Najnowsze Wpisy

Nikt nie przejmie stowarzyszenia.  Komentarze (0)
12. listopada 2014 18:04:00
linkologia.pl spis.pl

Niestety nikt nie przejmie stowarzyszenia Bliżej świata rodziców, przyjaciół, dzieci niewidomych Bliżej świata. Na dzisiejszym zebraniu nikogo nie było tylko dwie osoby i niestety za dwa lata nikt nie będzie działał. Takie czasy nastały, że ludzie nie robią nic społecznie oczywiście nie wszyscy.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Media robią szum, a te nakładki, które są przygotowywane na wybory do głosowania wcale nie ułatwiają życia niewidomym. Są tylko podawane numerki, a nie ma kandydatów. Osoba widząca musi powiedzieć kandydatów czy partię, a media robią szum, że to takie ułatwienie, a to wcale nie prawda. Najlepiej to jest jak się ma napisane wszystko w brailu i się wtedy stawia krzyżyk, a nie w ten sposób.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Rząd tylko chwali się przed kampanią wyborczą, że robi dużo dla niepełnosprawnych chociażby dla  niiewidomych, a tak naprawdę nic nie robi. W autobussach nawet jak jest obcja mówiona to bardzo cicho, a co najgorsze gdy autobus podjeżdża nie ma komunikatu jaki numer.Niewidomi się pytają, ale widzący czasem nie dojrzy, a nawet oszuka i niewidomy wsiada nie do tego autobusu. Nie wszędzie jest sygnalizacja świetlna i w większości supermarketach nie ma pomocy osobom niewidomym. Tylko w sieci Stokrotka jest. Polega to na tym, że wzywa się ochroniarza, który przyprowadza kogoś z kasy z zewnątcz i ta osoba pomaga Mi robić zakupy, bo niewidomy nie wie gdzie co leży. Przepraszam Was piszę drugi ras. Złośliwość rzec zy martwych. Tamtej notki nie czytajcie.

karolinafen : :

Nie pujdę, bo nie zagłosuję.  Komentarze (0)
01. listopada 2014 10:47:00
linkologia.pl spis.pl

Niedługo wybory na radnego lub burmistrza czy chociażby na wójta wsi. Ja nie pujdę, choć wiem, że to obywatelski obowiązek. Nie mam możliwości głosować internetowo ani nie dostałam nakładki popszednim razem. Zraziłłam się. Urzędnicy tłumaczyli się, że tylko ja byłam jedna zainteresowana, więc nie chcę żeby mój głos był jawny.

karolinafen : :

Spektakl z audiodeskrypcją.  Komentarze (0)
25. października 2014 13:11:00
linkologia.pl spis.pl

Byłam wczoraj w teatrze starym w Lublinie na spektaklu z audiodeskrypcją pod tytuem Machia. Ja jako niewidoma miałam komentarz czytany przez lektora kiedy nie było dialogów aktorów. Sztuka była poświęcona Nicolo Machiawellemu i jego filozofii. Przedstawione były jego poglądy na temat polityki, śmierci. 

karolinafen : :

Afera z psami przewodnikami.  Komentarze (0)
25. października 2014 13:04:00
linkologia.pl spis.pl

Przepraszam piszę dopiero dzisiaj wczoraj był tylko tytuł, bo komputer Mi nawalił. Chciałam opisać wam sytuacje w której niewidoma osoba nie mogła wpuścić psa przewodnika. Szkolone psy mają specjalne oznakowanie i mogą wchodzić do miejsc publicznych,a w pewnej restauracji w jednym z miast pies nie został wpuszczony. Ochrona nie podała konkretnego powodu dla, którego pies nie mógł wejść.

karolinafen : :

Wybory.  Komentarze (0)
23. października 2014 09:55:00
linkologia.pl spis.pl

W listopadzie odbędą się wyboru stowarzyszeniowe. W SOSW w Lublinie. Rodzice będą wybierać prezesa i wiceprezesa stowarzyszenia Bliżej świata. Oczywiście ssą tylko ci rodzice, których dzieci chodzą do szkoły na Hirszfelda i przede wszystkim ich dzieci są słabowidzące i niewidome. To już ostatnia chwila aby się zaangażować w udział w stowarzyszeniu. Zapraszam na stronę www.blizejswiataorg.pl i tam można zasięgnąć informacje na temat organizacji. Można też dowiedzieć się w specjalnym Ośrodku szkolnowychowawczym dla dzieci i młodzieży słabowidzącej Imienia Profesor Zofii Senkoskiej.

