Najnowsze Wpisy

Nowe Władze w stowarzyszeniu.  Komentarze (0)
22. czerwca 2014 12:49:00
linkologia.pl spis.pl

Dowiedziałam się, że będą nowe władze w stowarzyszeniu dla dzieci i młodzieży słabowidzących i niewidomych. Przypominam, że stowarzyszenie mieści się u w Specjalnym Ośrodku szkolnowychowawczym dla dzieci i młodzieży słabowidzącej imienia Profesor Zofi Senkowskiej w Lublinie. Są też przyjmowane dzieci z innymi niepełnosprawnościami, ale na pierwszym miejscu jest wzrok. Zapraszam na stronę internettową www.blizejswiata.org.pl, a także na stronę mojej szkoły. www.sosw.lublin.pl. Tam jest na stronie szkoły wszystko o ośrodku  i mogą przychodzić nowi uczniowie z orzeczeniem specjalnego kształcenia i oczywiście na początku z niepełnosprawnością wzroku i też z dodatkową niepełnosprawnością, ale na pierwszym miejscu jest wzrok.

karolinafen : :

Prośba.  Komentarze (0)
21. czerwca 2014 10:02:00
linkologia.pl spis.pl

Prośba do wszystkich fanów facebooka. Na stronie drugi oddech wsparcia psychologicnopedagogicznego dodano zdjęcie fundacji o małym chłopcu walczącym z nowotworem. Proszę o udostępnianie linku i polubienie strony. Więcej informacji na stronie drugi oddech wsparcia psychologicznopedagogicznego. Naprawdę warto pomagać.

karolinafen : :

Oszczędności.  Komentarze (0)
19. czerwca 2014 12:27:00
linkologia.pl spis.pl

Słyszałam, że niewidomi nie będą mogli jeździć komunnikacją miejską zadarmo. Tylko n będą musieli płacić bilet ulgowy, a opiekun cały. Nie będą honorować legitymacji z PZN. Czy państwo musi oszczędzać na niepełnosprawnych i zarabiać na ludzkiej krzywdzie!

karolinafen : :

Fajnie.  Komentarze (0)
18. czerwca 2014 09:54:00
linkologia.pl spis.pl

Słyszałam o klubie sportowym niewidomych Ikar w Lublinie. Fajnie, ale dodatkowo dla rozrywki, ale nie zastąpi to nauki. Mogę sobie chodzić na zajęcia dodadkowe sportowe, ale chcę się też dalej uczyć.

karolinafen : :

Wakacje.  Komentarze (0)
17. czerwca 2014 10:06:00
linkologia.pl spis.pl

Dawno nie pisałam, bo wcześniej zrobiłam sobie wakacje. Byłam w Szczawnicy w Górach. W Pieninach. Miałam ładną pogodę, dużo chodziłam i przez dwa tygodnie mogłam zrelaksować się i wypocząć.

karolinafen : :

Jesteem ostrożna.  Komentarze (0)
01. czerwca 2014 08:33:00
linkologia.pl spis.pl

Jestem ostrożna pod względem implantów i innych rzeczy, które miałyby Mi pomóc w poprawie wzroku. Dopuki lekarz Mi nie powie, że to jest dla Mnie niczego się nie podejmuje. Na temNa temat swojej ukochanej szkoły do, której chodzę i chciałabym jeszcze chodzić i planów i marzeń o, których pisałam wcześniej będę pisać również później.

karolinafen : :

Nieprzyjemności.  Komentarze (0)
28. maja 2014 19:39:00
linkologia.pl spis.pl

Słyszałam dziś w telewizji, że niewidomy mężczyzna zwracając uwagę huliganom miał straszne nieprzyjemności. Został wyzwany przez dziewczynę. Nie chciałabym być na jego miejscu. Co za ludzie!

karolinafen : :

Nic się nie zmieniło.  Komentarze (0)
28. maja 2014 19:36:00
linkologia.pl spis.pl

Nic się nie zmieniło. Jak już mówiłam to, że ludzie nie mają pracy to jest spowodowane kryzysem, ale nadal na studia idą ludzie, którzy coś sobą reprezentują. Owszem dawniej był lepszy poziom nauczania, ale pod tym względem nic się nie zmieniło.

karolinafen : :

