. A poza tym już wspominałam z jakich powodów nie jestem przekonana do Szkoły na Wyścihgową. Zresztą nie wiem jakie tam osoby się zgłoszą. Papierty złożyć mogę na zasadzie zainteresowania. Introligator to wcale nie zawód dla niewidomych. Archiwista. To trzeba być słabowidzącym, a ja jeestem niewidoma. Zainteresować się mogę, bo nie ma zawodów i innych szkół dla niewidomych, ale stosunku nie zmienię.

karolinafen : :

Czytak.  Komentarze (0)
30. listopada 2014 16:22:00
linkologia.pl spis.pl

Czytak to urządzenie ułatwiające osobom niewidomym czytanie książek. Nagrane są na Nim ksążki głównie lektury nie koniecznie szkolne. Jednak nie jest do czytsania podręczników, a o nie trudno. Program nauczania się szybko zmienia i zakłady nie nadążają z drukowaniem. .

karolinafen : :

PEFRON.  Komentarze (0)
28. listopada 2014 14:40:00
linkologia.pl spis.pl

Kiedy byłam mała więcej mogłam starać się ze środków dofinansowanych przez PEFRONDziś wszystko przeszło do Miejskiego ośrodka Pomocy Rodzinie. Chociaż są pewne ograniczenia co do refundacji chociażby nna turnusy wypoczynkoworechabilitacyjne. Dorośli dostają co dwa, trzy, a nawet cztery lata, a młodzież i dzieci naczczęście co roku, ale jak się uczy.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Nie jestem rozczeniowa i dam sobie pomóc chociażby kiedy zabłądzę czy mam problem z wejściem do autobusu. Jednak szczególnie osoby starsze są zbyt nadopiekuńcze i niestety nadużywają pomocy niewidomym. Ja co prawda nie miałam takiej sytuacji, ale rozmawiałam z koleżankami niewidomymi, który opowiadały Mi jak to starsza ko kobieta chciała na się pomóc jej przejść przez jezdnię.

karolinafen : :

Karty parkingowe.  Komentarze (0)
21. listopada 2014 12:34:00
linkologia.pl spis.pl

Karty parkingowe dla inwalidów n nie są dla osób pełnosprawnych. Jednak ludzie parkują na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Ja jestem niewidoma i miałam nieprzyjemną sytuację. Jechałam z mamą i nauczycielką ze szkoły. Mama zostawiła samochód na chwilę i Mnie xz nauczycielką.  podszedł do Nas strażnik miejski pytając moją nauczycielkę gdzie jest kierowca tego pojazdu. Nauczycielka odpowiedziała, że moja mama zaraz przyjdzie i uświadomiła mu, że jestem niepełnosprawna, że nie widzę. A on nato, że mama ma przyjść na komisariat. Najczęściej Ci ludzie, którzy parkują na kopertach nie mając uprawnień niech zastanowią się co robią.

karolinafen : :

Atrybut niewidomego.  Komentarze (0)
19. listopada 2014 13:00:00
linkologia.pl spis.pl

Atrybutem niewidomego jest biała laska. Niektórzy akceptują chodzenie z białą laską, niektórzy nie. Ja jeszcze nie zabardzo umiem chodzić, uczę się, ale nie mogę sobie zafundować samodzielnego wyjścia gdzie kolwiek jeżeli nie mam pewności. Nie rozumiem jednego. Dlaczego kiedy jeest gdzieś osoba niewidoma to to widzący ją popychają.

karolinafen : :

Ten klub Ikar nie dla Mnie.  Komentarze (0)
12. listopada 2014 18:07:00
linkologia.pl spis.pl

Jak wspominałam wcześniej o klubie sportowym Ikar w którym spotyka się młodzież, ale tam nic nie ma ciekawego, bo tylko są szachyi sala treningowa i nic więcej.

karolinafen : :

Nikt nie przejmie stowarzyszenia.  Komentarze (0)
12. listopada 2014 18:04:00
linkologia.pl spis.pl

Niestety nikt nie przejmie stowarzyszenia Bliżej świata rodziców, przyjaciół, dzieci niewidomych Bliżej świata. Na dzisiejszym zebraniu nikogo nie było tylko dwie osoby i niestety za dwa lata nikt nie będzie działał. Takie czasy nastały, że ludzie nie robią nic społecznie oczywiście nie wszyscy.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Media robią szum, a te nakładki, które są przygotowywane na wybory do głosowania wcale nie ułatwiają życia niewidomym. Są tylko podawane numerki, a nie ma kandydatów. Osoba widząca musi powiedzieć kandydatów czy partię, a media robią szum, że to takie ułatwienie, a to wcale nie prawda. Najlepiej to jest jak się ma napisane wszystko w brailu i się wtedy stawia krzyżyk, a nie w ten sposób.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Rząd tylko chwali się przed kampanią wyborczą, że robi dużo dla niepełnosprawnych chociażby dla  niiewidomych, a tak naprawdę nic nie robi. W autobussach nawet jak jest obcja mówiona to bardzo cicho, a co najgorsze gdy autobus podjeżdża nie ma komunikatu jaki numer.Niewidomi się pytają, ale widzący czasem nie dojrzy, a nawet oszuka i niewidomy wsiada nie do tego autobusu. Nie wszędzie jest sygnalizacja świetlna i w większości supermarketach nie ma pomocy osobom niewidomym. Tylko w sieci Stokrotka jest. Polega to na tym, że wzywa się ochroniarza, który przyprowadza kogoś z kasy z zewnątcz i ta osoba pomaga Mi robić zakupy, bo niewidomy nie wie gdzie co leży. Przepraszam Was piszę drugi ras. Złośliwość rzec zy martwych. Tamtej notki nie czytajcie.