karolinafen : :

Komisje lekarskie.  Komentarze (0)
20. października 2014 09:54:00
linkologia.pl spis.pl

Komisje lekarskie orzekające i prztyznające niepełnosprawnym grupę inwalidzką to strata czasu. Urzędnicy tylko biorą piedniądze za te komisje i nie powołują lekarzy odpowiedniiej specjalizacji do niepełnosprawności osoby. Tak jak to w moim przypadku stawałam już którś ras w wieku 16 lat i był lekarz neurolog, a nie okulista. Przez Niego nie chodziłabym do ośrodka na Hirszfelda, bo on Mi wpisał chorobę neurologiczną. Po pierwsze na pierwszym miejscu jest wzrok, a po drugie zrobił ze Mnie kalekę. Moje problemy, które mam od urodzeniato trzeba zaakceptować, a nie wpisywać odrazu Mi chorobę neurologiczną i do tej pory najważniejszy było  wzrok.

karolinafen : :

Dzień białej laski.  Komentarze (0)
15. października 2014 11:07:00
linkologia.pl spis.pl

Dziś niewidomi obchodzą dzień białej laski. To dzień w którym niewidomi i słabowidzący pokazują społeczeństwu, że są i, że ważne j są bariery jakie mają niewidomi. Edukacja. Więcej książek  brajlowskich, państwo nie powinno likwidować ośrodków specjalnych takich jak w Lublinie czy w Laskach, zdecydowanie powinno być więcjej autobusów z obcją mówioną i wiele innych, których nie będę wymieniać. Ale nie powinno się myśleć o niewidomych wogóle o niepełnosprawnych tylko od święta, ale i na codzień.

karolinafen : :

Więcej filmów z autodeskrypcją w TV.  Komentarze (1)
13. października 2014 15:30:00
linkologia.pl spis.pl

Uważam, że powinno być więcej filmów z autodeskrypcją w telewizji polskiej. Są już filmy dla niesłyszących,  ale powinny być jeszcze filmy z autodeskrypcją dla niewidomych w telewizji.

karolinafen : :

To już ostatni dzwonek.  Komentarze (0)
09. października 2014 15:34:00
linkologia.pl spis.pl

To już ostatni dzwonek żeby zainteresowani rodzice mogli się zdecydować czy chcą należeć do stowarzyszenia mieszczącego się w szkole na Hirszfelda w mojej szkole i czy ktoś chcę przejąć je czy nie. Rodzice czekają do listopada. Można wejść na stronę www.blizejswiataorg.pl i zasięgnąć informacje naprawdę warto.

karolinafen : :

Kolejne marzenie.  Komentarze (0)
04. października 2014 19:28:00
linkologia.pl spis.pl

Oprócz wyjazdu do ukochanej Muszyny, do, której jadę w przyszłym roku z dziadkami jeżeli wyrobią się z remontem tam to chciałabym pojechać do Limanowej tak z ciekawości. Chciałabym zobaczyć jak tam jest, bo nigdy tam nie byłam.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Niewidomi zwolnieni są z abonamentu radiowotelewizyjnego. Niestety też nie płacą ludzie pełnosprawni i co parę lat czepiają się wszystkich. I nawet niewidomi muszą się wyrejstrowywać, bo widzącym nie chcę się płacić abonamentów. Nawet pokazanie orzeczenia o niepełnosprawności nie pomorze.

karolinafen : :

Oprócz obcji mówionej.  Komentarze (0)
29. września 2014 16:02:00
linkologia.pl spis.pl

Oprócz obcji mówionej w autobusach informującej, który jest przystanek powinna być opcja, która mówi jaki numer autobusu nadjeżdża. To bardzo ułatwia niewidomym. Niewidomi się pytają jaki to autobus, ale, czasem ludzie widzący nie dojrzą lub nikogo nie będzie. . Można też na upartego spytać się kierowcy jednak najłatwiej byłoby gdyby była obcja informująca numer nadjeżdżającego.

karolinafen : :

Jak już mówiłam.  Komentarze (0)
25. września 2014 07:27:00
linkologia.pl spis.pl

