Najnowsze Wpisy

Spotkanie z kolegami.  Komentarze (0)
10. czerwca 2015 14:21:00
linkologia.pl spis.pl

Dziś w PZN miałam spotkanie z kolegami. Miałam zajęcia oriętacji w terenie bardzo przydatne w życiu. Sama się przekonuje, że dla niewidomego wyjście na zewnątrz to duży stres. Więc teras rozważmy czy lepsze są zajęcia w PZN czy lekcje na Wyścigowej w szkole zawodu, którego i tak nie będę wykonywać. Wollałabym się uczyć historii, którą lubię, Polskiego angielskiego. Chemii, biologii i matematyki za bardzo nie lubiłam, ale lubiłam nauczycieli. A tu skąd ja wiem na kogo ja trafię. Szkoła to ma być miejsce gdzie mam ponieść wiedzę, a nie dam się nabrać na jakieś pochopne mówienie. Wcale nie będę miała z tymi nauczycielami co miałam, bo to jest nie możliwe. Narazie najlepiej by było żeby szkoły na Hirszfelda wogóle nie likwidowali zresztą i tak jej nie zamykaj Wciąż nie mam pewności czy ta szkoła na Wyścigowej Mnie przyjmie. W PZN jest miła atmosfera. Przecież ja nie siedzę teras w domu. Tam też będę miała zajęcia komputerowe tylko, że mniej. Będę miała to co Mi jest potrzebne, a żeby być informatykiem nawet żeby uczyć się to trzeba wiedzieć w tej technologii, a mnie to nie interesuje. Owszem człowiek uczy się całe życie zawsze tak było. To nie może być tak, że ja mam tylko chodzić, do szkoły, bo chodzić

karolinafen : :

Bez przeszkód.  Komentarze (0)
09. czerwca 2015 13:30:00
linkologia.pl spis.pl

Gdy osoba niewidoma jest w domu to może sobie zapamiętać gdzie co jest i jest ściana może ją dotknąć. Jednak mieszkanie też powinno być bez przeszkód, powinno być tak dostosowane do osoby niewidomej. Tak samo jest z ubieraniem się mam na myśli buty. Niewidomy może s potknąć o nierównoość chodnikaalbo przewrócić się.

karolinafen : :

Komiks dla niewidomych.  Komentarze (0)
08. czerwca 2015 19:45:00
linkologia.pl spis.pl

Komiks dla niewidomych jest niemożliwy. Jednak niedawno je dostępna płyta z opisem rysunku z audiodeskrypcją To nie jest nowość, bo takie rzeczy się pojawiały np. opisy budynków na płytach. Ja jednak wolę rysunki dotykowe robione tradycyjną metodą np. w książeczkach dotykowych w bibliotece założonej przez nauczycielkę w szkole na Hirszfelda.

karolinafen : :

Dobrzy ludzie.  Komentarze (0)
07. czerwca 2015 10:42:00
linkologia.pl spis.pl

Kiedy wokół Mnie są dobrzy ludzie spełniają się wtedy moje wszystkie marzenia. Mam na myśli te o, których pisałam wcześniej. Między innymi spotkanie z zespołem Enej czy wyjazd do kozłówki. Chciałabym jeszcze ras przejechać się na tandemie i jeszcze ras obejrzeć film Carteblanche. Bardzo Mi się ten film spodobał i odniósł na Mnie bardzo dobre wrażenie.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Ogród bota botaniczny dostosowany do niewidomych znajduje się w Powsiniu nie daleko Warszawy. Jedynie tam można dotykać rośliny i dodatkowo są opisy w brailu.

karolinafen : :

W przyszłą środę.  Komentarze (0)
05. czerwca 2015 19:38:00
linkologia.pl spis.pl

