Najnowsze Wpisy

Nie żałuję.  Komentarze (0)
04. kwietnia 2014 18:49:00
linkologia.pl spis.pl

Nie żałuje, że rodzice dali Mnie do szkoły specjalnej, bo co z tego, że jest nauczyciel wspomagający w klasie integracyjnej jak ma jednego ucznia na wuzku, drugi jest niewidomy, a jeszcze jeden nie słyszy. I co jak nad wszystkimi zapanować. A Urzędnicy taką kasę biorą, a szkoły zamykają i jeszcze im mało. Co przeszkadzają takie ośrodki takie jak mój. Słyszałam w telewizji, że dzieci w specjalnych ośrodkach wogóle się nie rozwijają. Powiedzieli to po to, żeby szuikać oszczędności. Gdyby szkoły masowe jeszcze były choć trochę przygotowane do przyjęcia uczniów. Owszem spotykałam się z dziećmi zdrowymi naprzykład w szkole muzycznej i byłam dobrze traktowana i do tej pory tam chodzę i w innej szkole też byłam dobrze traktowana. Ale tu chodzi o coś innego. Nauczyciele wogóle nie znają braila, nie potrafią poświęcić jednemu uczniowi czasu i co! A coto urząd obchodzi!

karolinafen : :

Tego nigdy nie zapomnę.  Komentarze (0)
04. kwietnia 2014 18:41:00
linkologia.pl spis.pl

Któregoś dnia podczas zajęć z orientacji w terenie gdy już wracałam do szkoły zgubiłam się. Instruktorka gdzieś szła dalej, bo myślała, że ja znam drogę, a ja zapomniałam i się zgubiłam. Przez chwilę nie wiedziałam co robić. W końcu młody mężczyzna podszedł do Mnie, zapytał Mnie czy nie potrzebuje pomocy i gdzie chcę iść. Odpowiedziałam Mu, że chcę iśść do ośrodka dla dzieci i młodzieży słabowidzącej i niewidomej do szkoły. Oczywiście nie wiedział o co chodzi, ale powiedział, że zapyta się kogoś i dopiero starszy nieco mężczyzna dopiero doprowadził Mnie na miejsce. Mówię wam to jest gorszy stres jeszcze bardziej niż przed klasówką czy maturą. Owszem matura też jest dużym stresem, bo człowiek boi się się jak będzie trudna, ale po egzaminie stres mija, a wyjście na dwór osoby niewidomej to straszne. Od tej pory sama nigdzie nie wychodzę.

karolinafen : :

Jestem bardzo ciekawa.  Komentarze (0)
04. kwietnia 2014 18:34:00
linkologia.pl spis.pl

Jestem bardzo JJestem bardzo ciekawa jak roztrzygnęła się sprawa ze Mną między nauczycielami, dyrekcją i innymi osobami. Czy mój pomysł  wchodzi w grę. Dla osoby niewidomej najgorszym stresem nie jest stres przed egzaminem, a wyjście na dwór. Kiedy miałam zajęcia z orientacji w terenie musiałam sama wysiąść na danym przystanku oczywiście na polecenie instruktorki. No jak w autobusie była obcja mówiona czyli bł nagrany głos jaki przystanek, ale najgożej przy wsiadaniu w pierwszym autobusie kierowca zamknął zPrzde  Mną dzwi omało co Mnie nie przygniótł. To dopiero stres.

karolinafen : :

Mój kolega to ma szczęście.  Komentarze (0)
03. kwietnia 2014 14:56:00
linkologia.pl spis.pl

Mój kolega to naprawdę ma szczęście, że mógł sobie przedłużyć trzecią klasę lo. Jetgo rodzice powiedzieli mu, że on odpowiada za siebie. A moi! U Mnie w domu nie mam nic do powiedzenia. Ciągle jest jakaś przeszkoda. Czuje się ubezwłasnowolniona. Nawet dyrekcja szkoły nie ma na moich rodziców wpływu i ciągle uważa, że ja mogę pomagać uczniom bez żadnego przygotowania. Poprostu kpina.

karolinafen : :

Nie dam się.  Komentarze (0)
03. kwietnia 2014 14:50:00
linkologia.pl spis.pl

Nie dam się dać zbić z pantałyku. Osoba niewidoma wcale nie musi być tylko masarzystą, może być kim tak naprawdę chce. Owszem są pewne ograniczenia w niektórych zawodach typu terapeuta zajęciowy czy podobnych, ale to nie znaczy, że nie może pracować jako pisarz, czy nauczyciel, czy informatyk. Znam kolegę, który jest z zawodu informatykiem i jest niewidomy. Oczywiście ja się nie wybieram na ten zawód, bo mam problemy z matematyką. Jeżeli instytucje i zakłady pracy dadzdzą szansę niewidomym pracowć to niewidomi w każdym zawodzie się odnajdą.

