Najnowsze Wpisy

Lubię swoją szkołę.  Komentarze (0)
11. kwietnia 2014 19:21:00
linkologia.pl spis.pl

Lubię swoją szkołę, ale mam żal do niektórych osób, że potraktowali Mnie jak łomną osobę, że wymyślają Mi jakiejjś głupie pomysły wolątariat owszem jest fajny, ale to trzeba rozsądnie, a nie durnoty. Strasznie.

karolinafen : :

Z czego mam się cieszyć.  Komentarze (0)
11. kwietnia 2014 16:44:00
linkologia.pl spis.pl

Z czego ja niby mam się cieszyć jak mam problemy co dalej robić w życiu jako osoba niewidoma. Ten kraj wogóle nie jest przyjazny dla niepełnosprawnych szczególnie dla niewidomych. Najlepiej wyjechać tylko gdzie. Straszne życie. Ja się wstydzę, że żyje w takim kraju w którym ludzie wykształceni nie mają pracy i nic się nie robi dla niewidomych.

karolinafen : :

Już nic Mi nie pomorze.  Komentarze (1)
11. kwietnia 2014 16:40:00
linkologia.pl spis.pl

Mogę mieć żal do Boga, że to Mnie spotkało, że jestem niewidoma. Nie mogę się tak zamartwiać, ale już nikt Mi nie pomorze dpodjąć dalszą naukę lub pracę w danym zawodzie. Już nawet nie mmam nadzieji. Nie mam pretensji do szkoły, ale do niektórych ludzi mam żal i będę miała ten żal do końca życia.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Czasem jestem skłonna zrobić tak jak mój kolega ze szkoły. Co on zrobił Popełnił samobójstwo. Ja też czase, mam ochotę tak zrobić. Całe moje życie Mnie przerasta. On też miał problemy ze wzrokiem, a ja jestem całkiem niewidoma. Mam rodzinę, jedzenie, ale nie mam wsparcia z innej strony. Nigdy nie miałam.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Owszem będę musiała kiedyś skończyć tę szkołę. Nie będę w wieku dwudziestuparu lat chodziła, ale jak mam chodzić jeszcze rok no co Mi szkodzi! Nauczycielka uwierzyła w brednie, że moja Mama coś Dla Mnie wymyśliła, a w domu zupełnie co innego mśli co innego mówi. Koleżanki robią propagandę, że niby Mi pomagają i wierzą w brednie nmamy. Po za tym nie mogę iść na kierunek na, który raczej nie dam rady. Mogę się upewnić i pójść doinnego lekarza medycyny pracy, ale myśle, że powie Mi to samo. Byłam na wyjeździe nad Morzem i tam był lekarz medycyny pracy, który powiedział Mi, że na masarz to absolutnie, a na terapeutę zajęciowego też nie bardzo no mogę iść do innego lekarza.

karolinafen : :

Poprostu chcę pokazać.  Komentarze (0)
10. kwietnia 2014 14:29:00
linkologia.pl spis.pl

Dostałam propozycje wzięcia udziału w konkursie muzycznym. Odmówiłam, ale nie dlatego, że nie chcę rozwijać swoich talentów tylko, że chcę pokazać, że zostałam pozostawiona sama sobie ze wszystkim. Zostałam pozostawiona z problemami i z nauką. Nie wiem czy moi rodzice sie na tym poznają Mnie to nie obchodzi, ale będę tak robić dopóki oni nie zrozumieją. Może to niegrzeczne z mojej strony przyznaje, ale innego sposobu nie ma. Nawet wychowawczyni nie miała żadnego wpływu na rodziców.

karolinafen : :

I co z tego.  Komentarze (0)
09. kwietnia 2014 12:40:00
linkologia.pl spis.pl

I co z tego, że w medach pokazują niewidomych jak ludzie wogóle nie wyciągają żadnych wniosków. To tylko forma reklamy. Gdy udzielałam wywiadu do gazety tonapisali o moch talentach, a o innych rzeczach nie. Niby państwo spełnia swoją funkcję.

