Najnowsze Wpisy

Wyobraź sobie.  Komentarze (0)
26. marca 2014 15:53:00
linkologia.pl spis.pl

Wyobraź sobie, że oglądasz świat z zamkniętymi oczami. Zapomnij o wszystkim i wyobraź sobie, że cały czas masz zamknięte oczy. Widzisz tylko ciemność, potykasz się o nierówności chodników, idziesz po omacku, a co najgorsze masz wokół siebie złych ludzi, którzy Ciebie omijają i wogóle nie masz pomysłu co robić w życiu.

karolinafen : :

I niech Mi ktoś powie.  Komentarze (0)
26. marca 2014 15:47:00
linkologia.pl spis.pl

 Niech Mi ktoś powie, że dla niewidomych tyle się robi. Nauczyciele, którzy mają ze Mną do czynieniawiedą o co chodzi. Jestem wciąż pozostawiona sama sobie z problemami i całą sytuacją. Niemam książek brajlowskich, bo tylko chodzi o pieniądze, a ludzie mówią, że osoby niewidome mają ułatwienia. Pytam się jakie.

karolinafen : :

Ja już nie mam siły! Komentarze (1)
25. marca 2014 16:31:00
linkologia.pl spis.pl

Już nie mam siły przekonać rodziców, że nie chcę siedzieć w domu. Mama przed chwilą po bardzo krótkiej rozmowie ze Mną powiedziała Mi , że nauczyciele w szkole ze Mną nic nie robią! Nauczyciele poprostu myślą, że Mnie jeszcze rok zostawią i dlatego traktują Mnie pobłażliwie, bo ja chcę pomimo, że jestem niewidoma pokazać na co Mnie stać i realizować swoje plany. Rodzice myślą, że jak Mi dadzą j jedzenie i telewizję to już mam wszystko co potrzeba. Już nie wiem do kogo mam się zwracać.

karolinafen : :

Bez białej laski.  Komentarze (0)
24. marca 2014 15:10:00
linkologia.pl spis.pl

A gdyby tak poruszać się bez białej laski, obejmować wszystko wzrokiem i zobaczyć kolory, litery czarnodrukowe. Zapytano Mnie jak sobie wyobrażam kolory. Co za głupie pytanie! Przecież jak w życiu nie widziałam kolorów to jak mogę sobie je wyobrazić.

karolinafen : :

Czy tak trudnno zrozumieć.  Komentarze (0)
24. marca 2014 15:05:00
linkologia.pl spis.pl

Nawet administratorzy słynnego portalu społecznościowego facebook, którego bardzo lubię nie rozumieją, że gdy zmienili kolejność linków nie wszystkim akurat trafiło na Mnie, że dla osoby niewidomej to ciężko tak się poruszać. Nie mówię o zamykaniu portalu, tylko co mam zrobić! Już piszę do nich poraz któryś z kolei.

karolinafen : :

Nie do pomyślennia.  Komentarze (1)
24. marca 2014 09:23:00
linkologia.pl spis.pl

To jest nie do pomyślenia żeby niewidomy uczeń zostawał sam z problemami. U mojej koleżanki w podobnej szkole jest tak, że ona zostaje dotąd aż zdda wszystkie zewnętrzne egzaminty. Oczywiście nie narzekam na swoją. Bo nie chcę iść do Lasek z Innego powodu, ale to nie tylko tam tak jest. Swoją szkołę bardzo lubię, ale każdy się boi o swój stołek. Nauczyciele są za tym żebym została jeszcze rok i za to ich lubię, a psycholog nieee. UwNie prawda. aża, że po roku czasu już leki, które mi pomagają to już na tyle mi pomogł!.

karolinafen : :