karolinafen : :

Będę walczyć do końca.  Komentarze (0)
02. kwietnia 2014 19:30:00
linkologia.pl spis.pl

Boże co za kraj. Ja nie chcę siedzieć na zasiłku. Nie promowanie Mnie to byłby naprawdę bardzo dobry sposób. Najlepiej bybyło żeby osoba niewidoma siedziała na zasiłku! Mama była na spotkaniu w sprawie jakiś kontroli. Nie wiem czego się dowiedziała, bo Mnie to nie interesuje, ale nauczanie indywidualne to nie są pieniądze na marne. Owszem tu chodziło o coś innego potem osoby Mniej zdolne też chcą się realizować gdzieś, a nie mogą. Już nie wiem jak rozmawiać z rodzicami. Nie chcę Mi się nawet z Nimirozmawiać.

karolinafen : :

Fajnie by było.  Komentarze (0)
02. kwietnia 2014 12:40:00
linkologia.pl spis.pl

Fajnie bybyło żyć w świecie w którym nie ma kłopotów, nie ma trosk i nie ma żadnych nerwów. I jeszcze ludzie mają złote serca.

karolinafen : :

Czas Leci.  Komentarze (0)
02. kwietnia 2014 12:34:00
linkologia.pl spis.pl

Czas leci, a ja wciąż jestem na lodzie, wciąż nie mam pomysłu na życie. Jestem pozostawiona sama sobie. Czuje się w domu jak w więzieniu. Ucząc się mam co robić. Poznaje nowych ludzi. Coras bardziej życie Mnie przerasta.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Nie wiem jak wygląda świat z kolorami. Wyobrażam go sobie jako piękny świat, jako świat wyjątkowy, jako świat w którym nie ma ciemności. świat bez kolorów. Ciemny, nic się w Nim nie dzieje, ponury i smutny, a przede wszystkim nudny. Całe życie niej jest takie nudne, ale świat Chciałbyś żyć w takim świecie.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Ja nie będę tolerować takich zachowań, że wszyscy proponują Mi jakieś niby pomaganie. Chcę się uczyć i koniec! c! mam dosyć obłudnych zachowań inaczej popełniam samobójstwo.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Oczopląs to coś co Mnie najbardziej przeszkadza, nawet nie mogę zobaczyć kolorów. Pytałam lekarza czy da się ti usunąć, a lekarze rozkładają ręce.

karolinafen : :

Czy ktoś Mnie zrozumie.  Komentarze (0)
01. kwietnia 2014 08:45:00
linkologia.pl spis.pl

Czy ktoś Mnie w końcu zrozumie, Czy ktoś w końcu zrozumie moje problemy. Czy ktoś w końcu pomorze mi wyjść z bagna! żeby w dobie komputerów stawiać takie pułabki niewidomym. Straszne.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Ciężki i trudny jest świat osoby niewidomej pod względem rynku pracy. Czasami czuje się uwiązana na łańcuchu, bo nie mogę podejmować decyzji. Mam ochotę uciec z domu najlepiej na tamten świat moje życie Mnie przerasta.

karolinafen : :

Wielka szkoda.  Komentarze (3)
31. marca 2014 18:49:00
linkologia.pl spis.pl

Wielka szkoda, że instytucje i i niektóre organizacje pozarządowe typu stowarzyszenia takie jak Mojej mamy tak obmumierają. Proszę sobie wyobrazić, że gdy idę do PZENU to osoby tam siedzące nic nie wiedzą. Nie mają atlasów brailowskich, nawet białą laskę dali mi z łaski. Musiałam iść do lekarza o zaświadczenie aż się ostałam w kolejce. Normalnie Państwo be! Straszne coto się dzieje w Polsce.

karolinafen : :

Owszem zawsze tak było.  Komentarze (0)
31. marca 2014 18:45:00
linkologia.pl spis.pl