W przyszłą środę jest spotkanie stowarzyszenia Bliżej świata i ja mam zajęcia. Mam zajęcia oriętacji w terenie  i naukę podpisywania się za pomocą długopisu.  Nie mogę się doczekać zajęć z psychologiem i komputerowych.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Jak traktować osobę niewidomą normalnie. Niektórzy ludzie traktują osoby niewidome źle nie normalnie. Jak można uszczęśliwiać kogoś na siłę. Chodzi tu o wybór szkoły. Mam wybierać szkołę, która rzeczywiście jest dostosowana do uczniów niewidomych tak jak na Hirszfelda. To tak jakby Mi Pani od techniki w szkole podstawowej czy w gimnazium kazała Mi uczyć się liter technicznych. Druga sprawa jest taka, że PZN, jeszcze może będę chodzić później  do klubu sportowego Hetman, narazie nie i szkoła no przepraszam bardzo. Ja bardzo szanuje nauczycieli, bo to zawód najwyższego zaufania. Jednak muszę mieć pewność, że dana szkoła jest  stanie Mnnie przyyjąć, a pewności nie mam, że szkoła na Wyścigowej jest w stanie Mnie przyjąć.

karolinafen : :

Fundacja szansa.  Komentarze (0)
03. czerwca 2015 17:53:00
linkologia.pl spis.pl

Fundacja Szansa pomaga niewidomym. Nie jestem jej członkiem, ale brałam udział w konkursie przez Nią organizowanym. Altiksu nie polecam, bo nie mają podejścia do niewidomych np. z telefonami komórkowymi. Jaki smartfon, jak widzący nie mogą sobie poradzić, a co dopiero niewidomy.

karolinafen : :

To się tylko tsak mówi.  Komentarze (0)
02. czerwca 2015 18:26:00
linkologia.pl spis.pl

Jak ktoś jest widzący to może jak mu się poszczęści i łatwiej po jakimś kursie znajdzie pracę, a dla Mnie niewidomej po szkole średnie to tylko te zajęcia w PZN CO MOGĘ INNEGO ROBIĆ. Nawet jakbym się interesowała informatyką to jedynie dostałabym pracę po znajomości, a tak to nie ma. A poza tym technikinformatyk też szkodzi zdrowiu, bo przy zbyt sdługim  siedzeniu rzy komputerze boli Mnie lewe oko, które mam bardzo chore, al gdy siedzę zbyt długo przy komputerze boli Mnie jeszcze bardziej

karolinafen : :

Marzenia.  Komentarze (0)
01. czerwca 2015 11:02:00
linkologia.pl spis.pl

Każdy ma marzenia. Niewidomy tteż. Jakie mam marzenia pisałam we wcześniejszych notkach, więc nie będę ich powtarzać. Czsto Mi się śni to o czym marzęJak wcześniej wspominałam głównie mam marzenia wizualne, a nie materialne, bo są trudniejsze do spełnienia i nadaje się do tamtego pokolenia moich rodziców, dziadków, praedziadków. Marzę też o tym żeby odzyskać wzrok.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

W środę znów mam zajęcia w PZN na, którę lubię chodzić. Jak mam chodzić na Wyścigową do szkoły, czy siedzieć w domu to chodzę tam jak pisałam we wcześniejszych notkach. Szkoda tylko, że są one tylko raz w tygodniu. I kto tu mówi, że dla osoby niewidomej skończenie szkoły średniej to sukces to jest nie prawda.

karolinafen : :

Bardzo miłe spotkanie.  Komentarze (0)
30. maja 2015 13:43:00
linkologia.pl spis.pl

Dziś wyjątkowo się nie nudziłam. Miałam  bardzo miłe spotkanie z koleżanką, którą poznałam na zajęciach w PZN Kasią. Kasia też jest niewidoma od urodzenia tak jak jaNiewidomy z niewidomym lepiej się dogadują niż niewidomy z widzącym.

karolinafen : :

Kolejne marzenie.  Komentarze (0)
29. maja 2015 17:59:00
linkologia.pl spis.pl

Chciałabym zobaczyć wystawę z audiodeskrypcją. Taką wystawę sztuki. Niestety niema takich dla niewidomych, al szkoda. Tak to muszę pytać się kogoś widzącego co jest na obrazie, albo też nie można dotykać eksponatów.

karolinafen : :