Dawna szkoła.  Komentarze (0)
24. marca 2014 09:17:00
linkologia.pl spis.pl

śniła Mi się szkoła taka jaka była kilka lat temu. Czyli szkoła podstawowa, gimnazjum i liceuum ogólnokształcące. Hala maszyn na pierwszym piętrze na końcu korytarza. Wszystko tam było i maszyny brajlowskie nawet elektryczna taka jaką mam w domu i komputer z pozoru zwykły, ale dostosowany do potrzeb dzieci niewidomych specjalny autolektor czytający teksty czarnodrukowe i wszystko tak jak dawniej. Czy to proroczy sen nie wiem. Może. Okropna ta biurokracja. Wszystko tylko aby taniej.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Mało jest takich ludzi na świecie, którzy poważnie podchodzą do prośby drugiego człowieka. Tylko chodzi o pieniądze i o swoje stanowisko. Trzeba być ludzkim. Inne młode zespoły to takie zadufane w sobie, nawet nie przywitają się z fanami, a chłopaki z Enej to zachowują się jak normalni ludzie. solista powiedział do Mnie cześć. Byłam taka szczęśliwa.

karolinafen : :

Super dzień.  Komentarze (0)
24. marca 2014 09:09:00
linkologia.pl spis.pl

Wczoraj był dla Mnie super dzień. Mam autograf solisty zespołu Enej. Byłam na koncercie i świetnie się bawiłam. Wspaniali ludzie i świetni muzycy.

karolinafen : :

Któregoś dnia.  Komentarze (0)
22. marca 2014 15:16:00
linkologia.pl spis.pl

Któregoś dnia usłyszałam, że niepełnosprawnej dziewczyny nie wpuścili na dyskotekę. Nie wpuścili jej tylko dlatego, bo była na wuzku inwalickim. To tak samo jakby niewidomej nie wpuścili. Jutro idę na koncetrt i mam nadzieję, że Mnie coś tak strasznego nie spotka.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Jak mam przejść przez życie gdy jestem niewidoma skoro przede Mną takie trudności i problemyżadna fundacja nie pomogła spełnić moich marzeń o, których wcześniej wspomniałam owszem dziennikarka gazety wyborczej nie mogła napisać wszystkiego, ale słyszałam, że ma kontakt z fundacją spełniającą marzenia. Teras nie chcę się zbytnio udzielać wywiadów, bo mam żal do dziennikarki.

karolinafen : :

Nie lubię kiedy.  Komentarze (0)
22. marca 2014 15:04:00
linkologia.pl spis.pl

Nie lubię kiedy moi rówieśnicy dokuczają Mi, że jestem niewidoma. Teras na szczęście mam fajną klasę, ale w szkole podstawowej to był koszmar. Koledzy mówili na Mnie ślepa i wyśmiewali się ze Mnie. Najgorze było to, że wychowawczyni nie umiała nad Nimi zapanować. Aż nie chciało Mi się chodzić do szkoły, ale to już przeszłść. Spotkałam paru dobrych ludzi. Jednak chciałabym mieć takich, którzy poważnie podejdą do moich problemów i wyciągnął mnie z tarapatów.

karolinafen : :

Trzeba umieć pomagać.  Komentarze (0)
22. marca 2014 14:56:00
linkologia.pl spis.pl

W dzisiejszych czasach trzeba umieć pomagać szczególnie osobom niewidomym. Ludzie myślą, że pomaganie to włączanie się w duże akcję harytatywne, a to nie tylko. Owszem trzeba się zapytać na ulicy czy osoba niewidoma potrzebuje pomocy i nie wolno narzucać, ale czasami wystarczy właśnie zapytanie Jak się czujesz, czy pomóc tobie, pani,Panu przejść przez ulicę czy nawet pomoc słabszym uczniom. Udzielanie się w różnych organizacjach harytatywnych też jest bardzo ważnee, ale niektórzy ludzie zapisują się do wolątariatu żeby tylko mieli co napisać w CV, a to nie jest prawdziwa pomoc. Dziękuję i doceniam nauczycieli, którzy Mnie pomagają.

karolinafen : :

Krótko o stowarzyszeniu.  Komentarze (0)
22. marca 2014 14:47:00
linkologia.pl spis.pl