Owszem zawsze tak było, że do szkół specjalnych są przyjmowani uczniowie z innymi niepełnosprawnościami i w mojej też tak jest i trzeba brać macisk na inne niepełnosprawności, ale trzeba też stwarzać szczególne warunki niewidomym o to mMi chodziło wcześniej już wspomniałam. Moja szkoła bierze nacisk na niewidomych i słabowidzących poprostu napisałam ogólnie.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Czasami niektórzy ludzie pytają Mnie co się widzi kiedy się nie widzi. No jak można o coś takiego zapytać. Jak można być tak nieinteligentnym poprostu Mnie to drażni

karolinafen : :

Może rzeczywiście.  Komentarze (0)
31. marca 2014 12:09:00
linkologia.pl spis.pl

Po dzisiejszej rozmowie telefonicznej z koleżanką na temat proorientacji zawodowej ppowiedziała Mi, że mogę pójść na terapię zajęciową. Ja jednak wolę pójść najpierw do lekarza medycyny pracy. Owszem nie mam przeciwskazań dźigania, są tam elementy pedagogiki, ale mało i obawiam się, że przez głupią komisję, która wydała Mi orzeczenie choroba neurologiczna, a nie wzrok to mogą Mnie nie przyjąć. Owszem nie zabardzo dałabym radę podnosić tak ciężkie osoby i opiekowacć się ludźmi starszymi wymagającymi szczególnej uwagi, więc to też może być dla Mnie przeszkoddą. Nawet jak bymbyła bardzo dobrze widząca też jednak nie wybrałabym tego zawodu. Koleżanki mają dobre intencję, ale nie traktują tej pomocy fachowo. Zresztą kierunek terapeuta zajęciowy nie zawsze gwarantuje, że będę miała pracę.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Najczęściej pieniądze z MOPRU to dostają ludzie, którzy nie potrzebują, a żebrzą tak samo u Mnie w szkole z nauczaniem indywidualnym. Jeden kolega wziął nauczanie indywidualne no może ktoś mu kazał wziąć z lenistwa i nikt się nie zastanawiał, że to grubymi nićmi szyte. Gdyby była klasa trzecialo to by nie było rozmowy. Ja bym bardzo chętnie oddała pieniądze owszem w tym roku dostałam i się cieszę, ale poco szkolna psycholog rozmawiała z psychologiem z poradni psychologicznopedagogicznej, że to naciągane. Teras sama nie potrafi Mi pomóc. Mówię o psycholog szkolnej, któraj jest na urlopie. A dyrektor zamiast przekonać mamę, że jest taka możliwość to powiedziała mojej mamie o jakimś spotkaniu i tylko poto przyszła. Poprostu straszne. Jestem zła na komisję, która dawała Mi orzeczenie o niepełnosprawności, że ja mam chorobę neurologiczną. Czy ja wyglądam jakbym była na wózku inwalickim!. Owszem każdy czasami nawet są osoby całkiem zdrowe, które wolą uczyć się czy w szkole na indywidualnym czy internetowo czy studiować online, ale jeśli chodzi o moją szkołę trzeba dawać szanse tym, którzy naprawdę chcą.

karolinafen : :

Jak wiadomo.  Komentarze (0)
30. marca 2014 16:35:00
linkologia.pl spis.pl

Jak wiadomo talent trzeba rozwijać od najmłotrzych lat im dziecko młotsze tym łatwiej się rozwija i łatwiej rozwija swoje umiejeętności i zdecydowanie łatwiej można wykryć talent swojego dziecka. Ja też rozwijam swoje talenty od najmłotszych lat, ale nie lubię obracać się tylko wśród ludzi niewidomych, bo wtedy czuje się jak w pudełku to tak jakby Mi kazano chodzić z upośledzonymi ludźmi do klasy. Moja szkoła szczególnie powinna brać nacisk na niewidomych, a nie tylko na inne niepełnosprawności. Poprostu koszmar.

karolinafen : :

Czasami mam wrażenie.  Komentarze (0)
30. marca 2014 16:29:00
linkologia.pl spis.pl

Czasami mam wrażenie, że niektórzy ludzie Mnie nie słuchają, że czuje się niepotrzebna i, że ludzie boją się osób niewidomych jak nosacizny. Jest Mi przykro, że  tak jest czasami. Już jak byłam młotsza miałam jedną koleżankę, ale kiedy dowiedziałam si że jestem niewidomprzestała ze Mną utrzymywać kontakt, bo nie mogłam wyjść z Nią na dwór, bo moi rodzice się martwili. Bardzo Mnie to zabolało.

karolinafen : :

ewka13i | tadeo | receprecz-odtybetu-wolnosc | student-marnotrawny | umyslpolska | Mailing