Wolny dzień.  Komentarze (0)
28. maja 2015 12:17:00
linkologia.pl spis.pl

Dziś mam wolny dzień od tych zajęć w PZN i siedzę w domu. Szkołę odwiedzę innego dnia, ale nie będę się interesować szkołą na Wyścigowej, bo wcale tam nie chcę iść. Na zajęciach w PZN jest fajna atmosfera. Pomimo tego, że nie będę miała świadectwa na koniec, ale przynajmniej mam jakieś lepsze zajęcia. Jak będę chodzić na Wyścigową do szkoły co z tego, że dostanę świadectwo po dwóch latach ukończenia jak ja nawet z tych lekcji nic nie wyniosę. Technika informatyka to nie dla Mnie.

karolinafen : :

Kolejny dowód.  Komentarze (0)
27. maja 2015 12:43:00
linkologia.pl spis.pl

Kolejny dowód na to jak ludzie nieumiejętnie pomagają niewidomycm. W autobusach często ustępują ą Mi miejsca, ale nie pokażą gdzie usiąźź tylko mówią najczęściej siadaj tu. Trzeba pokazać gdzie jest tu,a nie mówić tylko siadaj tu. Owszem ludzie mają dobre intencje, ale są niedouczeni.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Mało jest atrakcji dla niewidomych. Mam na myśli atrakcje kulturalne. Mało jest wystaw z audiodeskrypcją, mało sztuk z audiodeskrypcjąi niektóre wystawy wogóle nie są dostosowane do niewidomyych. Niewidomi też chcieliby zobaczyć taką wystawę. Ja też bardzo o takiej wystawie marzę.

karolinafen : :

Filmy z audiodeskrypcją.  Komentarze (0)
26. maja 2015 19:56:00
linkologia.pl spis.pl

Chętnie korzystam z biblioteki internetowej PZN w Warszawie. Są tam ciekawe książki i filmy z audiodeskrypcją.  Mogą zgłaszać się tylko osoby niewidome. Widzących tam nie przyjmują.

karolinafen : :

Nie dam się nabrać.  Komentarze (0)
25. maja 2015 10:18:00
linkologia.pl spis.pl

Nie dam się nabrać, że w szkole na Wyścigowej będę miała z tymi samymi nauczyccielami co na Hirszfelda. To nawet nie możliwe. Tylko chcą Mnie tam przyciągnąć i pocieszyć, że zatrudniają osoby niepełnosprawne. Ciekawa jestem czego tyle osób niewidomych siedzi w domiu tak poprostu! Nie dam się nabrać na to całe takie mówienie mojej mamy, która coś zasłyszała o d kogoś. Nauczyciele nic nie mówią, ale mama coś usłyszy od kogoś i myśli, że to jest prawda. Mam na myśli tę panią z doradztwa zawodowego, która okazuje się, że jest wogóle nie kompetentna i nie zna specjalizacji niewidomych.

karolinafen : :

Jak już mówiłam.  Komentarze (0)
24. maja 2015 11:38:00
linkologia.pl spis.pl

Jak już mówiłam wolę chodzić na zajęcia w PZN niż tę szkołę do, której mam chodzić we wrześniu. Zajęcia w PZN nie zapewnią Mi przyszłości, ale już wolę to niż tę szkołę na Wyścigowej.Nie podoba Mi się tam i nie chcę tam chodzić. Szkoła pollicealna to nie jest szkoła taka, że moożna sobie chodzić, bo chodzić. To jest szkoła przygotowująca do odpowiedniego zawodu. Przecież żeby być informatykiem to trzeba mieć umysł ścisły nawet jak niema dużo matematyki to trzeba siedzieć w tym, a przecież ja się do tego pokolenia nie nadaje. Mogłabym żyć bez tych komputerów, tabletów i telefonów komórkowych.

karolinafen : :

Na boczny tor.  Komentarze (0)
23. maja 2015 11:17:00
linkologia.pl spis.pl

Częśsto ludzie widzący spychają niewidomych na boczny tor. Ci, którzy nie mają do czynienia uważają, że niewidomy nic nie potrafi i jest spychany na boczny tor. Brałam udział w wielu konkursach często zapowiadający Mnie konferansier mówił wystąpi uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolnowychowawczego dla dzieci i młodzieży słabowidzącej. Ze Specjalnego. Jak człowiek jest mądry to będzie wiedział, że jest to szkoła dla uczniów z wadą wzroku, ale człowiek mniej inteligentny będzie myślał, że jeszcze mam coś z głową.

karolinafen : :