Jak już mówiłam. Dawniej było lepiej. Były egzaminy wstępne i na studia szli ludzie, którzy coś sobą reprezentują. Każdy zawód jest potrzebny. Fachowców zawsze będą potrzebować. I nie pujdę na żadną Wyśccigową do szkoły. Mama słucha się głupicuh ludzi i potem to Mnie powwtarza, a mówi tak jakby się z choinki urwała, a sama kiedyś podpisała petycje żeby nie likwidowali szkoły na Hirszfelda. Wszystkio jest tak jak dawniej. Nadal nazywa się Specjalny Ośrodek Szkolnowychowawczy dla dzieci i młodzieży słabowidzącej dla dzieci młodzieży słabowidzącej i niewidomej imienia Profesor Zofii Senkoskiej. I nadal są te same Panie Dyrektor. I wcale nie było żadnych zakłusów, że tamta szkoła na Wyścigowej jest Be, bo chcą zachować tamtą szkołę moją ulubioną są też inne powody! Moi rodzice myślą, że ja dam sobie spokój iże nie będę ich dć, że nie pozwolili Mi jeszcze rok zostać tak jak mojemu koledzy.Mało ucznów poszło na Wyścigową z własnej woli. Niektórzy wylecieli z Hirszfelda na własne życzenie. I niech rodzice nie opowiadają bzdur. Mmówią to co jest oczywiste osd lat! Sama mama mówiła,że lepiej jest tak jak kiedyś. Owszem też nie jestem święta też nie zawsze MMnie się chcę cokolwiek, ale w tym przypadku to rodzice powinni być ukarani karą bożą, Sami nie wiedzą co Mówią. To, że jestem niewidoma nie znaczy to, że mam iść na Wyścigową i nie mówie, że wszyscy nauczyciele tam są źli, bo nie można oceniać kogoś kogo się nie zna, ale niestety byłam tam i w zawodówce niektórzy nauczyciele nie zwrajają uwagi na niepełnosprawność. hodzi o zawodówk Ja wiem jak tam jest i nikt propagandy Mi nie będzie robił.

karolinafen : :

Nie rozumiem.  Komentarze (0)
24. września 2014 11:53:00
linkologia.pl spis.pl

Nie rozumiem dlaczego wwszystkie programy głośnomówiące w komputerze spowalniają pracę komputera. Na facebooku korzystam już bez problemów. Zmiany się przydały, ale dlaczego szczególnie podczas ogólnej pracy te programy spowalniają pracę komputerów. A co najgorsze najczęściej w takiej sytuacji komputer się zawiesza.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Czytam książkę pod tytuem Tajemnica Peli o 14- letniej uczennicy, która została oddana do pennsji z internatem prowadzonej przez siostry zakonne. Nie mogła nosić swoich ubrań, nie mogła używać swojej szczoteczki do zębów, a nawet swojego mydła, a co najgorsze zabrano jej torbę z całym ekwipunkiem. Musiała wychodzić ze szkoły tylko w gronie pedagogów lub zakonnic. Moi koledzy i moje koleżanki narzekają na ten internat w mojej szkole na Hirszfelda. Nauczycielki są przyjemne, interesują się Mną, a oni j jeszcze narzekają. Gdybym ja nie doceniała to bym nie chciała chodzić na Hirszfelda.

karolinafen : :

Audiodeskrypcja.  Komentarze (0)
17. września 2014 18:44:00
linkologia.pl spis.pl

Audiodeskrypcja pozwala niewidomym bez osoby trzeciej oglądać filmy w kinach lub w telewizji. Ja oglądałam już dwa razy film z audiodeskrypcją ściągnięty  ze specjalnej strony centralnej biblioteki PZN i był nagrany komentarz gdy nie było dialogów.

karolinafen : :

Protest PZN.  Komentarze (0)
14. września 2014 13:23:00
linkologia.pl spis.pl

PZN protestuje przeciwko reformom leczenia zaćmy. NRZ robi selekcje i kwalifikuje ludzi i jednych chcę leczyć zadarmo, a inni niech sobie załatwiają prywatnie. Kwalifikują ze względu na to jak duża jest zaćma. Czy nie można wszystkich traktować jednakowo.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Nie poto wyrabiałam tę legitymacje żeby teras wylądowała w koszu. Owszem mam legitymację szkolną to znak,że jestem uczennicą, ale pocoś mam tę pzenkę. Z orzeczeniem o niepełnosprawności ablolutnie nawet nie mam zamiaru jeździć, bo nie lubię pokazywać tego dokumentu, a w wolne dni to co mam kupować bilety miesięczne!

karolinafen : :

rtykb | farbowanekobiety | my-diary | zwariowana15 | tak-jeat-latwiej | Mailing