karolinafen : :

Nie pujdę, bo nie zagłosuję.  Komentarze (0)
01. listopada 2014 10:47:00
linkologia.pl spis.pl

Niedługo wybory na radnego lub burmistrza czy chociażby na wójta wsi. Ja nie pujdę, choć wiem, że to obywatelski obowiązek. Nie mam możliwości głosować internetowo ani nie dostałam nakładki popszednim razem. Zraziłłam się. Urzędnicy tłumaczyli się, że tylko ja byłam jedna zainteresowana, więc nie chcę żeby mój głos był jawny.

karolinafen : :

Spektakl z audiodeskrypcją.  Komentarze (0)
25. października 2014 13:11:00
linkologia.pl spis.pl

Byłam wczoraj w teatrze starym w Lublinie na spektaklu z audiodeskrypcją pod tytuem Machia. Ja jako niewidoma miałam komentarz czytany przez lektora kiedy nie było dialogów aktorów. Sztuka była poświęcona Nicolo Machiawellemu i jego filozofii. Przedstawione były jego poglądy na temat polityki, śmierci. 

karolinafen : :

Afera z psami przewodnikami.  Komentarze (0)
25. października 2014 13:04:00
linkologia.pl spis.pl

Przepraszam piszę dopiero dzisiaj wczoraj był tylko tytuł, bo komputer Mi nawalił. Chciałam opisać wam sytuacje w której niewidoma osoba nie mogła wpuścić psa przewodnika. Szkolone psy mają specjalne oznakowanie i mogą wchodzić do miejsc publicznych,a w pewnej restauracji w jednym z miast pies nie został wpuszczony. Ochrona nie podała konkretnego powodu dla, którego pies nie mógł wejść.

karolinafen : :

Wybory.  Komentarze (0)
23. października 2014 09:55:00
linkologia.pl spis.pl

W listopadzie odbędą się wyboru stowarzyszeniowe. W SOSW w Lublinie. Rodzice będą wybierać prezesa i wiceprezesa stowarzyszenia Bliżej świata. Oczywiście ssą tylko ci rodzice, których dzieci chodzą do szkoły na Hirszfelda i przede wszystkim ich dzieci są słabowidzące i niewidome. To już ostatnia chwila aby się zaangażować w udział w stowarzyszeniu. Zapraszam na stronę www.blizejswiataorg.pl i tam można zasięgnąć informacje na temat organizacji. Można też dowiedzieć się w specjalnym Ośrodku szkolnowychowawczym dla dzieci i młodzieży słabowidzącej Imienia Profesor Zofii Senkoskiej.

karolinafen : :

Komisje lekarskie.  Komentarze (0)
20. października 2014 09:54:00
linkologia.pl spis.pl

Komisje lekarskie orzekające i prztyznające niepełnosprawnym grupę inwalidzką to strata czasu. Urzędnicy tylko biorą piedniądze za te komisje i nie powołują lekarzy odpowiedniiej specjalizacji do niepełnosprawności osoby. Tak jak to w moim przypadku stawałam już którś ras w wieku 16 lat i był lekarz neurolog, a nie okulista. Przez Niego nie chodziłabym do ośrodka na Hirszfelda, bo on Mi wpisał chorobę neurologiczną. Po pierwsze na pierwszym miejscu jest wzrok, a po drugie zrobił ze Mnie kalekę. Moje problemy, które mam od urodzeniato trzeba zaakceptować, a nie wpisywać odrazu Mi chorobę neurologiczną i do tej pory najważniejszy było  wzrok.

karolinafen : :

Dzień białej laski.  Komentarze (0)
15. października 2014 11:07:00
linkologia.pl spis.pl

Dziś niewidomi obchodzą dzień białej laski. To dzień w którym niewidomi i słabowidzący pokazują społeczeństwu, że są i, że ważne j są bariery jakie mają niewidomi. Edukacja. Więcej książek  brajlowskich, państwo nie powinno likwidować ośrodków specjalnych takich jak w Lublinie czy w Laskach, zdecydowanie powinno być więcjej autobusów z obcją mówioną i wiele innych, których nie będę wymieniać. Ale nie powinno się myśleć o niewidomych wogóle o niepełnosprawnych tylko od święta, ale i na codzień.

karolinafen : :

Więcej filmów z autodeskrypcją w TV.  Komentarze (1)
13. października 2014 15:30:00
linkologia.pl spis.pl

Uważam, że powinno być więcej filmów z autodeskrypcją w telewizji polskiej. Są już filmy dla niesłyszących,  ale powinny być jeszcze filmy z autodeskrypcją dla niewidomych w telewizji.

karolinafen : :

To już ostatni dzwonek.  Komentarze (0)
09. października 2014 15:34:00
linkologia.pl spis.pl

To już ostatni dzwonek żeby zainteresowani rodzice mogli się zdecydować czy chcą należeć do stowarzyszenia mieszczącego się w szkole na Hirszfelda w mojej szkole i czy ktoś chcę przejąć je czy nie. Rodzice czekają do listopada. Można wejść na stronę www.blizejswiataorg.pl i zasięgnąć informacje naprawdę warto.

karolinafen : :

Kolejne marzenie.  Komentarze (0)
04. października 2014 19:28:00
linkologia.pl spis.pl

Oprócz wyjazdu do ukochanej Muszyny, do, której jadę w przyszłym roku z dziadkami jeżeli wyrobią się z remontem tam to chciałabym pojechać do Limanowej tak z ciekawości. Chciałabym zobaczyć jak tam jest, bo nigdy tam nie byłam.

karolinafen : :