karolinafen : :

Zwariować można.  Komentarze (0)
09. kwietnia 2014 12:36:00
linkologia.pl spis.pl

No zwariować można, że muszę tyle papierów i udawać idiotkę kiedy idę na komisję. Poprostu cały kraj schodzi na psy tylko gdzie tu pojechać. Okropność.

karolinafen : :

No to już szzyt wszystkiego!  Komentarze (0)
09. kwietnia 2014 12:30:00
linkologia.pl spis.pl

No to już był szczyt wszystkiego. Musiałam wysłać orzeczenie do biblioteki w Warszawie. Oczywiście nie wysłałam przecież jak mam legitymację PZN to jestem niewidoma. To xo mam sobie oko wyjąć! Mam udawać inne niepełnosprawności! Durny lekarz orzecznik okrweślił Mnie, że mam chorobę neurologiczną, a nir jestem niewidoma!  Nie lubię idjotycznych komisji, psiej rerenty i nie lubię rządu.

karolinafen : :

Wechikuł czasu.  Komentarze (1)
09. kwietnia 2014 12:26:00
linkologia.pl spis.pl

Fajnie by było dostać wehikuł czasu i urodzić się drugi raz. Bardzo dobrze widzieć, nie dostawać renty, nie kombinować z jakimiś wydłużeniami i nie nosić wogóle okularów. Nauka braila jest potrzebna z innego powodu, ale tu chodzi o życie.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

To straszne, że portale społecznościowe tak dyskrinują osoby niewidome. Głupio zrobili, że zmienili kolejność linków. Każdy link gdzie indziej. Próbowałam napisać do administratorów żeby przywrócili kolejność i nic. Poprostu olali Mnie. Czy niewidomi nie mogą korzystać z facebooka!

karolinafen : :

Czy to musi tak być.  Komentarze (0)
09. kwietnia 2014 12:15:00
linkologia.pl spis.pl

Nie mogę przekonać rodziców, że chciałabym jeszcze zostać jeszcze jeden rok w trzeciejlo. Chodzi o wydłużenie w sęsie nie promowania Mnie. To jest inwestycja w siebie. Może to wygląda jak kombinowanie, ale szkoła chce Mi pomóc.

karolinafen : :

Poroniony pomysł.  Komentarze (0)
08. kwietnia 2014 15:52:00
linkologia.pl spis.pl

Po rozmowie ze szkolnym psychologiem stwierdziłam, że to poroniony pomysł żebym pomagała uczniom w nauce to znaczy sam pomysł nie jest zły, bo ja lubię pomagać innym, ale jeżeli mam tylko odrabiać uczniem lekcje żeby on tylko odrobił lekcje to nie jest dobry pomysł. Potem uczeń nauczy się, że tylko odrobi lekcje i już. Owszem nie zawsze trzeba skończyć pedagogikę żeby pomagać innym, ale w tym przypadku to trzeba przynajmniej mieć pojęcie. Ja mam zajęcia ze studentami, bo oni się uczą jak uczyć i to jest najlepiej, utrwalają ze Mną materiał, a nie tylko wyjaśniają pracę domową. To był poroniony pomysł stwierdziłam Nie wiem jaki to nauczyciel wymyślił. A co bym miała robić przy komputerze jeśśli nie mam uprawnień.

karolinafen : :

Jak już mówiłam.  Komentarze (0)
07. kwietnia 2014 11:30:00
linkologia.pl spis.pl

Jak już mówiłam, że żałuje jednego i podkreślałam, że warto rozwijać talent od najmłodszych lat i będę pisać o tym często, bo to ważne. I dla osób zdrowych i dl niewidomych. Powiem też o ubezwłasnowolnieniu. Nie można tak jak to moi rodzice chcą Mnie ubezwłasnowolnić w sęsie takim, że nie mogę podejmować własnnej decyzji. Ja mam takie same prawa jak osoby widzące i chce żyć tak jak osoby widząfce, nie chcę być ubezwłasnowolniona.