Niespodzianka.  Komentarze (0)
27. maja 2014 10:14:00
linkologia.pl spis.pl

Dostałam niespodziankę. Wiewiórkę od nauczycieli. Mam ją w pokoju. Jak myślicie co bybyło dla Mnie najlepszą niespodzianką.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Kiedyś jak skończę szkołę to wtedy nauczę się pewności siebie, bo życie Mnie do tego zmusi.  Narazie jeszcze żyje w swoim środowisku. Owszem staram się być samodzielna, ale do pewnych rzeczy jeszcze muszę ddorosnąć. żadne zajęcia z PZN NIE  są Mi potrzebne no chyba, że ze szkolną instktorką.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Niestety stowarzyszenie Bliżej świata zajmujące się dziećmi i młodzieżą słabowidzącą i niewidomą się rozpada i padnie śmiercią naturalną. Nikt z rodziców nie chce przejąć tego stowarzyszenia. Nauczyciele próbowali zachęcić rodziców, a jak przyszło co do czego to nikogo nie było. Owszem jest to duża odpowiedzialn ale csą rodzice, którzy nie pracują i nic nie chcą robić. Straszne jest to pokolenie nie chcę nikomu pomagać! A Szkoda!

karolinafen : :

Wciąż nie rozumiem.  Komentarze (0)
22. maja 2014 09:33:00
linkologia.pl spis.pl

Wciąż nie wiem dlaczego ośrodków specjalnych do takich jak ja chodzę jest coraz mniej. Przecież uczniowie się rozwijają w tych ośrodkach. Co z tego, że w szkole masowej gdzie są klasy integracyjne jest nauczyciel wspomagający jak ma trzech uczniów pod opieką. Musi pójść do łazienki z uczniem na wuzku, zająć się niewidomym i jeszcze innymm uczniem z innym zabużeniem.

karolinafen : :

Okulary.  Komentarze (0)
22. maja 2014 09:29:00
linkologia.pl spis.pl

Chciałabym dostać takie okulary w których lepiej widzę. Fajnieby było. Narazie noszę tak kosmetycznie żeby choć trochę ukryć oczopląs.

karolinafen : :

Zmora.  Komentarze (0)
17. maja 2014 12:27:00
linkologia.pl spis.pl

Największą dla Mnie zmorą to była nauka podpisywania się. Naszczęście obeszło się bez tego. Poco Mi to potrzebne jak mogę się pieczątką posługiwać na, której jest moje imię i nazwisko czy tam osoby upoważnionej. Trzeba walczyć o swoje jak już wcześniej wspominałam. Na temat nauki i mmojej sytuacji szkolnej później.

karolinafen : :

Kolejny problem.  Komentarze (0)
17. maja 2014 12:23:00
linkologia.pl spis.pl

Kolejnym problemem z jakim się borykają niektórzy niewidomi to głosowanie. Ciekawa jestem dlaczego niewidomi nie mogą głosować internetowo. Parę lat ttemu chciałam zagłosować za pomocą nakładki i co i nici! Wysłałam zgłoszenie do urzędu żeby móc zagłosować i nikt nawet się nie ruszył. Lenie jedne!

karolinafen : :

Nowy telefon.  Komentarze (0)
15. maja 2014 12:53:00
linkologia.pl spis.pl

Mam nowy telefon dostosowany do moich potrzeb. Z programem głośnomówiącym. Narazie głos mówiący będę miała na miesiąc, bo straszne są problemy z zakupieniem takiego telefonu. Proponują tylko ifony i myślą, że każdy sobie poradzi z ifonem. Widzący mają z tym problemy, a co dopiero niewidomi!

karolinafen : :

Spotkanie.  Komentarze (0)
12. maja 2014 10:14:00
linkologia.pl spis.pl

Wczoraj miałam spotkanie z moją koleżanką z klasy. Przyszła do Mnie. Jadłyśmy pizze i rozmawiałyśmy. Fajnie było.

karolinafen : :

Prośba.  Komentarze (0)
12. maja 2014 10:11:00
linkologia.pl spis.pl

Na facebooku dostałam prośbę o podpisanie petycji i przyłączenie się do akcji dla chorej dziewczynki. Pan minister zdrowia nie chce ufundować jej leczenia zachęcam do przyłączenia ssię do akcji. Online.

karolinafen : :

Dzień pełen wrażeń.  Komentarze (0)
09. maja 2014 18:28:00
linkologia.pl spis.pl

Wczoraj miałam dzień pełen wrażeń. Byłam na koncercie zespołu Enej, który bardzo lubię, wytańczyłam się i usłyszałam swoją ulubioną piosenkę. Miałam wyjątkowo dzień pełen wrażeń i radości.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Wiem. Doskonale wiem co jest w życiu dla Mnie najważniejsze. Uważam, że wszystko się liczy. Niewidomi również mogą się uczyć tak jak widzący i rozwijać. Mogą się komunikować z ludźmi tak jak widzący. Poprostu trzeba dać nam szansę.

karolinafen : :

kala | szczupak | monia | jakabytudacs | asutraliawakfa | Mailing