Jak już wspomniałam moja mama prowadzi z innymi rodzicami stowarzyszenie, które działa u w Mojej szkole i ma jeszcze siedzibę w POLSKIM Związku Niewidomym. To stowarzyszenie zajmuje się dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi nazywa się Bliżej świata. Moja msama jest przerażona, że nikt z rodziców wogóle się nie udziela nauczyciele w szkole piszą ogłoszenia i nikt nawet na zebrania nie przychodzi. Ja rozumiem, że to jest duży obowiązek, ale są rodzice, którzy nie pracują, siedzą na korytarzu w ośrodku i nic nie robią. Trzeba coś czasem dla swoich dzieci zrobić. To nie jest tylko dla nauczycieli owszem oni zarabiają, bo uczniowie ja zresztą też korzystam z zajęć, ale to jest pomoc przede wszystkim dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji.  Jeśli ktoś chcę dowiedzieć o stowarzyszeniu to może wejść na stronę internetową www.blizejswiataorg.pl lub można wpisać Stowarzyszenie Bliżej świata Lublin.

karolinafen : :

Jestem muzykalna.  Komentarze (0)
22. marca 2014 14:42:00
linkologia.pl spis.pl

Jestem muzykalna. Uczęszczam w szkole na zajęcia muzyczne, chodziłam parę lat do szkoły muzycznej. Jednak nie mam środków, by rozwijać swój talent.  Moja mama prowadzi stowarzyszenie i jest przerażona, że żaden z rodziców wogóle się nie udziela. Stowarzyszenie to zajmuje się dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi, pomaga międzyinnymi w nauce, organizowaniu czasu wolnego i rozwijaniu talentów. Ale o tym później.

karolinafen : :

Jutrzejszy dzień.  Komentarze (0)
22. marca 2014 14:39:00
linkologia.pl spis.pl

Jutrzejszy dzień będzie fajny dla Mnie. Idę na koncert swojego ulubionego zespołu. cieszę się bardzo. Zapomn

karolinafen : :

Najlepsza terapia.  Komentarze (0)
21. marca 2014 19:09:00
linkologia.pl spis.pl

Najlepszą terapią dla Mnie jest obracanie się wśród ludzi. Dodaje Mi to otuchy i zapominam o swojej niepełnosprawności i o kłopotach. Moi rodzice chcą Mnie za wszelką cenę odizolować od otoczenia. Już nie mam argumentów. Chcę się jeszcze rok uczyć w szkole do, której chodzę. Za czasów mojej mamy to dopiero w wieku dziewiętnastu lat kończyło się liceum. Jak już wspomniałam na początku szkół zawodowych jest coraz mniej. Ja jestem w stanie to zrozumieć, bo nie wszystkie zawody są potrzebne. Potrzebują tylko fryzierów i fachowców. Ja w tych zawodach wogóle się nie odnajdę.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Są fajne urządzenia dla osób niewidomych takie jak telefo nk komórkowy, czy zegarek, ale są strasznie drogie. Takie urządzenia powinny być trochę tańsze.

karolinafen : :

Dalsze ułatwienie życia.  Komentarze (0)
21. marca 2014 18:57:00
linkologia.pl spis.pl

N Najgorsze jest to, że niema dla uczniów niewidomych książek brajlowskich, a jak są to, to mają inną numeracje, albo są źle zaadoptowane. Ja ucząc się muszę uczyć się w towarzystwie osoby trzeciej, albo tracić czas na szukanie danego tekstu czy zadania. To jest to, że rząd musi coś zmieniać, bo ma z tego pieniądze. Chciałam się nauczyć pisać pismem czarnodrukowym lecz nauczycielka w przedszkolu, która Mnie uczyła to Mnie stresowała i przez to między innymi wzrok Mi poleciał bardzo. A teras rodzice wymagają żebym patrzyła. Ja nie mogę.

karolinafen : :

Kolejny problem.  Komentarze (1)
21. marca 2014 18:53:00
linkologia.pl spis.pl

Kolejnym problemem dla osoby niewidomej jest to, że bardzo trudne jest poruszanie się po internecie, nawet założenie blogu sprawiło Mi trudność. I na facebooku  pozmieniali kolejność ustawienia linków niby w celu ulepszenia. Poprostu oni to chyba robią dla siebie. Nawet osoby widące mają z tym problem, a co dopiero niewidome.

karolinafen : :

dusza-aniola | believe | melba | info-graf-net | snier | Mailing