karolinafen : :

żałuje jednego.  Komentarze (0)
07. kwietnia 2014 11:23:00
linkologia.pl spis.pl

Jak już wspomniałam nie żałuje, że rodzice dali Mnie do szkoły dla słabowidzących, ale żałuję jednego. Żałuje, że nie uczę się jeździć konno i, że nie rozwijam swoich muzycznych umiejętności. Teras chcę się skupić się na maturze. Owszem w każdym wieku można zacząć, ale jak się robi od najmłodszych lat to później jest łatwiej wrócić do tego.

karolinafen : :

Precz ze stereotypami.  Komentarze (1)
06. kwietnia 2014 12:16:00
linkologia.pl spis.pl

Nie chcę słyszeć steotypów, że osoba niewidoma to tylko robi szczotki, albo pracuje w gabinecie masarzu. W latach dziewiędziesiątych może i tak było. Chociaż fajne były te lata, bo ta technologia też nie jest dobra, ale dawniej ludzie tak myśleli. Osoby niewidome wykonują zawody takie jak widzące no oczywiście nie wszystkie, ale to nie jest powiedziane, że osoba z problemami wzroku musi przejść badania no może w, niektórych zawodach gdzie trzeba  wysiłku fizycznego, ale nie we wszystkich. To bzdura. PPPrecz ze stereotypami!.

karolinafen : :

Moje kolejne marzenie.  Komentarze (0)
05. kwietnia 2014 16:25:00
linkologia.pl spis.pl

Chciałabym pojechać gdzieś na wystawę sztuki z autodyskrypcją. Autodeskrypcja jest to nagrany opis przez lektora obrazu, czy komentowanie filmu kiedy aktorzy nic nie mówią. Chciałabym też obejrzeć film z autodeskrypcją. Oglądając filmy rozumiem z dialogów, albo jak ktoś Mi dopowiada.

karolinafen : :

Jedna wielka ściema.  Komentarze (0)
05. kwietnia 2014 16:18:00
linkologia.pl spis.pl

Kiedy byłam u lekarza w sprawie zaświadczenia o dyskalkulii czyli problemów z matematyką, którą można wyleczyć lekarz nie pytał Mnie wogóle o matematykę tylko czy mam chłopaka, a miałam mieć obniżony poziom wymagań. Z niektórych przedmiotów miałam typu biologia, chemia, fizyka, ale z matematyki miałam tylko tyle, że nie miałamrobić żadnych rysunków. A Niektórzy mówią, że miałam obniżony poziom wymagań i, że jestem faworyzowana z matematyki. Po pierwsze nie musiałam być faworyzowana tak bardzo z matematyki można Mi było odpowiednio pomóc po drugie dostawałam same jedynki i jeszcze nauczycielka krzyczała na Mnie czasami bez powodu żeby tylko się wyżyć.

karolinafen : :

Gdybym widziała.  Komentarze (0)
05. kwietnia 2014 16:13:00
linkologia.pl spis.pl

Jak wspomniałam wcześniej nie żałuje, że uczę się w szkole specjalnej. Ale gdybym widziała poszłabym ddo masowej szkoły, nie musiałabym dostawać renty, wykonywałabym zawód w przyszłości taki jaki bym tylko chciała. A przede wszystkim miałabym dużo, dużo znajomych. Już od najmłotszych lat nie mogłam się pogodzić, że zdrowi rówieśnicy nie tolerują mojej choroby. Owszem małe dzieci nie rozumieją sytuacji, ale i wśród dorosłych zdarza się, że nie jestem rozumiana niestety. Wiadomo życie jest brutalne, ale to nie znaczy, że ktoś Mi robić przykrość.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Są ludzie do, których mam żal, że pozostawiają Mnie samią zze sobą z problemami i, że nawet nie mają żadneggo pomysłu na alternatywę dla Mnie. Straszne.

karolinafen : :

ewka13i | tadeo | receprecz-odtybetu-wolnosc | student-marnotrawny | umyslpolska | Mailing