Archiwum - grudnia 2014

Chciałabym.  Komentarze (0)
31. grudnia 2014 14:55:00
linkologia.pl spis.pl

Chciałabym aby nadchodzący nowy rok przyniósł dużo szczęścia. żeby ludzie byli otwarci na niewidomych. Więcej imprez kulturalnych dla Nas i życzliwości. Chciałabym również żeby ludzie nie bali się pomagać niewidomym oczywiście jeśjeśli tego będą potrzebować.

karolinafen : :

Prośba do fanów.  Komentarze (0)
29. grudnia 2014 12:15:00
linkologia.pl spis.pl

Czytam dokładnie komentarze. Zregóły są to fajne komentarze na blogu. Jednak nie zrozumiałam komentarzy do notki Wypełniony dzień i . Czytając zastaniawiajcie się co dokładnie mam na myśli. To, że jestem niewidoma to nie mogę realizować swoich marzeń. Różnymi sprawami trzeba się zajmować. Tak samo krzzywda nie musi być brana pod uwagę dosłownie. Nikogo nie obrażam i nikomu nie robię przykrości. Zanim skomentujecie którąś notkę najpierw zastanówcie się co dokładnie mam na myśli.

karolinafen : :

Akcja dalej aktualna.  Komentarze (0)
28. grudnia 2014 10:28:00
linkologia.pl spis.pl

Jak kiedyś wspomniałam w mojej szkole jest akcja zbieramy nakrętki. Dalej aktualna. Można przynosić też makulaturę. Warto wziąć udział w akcji. Nie chodzi tu o nakrętki od butelek czy makulaturę, ale chodzi tu o pieniądze.

karolinafen : :

Autolektor.  Komentarze (0)
23. grudnia 2014 11:39:00
linkologia.pl spis.pl

Jednym z urządzeń, które ułatwia niewidomym czytanie książek czy gazet jest autolektor. Sama nieraz korzystałam z niego na zajęcia z braila w szkole. Nie jestem zwolenniczką tego autolektora, ale dla osób czytających czy książki czarnodrukowe czy nie znających braila bardzo ułatwia życie.

karolinafen : :

Ludwik Brail.  Komentarze (0)
23. grudnia 2014 11:36:00
linkologia.pl spis.pl

Ludwik Brail wynalazł pismo braila, bo sam stracił wzrok w wieku trzech lat i ułatwił Mnie i innym niewidomym czytanie i pisanie.

karolinafen : :

linkologia.pl spis.pl

Pomimo, że mam 19 lat t i mam dowód osobisty to wcale się nie czuje zbyt dorosła. Nie zamierzam jeszcze wychodzić od rodziców zresztą nie jestem jeszcze na tyle gotowa żebym mogła sama się poruszać. Może poza Lublinem miałabym więcej możliwości edukacji z moją niepełnosprawnością, ale jeszcze nie jestem gotowa aby wyjechać gdzieś dalej.

karolinafen : :

Najlepiej wspominam.  Komentarze (2)
15. grudnia 2014 12:56:00
linkologia.pl spis.pl

Choć do wakaccji jeszcze dużo czasu ja zawsz najchętniej wspominam wakacje w Muszynie. Zawsze są tacy ludzie jak ja i zawsze znajdę jakąś bratnią duszę. Czy pojadę w pszyszłym roku nie wiem, ale często powracam myślą powracam do wakacji.

karolinafen : :

To już jest pewne.  Komentarze (0)
10. grudnia 2014 12:03:00
linkologia.pl spis.pl

To już jest pewne, że stowarzyszenie Bliżej świata rodziców, przyjaciół dzieci niewidomych mieszczące się w Lublinie w siedzibie SOSW dla dzieci i młodzieży słabowidzącej się rozpada. Niektrzy rodzice mają inne problemy rozumiem, a niektóre osoby poprostu nie chcą. Owszem nie każdy się zna na prowadzeniu tego typu organizacji pzarządowej. Znam wielu ludzi dobrej woli, którzy Mi pomagają. Studenci, nauczyciele ze szkoły chociażby. Jednak są osoby, które angażują się w wolątariat tylko poto żeby napisać coś w podaniu o pracę czy życiorysie. Gdybym ja znała się na działalności to bym ja mogła przejąć po mamie to stowarzyszenie, ale nie znam się.

karolinafen : :

Książki brajlowskie.  Komentarze (0)
09. grudnia 2014 09:58:00
linkologia.pl spis.pl

Często czytam książki brajlowskie. Jednak mało jest bibliotek z książkami drukowanymi w brajlu. Więcej jest audiobooków. Szkoda. Jest biblioteka tylko w Warszawie w warszawskim budynku PZN.

karolinafen : :

Dziesiątego grudnia.  Komentarze (2)
07. grudnia 2014 15:27:00
linkologia.pl spis.pl

Dziesiątego grudnia w budynku PZN odbędzie się zebranie stowarzyszenia w celu omówienia ważnych spraw bierzących. Czy się rozpadnie nie wiem może będą wybierane nowe władze. To już ostatnia szansa aby się zdecydować aby ktoś z nowych rodziców sprawował władzę nad stowarzyszeniem

karolinafen : :

Nikt Mnie nie oszuka.  Komentarze (1)
04. grudnia 2014 16:52:00
linkologia.pl spis.pl

Wciąż myśle o przyszłości. Jednak nie mogę wykonywać zawodu, który jest ponad moicje możliwości. Nie mogę robić też niczego bez przygotowania. Rozmawiałam dzisiaj z osobą z doradztwa zawodowego znającą się na pracy niepełnosprawnych. Podpowiedziała Mi, że informatyk. Ale informatyka to nie mój konik. Nawet osoba niewidoma żeby być profesjonalistą to musi cały czas siedzieć w tym. A poza tym już wspominałam z jakich powodów nie jestem przekonana do Szkoły na Wyścihgową. Zresztą nie wiem jakie tam osoby się zgłoszą. Papierty złożyć mogę na zasadzie zainteresowania. Introligator to wcale nie zawód dla niewidomych. Archiwista. To trzeba być słabowidzącym, a ja jeestem niewidoma. Zainteresować się mogę, bo nie ma zawodów i innych szkół dla niewidomych, ale stosunku nie zmienię.

karolinafen : :